Επείγον!!! έχασα ταυτότητα και τωρα τι γίνεται??

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
είσαι εντελώς εκτός πραγματικότητας
Οι Ιταλοί να είσαι σίγουρος δεν ζουν μόνο από τον τουρισμό.
δεν μιλάνε πολλες γλώσσες και ειναι γνωστό και δεν ειναι οι μόνοι Και δεν είναι υποχρεωμένοι. Αλλα σίγουρα υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει Έστω και με νοήματα.
συμβουλές δίνουμε για κάποιον που ταξιδεύει γιατί την έχουμε πάθει αρκετοί, λίγο η πολύ.
ο καθένας κανονίζει την πορεία του. Φωτοτυπία απο μόνη της δεν Γίνετε δεκτη αλλα σε συνδυασμό με ένα δίπλωμα μια πιστωτική κάρτα και ένα τηλέφωνο καταλύματος περνάει μια χαρά.
βαλε το μυαλό σου να δουλέψει.
Δεν ξέρω αν είμαι εκτός πραγματικότητας, ξέρω σίγουρα πάντως ότι δεν απαντάς ευγενικά και δεν καταλαβαίνεις και αυτά που γράφει ο άλλος.

Δεν έγραψε κανείς ότι οι Ιταλοί ζούνε μόνο από τον τουρισμό. Το ζούνε από αυτό που έγραψα δεν σημαίνει ότι ζούνε 100% μόνο από αυτό. Είναι σχήμα λόγου. Αν εγώ κάνω 3 δουλειές και πω για μια δουλειά από τις 3 ότι ζω από αυτήν δεν σημαίνει ότι ζω μόνο από αυτήν απαραίτητα αλλά ότι ζω και από αυτήν. Η Ρώμη είναι από τις πρώτες πόλεις σε τουρισμό παγκοσμίως και μεγάλο μέρος των εσόδων της έρχεται και από τον τουρισμό.

Δεν έγραψα πουθενά επίσης ότι είναι οι μόνοι που δεν γνωρίζουν Αγγλικά. Υπάρχουν βέβαια πολίτες άλλων χωρών που το ποσοστό αυτών που γνωρίζουν Αγγλικά είναι πολύ μεγαλύτερο. Η που γνωρίζουν Αγγλικά και τα χρησιμοποιούν κιόλας. Το ότι κράζεις ένα ξένο κράτος για την συμπεριφορά του δεν σημαίνει ότι είσαι ευχαριστημένος από το δικό σου. Γιατί πρέπει να σημαίνει κάτι τέτοιο άλλωστε; Δεν τέθηκε θέμα σύγκρισης χωρών.

Τα Αγγλικά είναι η επίσημη γλώσσα που υπάρχει ανάμεσα στους λαούς για να μπορούν να συνεννοηθούν. Η προσπάθεια για να μάθεις μια τέτοια γλώσσα η να βάλεις σε μια υπηρεσία η μια επιχείριση ένα άτομο που την μιλάει δείχνει πόσο ενδιαφέρεσαι για τους άλλους και το επίπεδο της ταπεινότητας. Εδώ σε καταστήματα που δεν είναι φουλ τουριστικά ζητάνε από τους πωλητές να ξέρουν και 2 γλώσσες πολλές φορές. Από την στιγμή που δεν υπάρχει νόμος που να το επιβάλει αυτό εννοείται ότι δεν υπάρχει υποχρέωση
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Δεν ξέρω αν είμαι εκτός πραγματικότητας, ξέρω σίγουρα πάντως ότι δεν ξέρεις να απαντάς ευγενικά και δεν καταλαβαίνεις και αυτά που γράφει ο άλλος.

Δεν έγραψε κανείς ότι οι Ιταλοί ζούνε μόνο από τον τουρισμό. Το ζούνε από αυτό που έγραψα δεν σημαίνει ότι ζούνε 100% μόνο από αυτό. Είναι σχήμα λόγου. Αν εγώ κάνω 3 δουλειές και πω για μια δουλειά από τις 3 ότι ζω από αυτήν δεν σημαίνει ότι ζω μόνο από αυτήν απαραίτητα αλλά ότι ζω και από αυτήν. Η Ρώμη είναι από τις πρώτες πόλεις σε τουρισμό παγκοσμίως και μεγάλο μέρος των εσόδων της έρχεται και από τον τουρισμό.

Δεν έγραψα πουθενά επίσης ότι είναι οι μόνοι που δεν γνωρίζουν Αγγλικά. Υπάρχουν βέβαια πολίτες άλλων χωρών που το ποσοστό αυτών που γνωρίζουν Αγγλικά είναι πολύ μεγαλύτερο. Μεταξύ αυτών των χωρών είναι και η Ελλάδα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι πρότυπο στην εξυπηρέτηση η δεν υπάρχει γραφειοκρατία. Το ότι κράζεις ένα ξένο κράτος για την συμπεριφορά του δεν σημαίνει ότι είσαι ευχαριστημένος από το δικό σου. Γιατί πρέπει να σημαίνει κάτι τέτοιο άλλωστε; Δεν τέθηκε θέμα σύγκρισης χωρών.

Τα Αγγλικά είναι η επίσημη γλώσσα που υπάρχει ανάμεσα στους λαούς για να μπορούν να συνεννοηθούν. Η προσπάθεια για να μάθεις μια τέτοια γλώσσα η να βάλεις σε μια υπηρεσία η μια επιχείριση ένα άτομο που την μιλάει δείχνει πόσο ενδιαφέρεσαι για τους άλλους και το επίπεδο της ταπεινότητας. Εδώ σε καταστήματα που δεν είναι φουλ τουριστικά ζητάνε από τους πωλητές να ξέρουν και 2 γλώσσες πολλές φορές. Από την στιγμή που δεν υπάρχει νόμος που να το επιβάλει αυτό εννοείται ότι δεν υπάρχει υποχρέωση
πες τους σοβινιστές πες τους αμαθείς, με τις ξένες γλώσσες δεν το έχουν. και ούτε πολύ ενδιαφέρονται.
αλλά δεν τους λες αδιάφορους όταν πρόκειται να βοηθήσουν κάποιον.
είναι Ιταλοί. και μια φωτοτυπία είναι αρκετή σε συνδυασμό με μια κάρτα η ένα δίπλωμα, η μόνο το δίπλωμα.
το τηλέφωνο του καταλύματος επίσης μιας και είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν τους φιλοξενούμενους τους,
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Για αδιάφορους δεν τους έχω σίγουρα στην παροχή βοήθειας. Αντίθετα είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί οι Ρωμαίοι. Για την αδιαφορία του κράτους να βάλει ένα άτομο που να γνωρίζει Αγγλικά μέσα σε ένα αστυνομικό τμήμα έγραψα την στιγμή που έχουν να κάνουν με πολύ κόσμο που δεν γνωρίζει Ιταλικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom