Γενικά Επιλογή αεροπορικής για Σαγκάη

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλησπέρα και από μένα! Θα ήθελα τη γνώμη σας!
Ταξιδεύω τέλη Φεβρουαρίου Θεσσαλονίκη- Σαγκάη και έχω ξεχωρίσει τις εξής επιλογές:
1) Qatar μέσω Dubai με 875 ε
2) Swiss μέσω Ζυρίχης με 650 ε
3) Aeroflot Αθήνα- Μόσχα- Σαγκάη με 420 ε

Έχει κάνει κανείς το ταξίδι αυτό με κάποια από αυτές τις εταιρείες; Έχετε γνώμη για άνεση/ασφάλεια/in flight entertainment?

Μήπως τυχαίνει να γνωρίζετε άλλο συνδυασμό πτήσεων που προτείνετε;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.024
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και από μένα! Θα ήθελα τη γνώμη σας!
Ταξιδεύω τέλη Φεβρουαρίου Θεσσαλονίκη- Σαγκάη και έχω ξεχωρίσει τις εξής επιλογές:
1) Qatar μέσω Dubai με 875 ε
2) Swiss μέσω Ζυρίχης με 650 ε
3) Aeroflot Αθήνα- Μόσχα- Σαγκάη με 420 ε

Έχει κάνει κανείς το ταξίδι αυτό με κάποια από αυτές τις εταιρείες; Έχετε γνώμη για άνεση/ασφάλεια/in flight entertainment?

Μήπως τυχαίνει να γνωρίζετε άλλο συνδυασμό πτήσεων που προτείνετε;
Η Qatar πετάει μέσω Doha, όχι Dubai...

Κανονικά θα απεφευγα την Aeroflot, αλλά τα ?420 είναι δέλεαρ. Δες αν περιλαμβάνουν όλες τις χρεώσεις (φόρους, αποσκευές) κλπ. Είναι λίγο ταλαιπωρία, αλλά είναι και στα 2/3 της τιμής του επόμενου.... Οι άλλες 2 είναι πάντως πολύ καλές.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πέρα από τις τιμές να συνυπολογίσεις χρόνο αναμονής στα αεροδρόμια, καθώς και ώρα αναχώρησης-άφιξης.
Πάντως δεν βρίσκω λόγο να δώσεις διπλά λεφτά για την Qatar όσο καλή κι αν είναι (προσωπικά δεν πετάω τη σκούφια μου για τη συγκεκριμένη εταιρεία, άσε που το αεροδρόμιο της Ντόχα δεν λέει τίποτα)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Την Aeroflot την απέρριψα γιατί σε μένα βγαίνει +100 ευρώ να πάρω αεροπορικά από Θεσσαλονίκη για να κατέβω Αθήνα. Και οκ, είναι τρομερά φθηνότερη και οι βολικότερες ώρες, αλλά αν έχει καθυστέρηση η εσωτερική πτήση; Μάλλον δε θα ρισκάρω. ΓΙα Swiss με βλέπω. Αφού μου λέτε ότι και Qatar δεν αξίζει τα 250 ε παραπάνω..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επειδή για διάφορους λόγους δεν έχω κλείσει ακόμα εισιτήρια - αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται ότι η Turkish το δίνει με 634 με 2 stopover ( Αθήνα και Κων/πολη) αλλά πολύ βολικές ώρες και ελάχιστες αναμονές. Αρκετά καλύτερο σενάριο από την Swiss.
 

poromenos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Για μένα,αν τα λεφτα είναι τα ιδια λέω να διαλέξεις swiss...πέρα από το γεγονός ότι αν καθυστερίσει ένα απο τα 2 stopover στην Turkish χαλάει όλο το πρόγραμμα,η swiss θεωρείτε από τις ποιο ποιοτικές εταιρίες στην Ευρώπη...επιπλέον αν έχεις μεγάλο stopover (πάνω από 3 ώρες) προλαβένεις να κάνεις και μια βόλτα στην πολύ όμορφη Ζυρίχη που απέχει γύρω στα 10 λεπτά από το Αεροδρόμιο...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Κλείσε με swiss, ρε...
Είναι σαφώς καλύτερη από την αεροφλοτ... Και τα δρομολόγιά της συνήθως βολεύουν.
Πηγαίνεις μόνο Σαγκάη ή σκοπεύεις να τη χρησιμοποιήσεις για να δεις την Κίνα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom