Γενικά Επιλογή πόλης για καλοκαίρι! Help!

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι το καλοκαίρι, σε κάποιον ευρωπαϊκό προορισμό! 2 άτομα, αρχές Αυγούστου (δυστυχώς μόνο τότε γίνεται) για 6-7 μέρες. Αρχικά ήθελα παααάρα πολύ να πάω στη νότια Ισπανία (Μάλαγα, Σεβίλλη, Γρανάδα κλπ.), αλλά δυστυχώς οι τιμές των εισιτηρίων είναι πολύ υψηλές για τότε. Έτσι, μέχρι στιγμής καταλήγω σε Πράγα, Μαδρίτη, και Βουδαπέστη. Οικονομικά αεροπορικά βρήκα και για Νίκαια, αλλά φοβάμαι και το χαμό που θα γίνεται τότε, και τις τιμές που θα βρω εκεί! Θέλω γνώμες και βοήθεια!! Επίσης, ίσως συνδύαζα τις παραπάνω πόλεις και με κάτι ακόμα σχετικά κοντινό, και πάντα με γνώμονα και τα χρήματα. Τι ξέρουμε για αυτό?? όποιος ξέρει για τα παραπάνω, ή ακόμα και κάποια άλλη ιδέα, θα βοηθούσαν πολύ!!
Ευχαριστώ πολύ!
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι το καλοκαίρι, σε κάποιον ευρωπαϊκό προορισμό! 2 άτομα, αρχές Αυγούστου (δυστυχώς μόνο τότε γίνεται) για 6-7 μέρες. Αρχικά ήθελα παααάρα πολύ να πάω στη νότια Ισπανία (Μάλαγα, Σεβίλλη, Γρανάδα κλπ.), αλλά δυστυχώς οι τιμές των εισιτηρίων είναι πολύ υψηλές για τότε. Έτσι, μέχρι στιγμής καταλήγω σε Πράγα, Μαδρίτη, και Βουδαπέστη. Οικονομικά αεροπορικά βρήκα και για Νίκαια, αλλά φοβάμαι και το χαμό που θα γίνεται τότε, και τις τιμές που θα βρω εκεί! Θέλω γνώμες και βοήθεια!! Επίσης, ίσως συνδύαζα τις παραπάνω πόλεις και με κάτι ακόμα σχετικά κοντινό, και πάντα με γνώμονα και τα χρήματα. Τι ξέρουμε για αυτό?? όποιος ξέρει για τα παραπάνω, ή ακόμα και κάποια άλλη ιδέα, θα βοηθούσαν πολύ!!
Ευχαριστώ πολύ!
Εγώ έχω κλείσει να πάω Πράγα για μία εβδομάδα στα τέλη Ιουλίου και να κάνω μία μονοήμερη στην Κάρλοβη Βάρυ και μία στο Τσέσκυ Κρούμλοβ.Σε περίπτωση που νομίζεις ότι και πάλι θα βαρεθείς μπορείς να πας και σε άλλες περιοχές της Τσεχίας ή και Δρέσδη και Βιέννη,μπορούν να συνδιαστούν με ένα ταξίδι στην Πράγα.Όπως έχεις δει έχει σχετικά οικονομικά αεροπορικά και μπορείς να βρεις και οικονομικότατα-αξιοπρεπέστατα καταλύματα!
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Ευχαριστώ πολύ! Ωστόσο βρήκα και κάποιους συνδυασμούς με τη μαδρίτη ώστε να πάω πχ. και Σεβίλλη με πολύ φτηνή πτήση από εκεί. Τι λέτε για αυτό? Ή και για πόρτο.. Δεν ξέρω, νομίζω ότι οι πολλές επιλογές με μπερδεύουν.....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η Σεβίλλη είναι η πιο ζεστή πόλη της Ευρώπης (μαζί με την Ελευσίνα).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γενικα η επιλογη της Ισπανιας ειναι "ζεστη "για καλοκαιρι.Αν παλι δε σας πειραζει η ζεστη..οκ.
Και γω παντως θα προτιμουσα κατι στην κεντρικη Ευρωπη,οπως σου λενε παραπανω.
Για Βερολινο δε βρισκεις καλες τιμες στα εισιτηρια?
Αλλη προταση ..ειναι η Ιταλια ..ειτε περνας με καραβι (αν εχετε αμαξι)..ειτε αεροπορικως ..αν βρειτε καλα εισιτηρια.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Συνδυασμός Πράγας και Βιέννης; Ο Μοντιε!
όταν έχεις δίπλα Κρακοβία, Βρότσλαβ, Πλζνο και χίλιες άλλες πόλεις
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αυτό δεν το ήξερα, ε τότε καλύτερα βιέννη βουδαπέστη που είναι 3 ώρες.Εμείς πάντως επιλέξαμε Κεντρική Ευρώπη με το σκεπτικό οτι δεν θα κάνει τόσο ζεστό καλοκαίρι όπως το δικό μας αν και απ'ότι βλέπω οι θερμοκρασίες τώρα είναι περίπου σαν τις δικιές μας αλλά ελπίζω αυτό να μην συμβεί και το καλοκαίρι!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
σκέψου, η Κρακοβια τώρα (0848) έχει 32 Βαθμούς ;)
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
:haha::haha::haha::haha: μην μου λές τέτοια.Θα λιώσουμε απο τη ζέστη, μάλλον μ'εκδικείται η Ελλάδα που δεν θα την επισκεφτώ φέτος αλλά οι τιμές πια είναι το ίδιο με εξωτερικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom