Γενικά Επιλογή προορισμού 2022

grtravel

Member
Μηνύματα
56
Likes
42
Καλησπερα! Θα ήθελα οποιος μπορεί να μου προτείνει προορισμούς στην Ευρώπη για Φεβρουάριο-Μάρτιο 2022. Θα προτιμούσα δυτική Ευρώπη.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπερα! Θα ήθελα οποιος μπορεί να μου προτείνει προορισμούς στην Ευρώπη για Φεβρουάριο-Μάρτιο 2022. Θα προτιμούσα δυτική Ευρώπη.
Καλησπέρα! Εξαρτάται από τα γούστα, το πορτοφόλι σου, την όρεξή σου.
Έχεις κάνει άλλα ταξίδια στην Ευρώπη; έχεις ακούσει ή ονειρεύεσαι κάτι ιδιαίτερο να δεις;
Εγώ π.χ. έχω κανονισμένα δύο ταξίδια για Μάρτιο-Απρίλιο σε Βιέννη και Μάλτα.
Αν θέλεις, πες κάποιες λεπτομέρειες για να ξέρουμε τι να σου προτείνουμε.
 

grtravel

Member
Μηνύματα
56
Likes
42
Έχω παει στην Ιταλία και στην Βουλγαρία. Θα ήθελα πολύ το 2022 να επισκεφτώ το Παρίσι ή κάποια πόλη της Γερμανίας ή της Ισπανίας, όποτε αν μπορείτε να μπυ προτείνετε πολεις στην Γερμανία ή Ισπανία. Επίσης θελω να είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει λοκνταουν και αυτα για αυτο και ο δισταγμός.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Επίσης θελω να είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει λοκνταουν και αυτα για αυτο και ο δισταγμός.
Πλακα κανεις. Ποιος το ξερει αυτο? Τοση συζητηση γινεται για 5ο κυμα μετα τις γιορτες. Ποιος θα παρει την ευθυνη να σου πει οτι δεν θα εχει.
 

grtravel

Member
Μηνύματα
56
Likes
42
Δεν ζήτησα να μου πειτε αν θα υπάρχει λοκνταουν! Απλα ανέφερα ότι με προβληματίζει αυτη η πιθανότητα.
 

grtravel

Member
Μηνύματα
56
Likes
42
Καταλαβες λαθος ίσως. Ξαναδιάβασε προσεκτικά. Μίλησα για εναν δισταγμό που έχω λόγω του κορονοϊού δεν ζήτησα από κανεναν να μου πει αν θα γινει λοκνταουν. Δεν καταλαβαινω αυτην την επίθεση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καμια επιθεση. Περιμενω κι εγω με ενδιαφερον καποιον αγνωστο να απαντησει ανωνυμα στη φραση "θελω να ειναι σιγουρο οτι δεν θα γινει λοκ νταουν" για να κλεισω.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Έχω παει στην Ιταλία και στην Βουλγαρία. Θα ήθελα πολύ το 2022 να επισκεφτώ το Παρίσι ή κάποια πόλη της Γερμανίας ή της Ισπανίας, όποτε αν μπορείτε να μπυ προτείνετε πολεις στην Γερμανία ή Ισπανία. Επίσης θελω να είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει λοκνταουν και αυτα για αυτο και ο δισταγμός.
Νομίζω ότι θα μπορούσες να πας Μαδρίτη, Βαρκελώνη η Βερολίνο.Ειναι πόλεις που έχεις πολλά να δεις και να κάνεις.
Όσον αφορά τον δισταγμό σου είναι σωστός και σίγουρα κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει τι θα γίνει μέχρι τότε.
Αν κλείσεις κάτι καλό είναι να μπορείς να το ακυρώσεις με το λιγότερο η μηδαμινό κόστος αν τελικά υπάρχει τότε πρόβλημα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχω παει στην Ιταλία και στην Βουλγαρία. Θα ήθελα πολύ το 2022 να επισκεφτώ το Παρίσι ή κάποια πόλη της Γερμανίας ή της Ισπανίας, όποτε αν μπορείτε να μπυ προτείνετε πολεις στην Γερμανία ή Ισπανία. Επίσης θελω να είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει λοκνταουν και αυτα για αυτο και ο δισταγμός.
Παρίσι είναι έτσι κι αλλιώς ένας υπέροχος προορισμός. Ισπανία, ανάλογα με τις ημέρες που έχεις. Για city break σαφώς Μαδρίτη (η προσωπική μου προτίμηση) ή Βαρκελώνη. Από εκεί και πέρα, αν έχεις περισσότερες ημέρες από 4-5, η Ανδαλουσία είναι υπέροχη. Γερμανία επειδή ζούσα χρόνια, πάλι εξαρτάται από τα γούστα σου. Το Βερολίνο είναι μητρόπολη, μία μεγάλη πόλη με πολλά να δεις και να κάνεις. Εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ. Από εκεί και πέρα, πολλοί πάνε και Μόναχο (προσωπικά δε με συγκλονίζει, αξίζουν όμως ως φύση τα περίχωρα)
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
+1 Για τη πανέμορφη Βαρκελώνη , επίσης και +1 Για το Βερολίνο . Επιπλέον πρόταση : Αν πάτε Βερολίνο να το συνδυάσετε με μια μονοήμερη εκδρομή στη Δρέσδη που αξίζει να πάτε !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom