Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Γιατί τα επίσημα ξένα σαιτ ενημέρωσης νομίζεις ότι ενημερώνονται καλύτερα;.... Για να ταξιδέψεις κάπου θα πρέπει να διαβάζεις και τον αντίστοιχο τύπο....
Ναι πολυ καλυτερα
Οπου εχω παει στην Ευρωπη απο τα επισημα σαιτ ενημερωνομαι
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναι πολυ καλυτερα
Οπου εχω παει στην Ευρωπη απο τα επισημα σαιτ ενημερωνομαι
Τι να πω, τυχερός ήσουν μάλλον. Εγώ που παρακολουθούσα καθημερινά κάποια σαιτ για κάποιους μήνες, δεν αντιλήφθηκα κάτι τέτοιο! Σε ποιες χώρες πηγες που έχουν τόσο άμεσα ενημερωμένα σαιτ να πάμε και εμείς...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έπρεπε να το έχουν κάνει από τη Τετάρτη....άργησαν
το φεκ βγηκε παρασκευη.
θα μπορουσε να ενημερωθει χωρις φεκ βεβαια αν υπηρχε το κατεπειγον, οπως με τη σαουθ αφρικα που χωρες πηραν μετρα ενω υπηρχαν πτησεις στον αερα. οποιος ταξιδευει ειπαμε παιρνει τα ρισκα του. κι εγω βριζω για τα μετρα αλλα αν ημουν εγω εκει τα ιδια θα εκανα, ισως κ χειροτερα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Πρώτη μέρα πάντως αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης υπήρχε ελαστικότητα μεγάλη.Δεν ξέρω βέβαια αν θα συνεχιστεί, πιθανόν οχι. Προφανώς κάποιοι δεν ειχαν test απο τις χώρες προορισμού τους. Απλα τους κανανε rapid test επιτόπου. Σε κάποιους άλλους ζητήσανε το test αλλα δεν το ελεγξανε. Σε μένα πάλι μονο σκαναρισμα plf τιποτα αλλο.
 

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Τι να πω, τυχερός ήσουν μάλλον. Εγώ που παρακολουθούσα καθημερινά κάποια σαιτ για κάποιους μήνες, δεν αντιλήφθηκα κάτι τέτοιο! Σε ποιες χώρες πηγες που έχουν τόσο άμεσα ενημερωμένα σαιτ να πάμε και εμείς...
Πολωνια, Δανια, Γερμανια, Αυστρια, Νορβηγια
 

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Μολις σημερα πρεπει να ανανεωθηκε.. Αλλα μιλαμε για ντροπιαστικη για την Ελλαδα σελιδα.. Μια απιστευτη προχειρουμπα σε html κακιστης μορφης.. Ακομα και τα αγγλικα ειναι ΑΘΛΙΑ
Δειτε εδω >
These guidelines are in place to ensure the protection of your health, as well as the health of your loved ones and all those involved in providing a safe hosting experience:

travellers arriving in Greece are required during the period from 19.12.2021 to 10.1.2022, and specifically from 6.00 in the morning of 19.12.2021 to have a) or be diagnosed negative in a laboratory test by PCR method for coronavirus Covid- 19, which must have been performed within the last 72 hours before their arrival in Greece or alternatively b) have been negatively tested using rapid coronavirus antigen detection Covid-19 (rapid-19) within 24 hours before their arrival in Greece.

To have or be diagnosed?? WTF is that
to have have been..
Τραγικο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Μολις σημερα πρεπει να ανανεωθηκε.. Αλλα μιλαμε για ντροπιαστικη για την Ελλαδα σελιδα.. Μια απιστευτη προχειρουμπα σε html κακιστης μορφης.. Ακομα και τα αγγλικα ειναι ΑΘΛΙΑ
Δειτε εδω >
These guidelines are in place to ensure the protection of your health, as well as the health of your loved ones and all those involved in providing a safe hosting experience:

travellers arriving in Greece are required during the period from 19.12.2021 to 10.1.2022, and specifically from 6.00 in the morning of 19.12.2021 to have a) or be diagnosed negative in a laboratory test by PCR method for coronavirus Covid- 19, which must have been performed within the last 72 hours before their arrival in Greece or alternatively b) have been negatively tested using rapid coronavirus antigen detection Covid-19 (rapid-19) within 24 hours before their arrival in Greece.

To have or be diagnosed?? WTF is that
to have have been..
Τραγικο..
Αριστεια λεγεται. Το Σκοιλ Ελικικου ηρθε για να μεινει.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μολις σημερα πρεπει να ανανεωθηκε.. Αλλα μιλαμε για ντροπιαστικη για την Ελλαδα σελιδα.. Μια απιστευτη προχειρουμπα σε html κακιστης μορφης.. Ακομα και τα αγγλικα ειναι ΑΘΛΙΑ
Δειτε εδω >
These guidelines are in place to ensure the protection of your health, as well as the health of your loved ones and all those involved in providing a safe hosting experience:

travellers arriving in Greece are required during the period from 19.12.2021 to 10.1.2022, and specifically from 6.00 in the morning of 19.12.2021 to have a) or be diagnosed negative in a laboratory test by PCR method for coronavirus Covid- 19, which must have been performed within the last 72 hours before their arrival in Greece or alternatively b) have been negatively tested using rapid coronavirus antigen detection Covid-19 (rapid-19) within 24 hours before their arrival in Greece.

To have or be diagnosed?? WTF is that
to have have been..
Τραγικο..
Ένα επίσημο ελληνικό σάιτ που δεν έχει καν ελληνικά!.....Αφού έχεις ταξιδέψει σε τόσες χώρες θα έχεις δει οτι όλα τα επίσημα σάιτ των χωρών έχουν και την επίσημη γλώσσα τους! Αυτό είναι το τραγικό και όχι τα αγγλικά.....
Η άσκοπη γκρίνια δεν βοηθάει πουθενά!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εδω ο κοσμος καιγεται και ασχολειστε με τα αγγλικα?
υπομονη, ως γνωστον:
We have already eaten the camel, we now have the queue.
(ηταν υπεροχη. η καμηλα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom