Επιλογή προορισμού για erasmus και ερωτήσεις

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
ευχαριστω πολυ!! κατι πιο συγκεκριμενο; :) εκτος το οτι η ρωμη εχει τσουχτερα ενοικια :p
Συγκεκιμενο οπως?δε θα βρεις καμια θεση σε εστιες? Το καλυτερο που εχεις να κανεις ,βρες ατομα απο τη σχολη σου ,που πηγαν περυσι σε αυτες τις πολεις.
Αυτοι θα σου δωσουν συγκεκριμενες πληροφοριες και τι παιζει για το πανεπιστιμιο κλπ
 

vvitorakis

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
@osfialgia αναφερομουν σε γενικα χαρακτηριστικα.. πχ ζωη; κοστος αυτης; καιρος; συγκοινωνιες; παντως εχεις δικιο! θα βρω απο τη σχολη καποιον να μου δωσει τα φωτα του:) ευχαριστω πολυ!!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
οι ιταλικές πόλεις έχουν το πλεονέκτημα της άμεσης πρόσβασης με την Ελλάδα και συνεπώς μικρότερου κόστους ταξιδιού σε σχέση με την Πορτογαλία ας πούμε. Οι επιλογές που θα έκανα προσωπικά (και με βάση αυτό για τις εξορμήσεις που λες) θα ήταν η Ρώμη ή Βενετία. Η Βενετία υπερτερεί στο να επισκεφτείς άλλες χώρες όπως η Αυστρία, η Σλοβενία η Κροατία αλλά η υγρασία ίσως είναι ένα θέμα!Καλή επιτυχία στην επιλογή!
 

vvitorakis

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
@MOSXRI _ Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!! Για τη Βενετία όπως είπες είναι ενα μεγάλο ζήτημα ο καιρός! Μια φίλη που πήγε πέρσυ μου είπε οτι οι πλυμμήρες είναι κυρίως το πρόβλημα καθώς επίσης καταντάει ενοχλητικός και ο τουριστικός χαρακτήρας της πολης!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
@MOSXRI _ Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!! Για τη Βενετία όπως είπες είναι ενα μεγάλο ζήτημα ο καιρός! Μια φίλη που πήγε πέρσυ μου είπε οτι οι πλυμμήρες είναι κυρίως το πρόβλημα καθώς επίσης καταντάει ενοχλητικός και ο τουριστικός χαρακτήρας της πολης!
Αυτό το τουριστικό θα το συναντήσεις και στη Ρώμη αλλά επειδή είναι μεγαλύτερη σε έκταση είναι λίγο πιο χαλαρά!Επομένως νομίζω ότι έχεις πάρει την απόφασή σου!Καλά να περάσεις και να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς!
 

marioneta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ireland <3
Καλημέρααααα!! Σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά να πάω του χρόνου στο εαρινό erasmus και θα ήθελα μερικές πληροφορίες.. Εγώ θέλω πρώτη επιλογή Φινλανδία, δεύτερη Ισλανδία και τρίτη Ουγγαρία.. Εσείς τι μου προτείνετε?? Από αυτές σε ποια υπάρχει λιγότερη ακρίβεια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom