Ηνωμένο Βασίλειο Ισπανία Ολλανδία Επιλογή προορισμού Απρίλιο 2012. Άμστερνταμ - Βαρκελώνη - Γλασκώβη ή Λονδίνο;

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ! Το διαθέσιμο μπατζετ είναι 700-800 ευρώ το ζευγάρι. Μετά από λίγο ψάξιμο καταλήγουμε ανάμεσα σε Λονδίνο & Βαρκελώνη.
Το μπατζετ τι αφορά? Συνολικά μαζί με εισητήρια, ξενοδοχεια και προσωπικά έξοδα? Αν ναι για Λονδίνο είναι πολύ χαμηλό. Μπορεί να βρεις μεν φθηνα εισητήρια αλλά διαμονή φαγητο κλπ είναι αρκετα ακριβά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ! Το διαθέσιμο μπατζετ είναι 700-800 ευρώ το ζευγάρι. Μετά από λίγο ψάξιμο καταλήγουμε ανάμεσα σε Λονδίνο & Βαρκελώνη. Αν γνωρίζει κάποιος κάποιο φθηνό - έγκυρο site κατά προτίμηση σε Ελληνική γλώσσα για να κλείσουμε εισιτήρια και διαμονή θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα καθώς είμαι ολίγον τι άσχετος με το διαδίκτυο....
Αυτες τις ημερες τρεχει μια καλη προσφορα με την Aegean για Βαρκελωνη
Τα εισητηρια ξεκινανε απο 93 ευρω.Φιλικα θα σου προτεινα να πας
σ ενα τουριστικο γραφειο για να κλεισεις γιατι οπως λες δεν γνωριζεις
και ειναι κριμα να βρεθεις μπλεγμενος.Δωματια μπορεις να βρεις και
καλα και φτηνα,αρκει να εχει διαθεση ο πρακτορας να ψαξει.
Η λυση Βαρκελωνη ειναι μονοδρομος για σενα λογω μπατζετ γιατι
συγκριτικα ειναι πιο φτηνη απο το Λονδινο.
Και σαν πολη ειναι πιο ευκολη.
Εχοντας παει και στις 4 πολεις που ανεφερες νομιζω οτι ειναι
η καλυτερη επιλογη,λογω των στοιχειων που εχουμε,μπατζετ,ολυμπιαδα,
αεροπορικα κλπ.
Βεβαια ειναι καθαρα υποκειμενικο,η επιλογη δικη σου.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
700 με 800 ευρω είναι τα διαθέσιμα χρήματα για να ξοδέψω 4 ή 5 ημέρες, χωρίς εισιτήρια και διαμονή ! Από ότι βλέπω όμως η λοιπή παρέα ψήνεται πιο πολύ για Άμστερνταμ ενώ εγώ θέλω Λόντον ...
:(
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ωραίο είναι και το Άμστερνταμ, μη ξενερώνεις αν οι υπόλοιποι 3 θέλουν εκεί. Και αφού τελειώσουν οι Ολυμπιακοί πάτε και Λονδίνο. Το budget πάντως είναι καλό αν είναι μόνο για να ξοδέψετε εκεί - στο Λονδίνο θα σου έφευγαν παραπάνω γιατί θα ψωνίζατε πολύ (εφόσον αναφέρεις ότι ενδιαφέρεστε και για κάτι τέτοιο). Άμστερνταμ δεν έχει τόσο συναρπαστική αγορά όπως το Λονδίνο
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Amsterdam,

30 Απριλίου και Queen's Day!

Αν ενδιαφέρεστε να ζήσετε το μεγαλύτερο street party του πλανήτη!
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Amsterdam,

30 Απριλίου και Queen's Day!

Αν ενδιαφέρεστε να ζήσετε το μεγαλύτερο street party του πλανήτη!
Τα παιδιά θα ταξιδέψουν 17-21/4 οπότε δεν θα το προλάβουν, κρίμα πρέπει να είναι πολύ ωραία εμπειρία....
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν μπορώ να λείψω άλλη ημερομηνία. Ακούγεται πολύ καλό πάντως. Γενικά το Άμστερνταμ σου μένει ως προορισμός ;
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
JUST LORI said:
Τα παιδιά θα ταξιδέψουν 17-21/4 οπότε δεν θα το προλάβουν, κρίμα πρέπει να είναι πολύ ωραία εμπειρία....
Τα παιδιά σκέφτονται να ταξιδέψουν αυτές τις ημερομηνίες,διάβασε ξανά το αρχικό post!



pafpouf said:
Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν μπορώ να λείψω άλλη ημερομηνία. Ακούγεται πολύ καλό πάντως. Γενικά το Άμστερνταμ σου μένει ως προορισμός ;
Το αν σου μένει είναι τελείως υποκειμενικό,το θεωρώ μαζί με το Τέλ Αβιβ,τις ωραιότερες πόλεις που έχω επισκεπτει!
 

princessakiz

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Έχοντας παει σε τρία (Άμστερνταμ, Λονδίνο, Βαρκελώνη) από τα τέσσερα μέρη που σκέφτεστε, προτείνω ανεπιφύλακτα την Βαρκελώνη!!!Συνδυάζει τα πάντα και το κυριότερο σου μεταδίδει μία απίστευτα θετική ενέργεια!!Λονδίνο - υπερβολικά mainstream, κάποια στιγμή σίγουρα θα σας δοθεί η ευκαιρία να πάτε.Άμστερνταμ το αγαπώ πολύ γιατί έχω περάσει 5 μήνες στην Ολλανδία λόγω εράσμους!Όντως η queen's day απίστευτη εμπειρία - όλοι ''τρελαίνονται''!! Εντούτοις δεν πιστεύω ότι είναι και η πιο οικονομική επιλογή (από άποψη αεροπορικών,ξενοδοχείων κτλ)..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.068
700 με 800 ευρω είναι τα διαθέσιμα χρήματα για να ξοδέψω 4 ή 5 ημέρες, χωρίς εισιτήρια και διαμονή ! Από ότι βλέπω όμως η λοιπή παρέα ψήνεται πιο πολύ για Άμστερνταμ ενώ εγώ θέλω Λόντον ...
:(
Πήγαινέ τους με low cost Λονδίνο και μετά αλλάξτε πτήση πάλι με low cost για Αμστερνταμ, αφού κανονίσεις καμιά διανυκτέρευση Λονδίνο. Και φτηνά, κι όλοι χαρούμενοι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom