Επιλογη ξενοδοχείου Αθήνα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Σκέφτομαι να κάνω ένα σόλο ταξίδι στην Αθήνα και θέλω τη βοήθειά σας.Επειδή γενικώς ακούμε πολλά για το κέντρο,μπορείτε να μου πείτε ποιες περιοχές είναι σχετικά ασφαλείς για να κλείσω φθηνό ξενοδοχείο;Για Ομόνοια και περιξ προφανώς ούτε το συζητάμε.Έχω να κατέβω πολλά χρόνια και ούτε όταν έκλεινα ταξίδι στο εξωτερικό δεν ένιωθα τόση ανασφάλεια :)
Ο Χριστος κι ο Αποστολος, ζουμε στο κεντρο και δεν εχουμε παθει τιποτα.
Καλα, απο που ενημερωνεστε?
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Ο Χριστος κι ο Αποστολος, ζουμε στο κεντρο και δεν εχουμε παθει τιποτα.
Καλα, απο που ενημερωνεστε?
Εντάξει,δεν έχει και την καλύτερη φήμη το κέντρο της Αθήνας :)

Απλά ψάχνοντας και στο booking,στα πιο πολλά φθηνά ξενοδοχεία τα σχόλια δεν είναι και τα καλύτερα.Πιο πολύ δηλαδή για τις περιοχές,sketchy area,junkies,όλο τέτοια γράφουν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Εντάξει,δεν έχει και την καλύτερη φήμη το κέντρο της Αθήνας :)

Απλά ψάχνοντας και στο booking,στα πιο πολλά φθηνά ξενοδοχεία τα σχόλια δεν είναι και τα καλύτερα.Πιο πολύ δηλαδή για τις περιοχές,sketchy area,junkies,όλο τέτοια γράφουν
Τι να σου πω, θα ξερεις καλυτερα.
Ψαξε στο ιστορικο κεντρο. Φτηνα δεν θα βρεις ομως.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εντάξει,δεν έχει και την καλύτερη φήμη το κέντρο της Αθήνας :)

Απλά ψάχνοντας και στο booking,στα πιο πολλά φθηνά ξενοδοχεία τα σχόλια δεν είναι και τα καλύτερα.Πιο πολύ δηλαδή για τις περιοχές,sketchy area,junkies,όλο τέτοια γράφουν
Παγκρατι,ευαγγελισμος,μοναστηρακι...στη πρωτη λυση δυστυχως για μας τα περισσοτερα σπιτια εχουν γινει airbnb οποτε θα βρεις κατι με 30ε την μερα πιστευω...απο κει περνανε αρκετα λεωφορεια-τρολλευ αλλα και με τα ποδια εχει κοντα μετρο...δεν ειναι οτι δε θα δεις αφρικανους ή αλλοδαπους βρε παιδι μου αλλα δε ειναι σα την ομονοια που δε βλεπεις και κανενα ελληνα
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
νομίζω ότι έχω άποψη για το θέμα, τα τελευταία 10 χρόνια έχω μείνει σε πάνω απο 10 διαφορετικά ξενοδοχεία στο κέντρο και όχι μόνο κέντρο της Αθήνας, η κατάσταση πέριξ της ομόνοιας έχει βελτιωθεί πάρα πολύ, τις βραδυνές ώρες δεν αισθάνεσαι και πολύ άνετα να περπατήσεις πολύ κοντα στην ομόνοια (εκτός σταδίου) athens center square με τιμη γύρω στα 50-55ευρώ και grecotel pallas athens με τιμη περιπου 90-100ευρώ και τέλειο πρωινό. Και τα δύο αφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις ειδικά το δεύτερο . επίσης πολλές επιλογές θα βρεις και στο συνταγμα που είναι και ποιο ασφαλής περιοχή εγω προτιμώ αυτα στην οδο μητροπόλεως καθετη στην ερμου (η ερμου δεν μου αρεσει μου αρεσει η ευκολη προσβαση σε πλακα , ψυρρη, μοναστηρακι κτλ) η πλατεία καραισκακη δίνει αμεση προσβαση στο μετρό αλλά και αυτή έχει τα θεματακια της άμα πέσει ο ήλιος, πρέπει να είσαι προσεκτικός βραδυ... εκεί είναι τα ξενοδοχεία crystal 3* τιμη 40ευρώ, stanley4* 65ευρω και wyndham 5* 90-110ευρω. επίσης το ξενοδοχείο πλάκα με τιμη 70ευρω πολύ καλή επιλογή.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Το Plaka το ανακαίνισαν πρόσφατα και ειναι σε πάρα πολύ καλη θέση. Βέβαια δεν ξερω τι είδους ανακαίνιση έκανε, αλλά την περίοδο του lockdown έβλεπα ότι εκαναν εργασίες
 

andros

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ποια περιοχη ειναι καλη και οχι επικινδυνη για διαμονη αθηνα?εχει καποιο ξενοδοχειο να προτινετε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πες μας εύρος τιμής. Σύνταγμα, Πλάκα, Μοναστηράκι, Koλωνάκι βολεύουν. Τα airbnb βολεύουν ακόμη περισσότερο για μένα. Ακόμη κι ο Νέος Κόσμος και πέριξ μια χαρά είναι. Πας για τουρισμό; Γιατί αν όχι δεν υπάρχει λόγος να είσαι τόσο κεντρικά και μπορείς να μείνεις και σε άλλες γειτονιές.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πες μας εύρος τιμής. Σύνταγμα, Πλάκα, Μοναστηράκι, Koλωνάκι βολεύουν. Τα airbnb βολεύουν ακόμη περισσότερο για μένα. Ακόμη κι ο Νέος Κόσμος και πέριξ μια χαρά είναι. Πας για τουρισμό; Γιατί αν όχι δεν υπάρχει λόγος να είσαι τόσο κεντρικά και μπορείς να μείνεις και σε άλλες γειτονιές.
+Παγκράτι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom