Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Re-open EU

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει αλλος. Φοβερό app το κατεβάζεις, και επιλέγοντας τη χώρα έχει συγκεντρωμένα όλα τα μέτρα κ τις προϋποθέσεις εισόδου.
Επικαιροποιημένα και τα μέτρα εισόδου στην Ελλάδα.

Αν είχαν χιούμορ αυτές τις μέρες βέβαια θα έπρεπε να το μετονομάσουν σε Re Close EU :(
 
Last edited:

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα.. κάνοντάς τέστ για την επιστροφή στην Ελλάδα θα ήθελα να ρωτήσω το δηλώνει κάπου το διαγνωστικό στο εξωτερικό η μου στέλνουν με μέηλ κ το δείχνω εγώ μετά στον έλεγχο στην Ελλάδα...
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.850
Καλησπέρα. Γνωρίζετε αν το πιστοποιητικό εμβολισμού με τρίτη δόση έχει άμεση ισχύ (έκανα το εμβόλιο προχθές) η χρειάζεται 15 μέρες και πρεπει να κάνω PCR για Βιέννη;; Ψάχνω ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα και η Πρεσβεία είναι κλειστή...
τη επομενη μερα μετα τη 3η δοση μπορεις να εχεις τη βεβαιωση εμβολιασμου που αναφερει τις δοσεις
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Καλησπέρα.. κάνοντάς τέστ για την επιστροφή στην Ελλάδα θα ήθελα να ρωτήσω το δηλώνει κάπου το διαγνωστικό στο εξωτερικό η μου στέλνουν με μέηλ κ το δείχνω εγώ μετά στον έλεγχο στην Ελλάδα...
Ανάλογα που το κάνεις! Συνήθως στέλνουν και εμαιλ και το δηλώνουν κάπου κ μπαίνεις κ το βλέπεις ή το ζητάς γραπτά σα βεβιαωση!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα.. κάνοντάς τέστ για την επιστροφή στην Ελλάδα θα ήθελα να ρωτήσω το δηλώνει κάπου το διαγνωστικό στο εξωτερικό η μου στέλνουν με μέηλ κ το δείχνω εγώ μετά στον έλεγχο στην Ελλάδα...
Σου δινουν το αποτέλεσμα σε χαρτί (το ζητας αν δεν σου δώσουν) οπου αναγράφεται αριθμος διαβατηρίου ή ταυτότητας, όνομα, ώρα, qr code όχι παντα και πολλες φορές σου στελνουν και mail για να το κατεβάσεις και σε ηλεκτρονική μορφή να το έχεις.. Σε κάποιες χώρες κατεβάζεις αντίστοιχες εφαρμογές αλλα γενικά νομίζω όχι.. Τωρα αν το δηλωνουν κάπου? Πιθανοτατα αλλα δε νομιζω να ενδιαφέρει τις ελληνικές αρχές, ενα τεστ θέλουν να δουν απο πιστοποιημενο εργαστηριο..
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σου δινουν το αποτέλεσμα σε χαρτί (το ζητας αν δεν σου δώσουν) οπου αναγράφεται αριθμος διαβατηρίου ή ταυτότητας, όνομα, ώρα, qr code όχι παντα και πολλες φορές σου στελνουν και mail για να το κατεβάσεις και σε ηλεκτρονική μορφή να το έχεις.. Σε κάποιες χώρες κατεβάζεις αντίστοιχες εφαρμογές αλλα γενικά νομίζω όχι.. Τωρα αν το δηλωνουν κάπου? Πιθανοτατα αλλα δε νομιζω να ενδιαφέρει τις ελληνικές αρχές, ενα τεστ θέλουν να δουν απο πιστοποιημενο εργαστηριο..
Ωραία ευχαριστώ...

Σου δινουν το αποτέλεσμα σε χαρτί (το ζητας αν δεν σου δώσουν) οπου αναγράφεται αριθμος διαβατηρίου ή ταυτότητας, όνομα, ώρα, qr code όχι παντα και πολλες φορές σου στελνουν και mail για να το κατεβάσεις και σε ηλεκτρονική μορφή να το έχεις.. Σε κάποιες χώρες κατεβάζεις αντίστοιχες εφαρμογές αλλα γενικά νομίζω όχι.. Τωρα αν το δηλωνουν κάπου? Πιθανοτατα αλλα δε νομιζω να ενδιαφέρει τις ελληνικές αρχές, ενα τεστ θέλουν να δουν απο πιστοποιημενο εργαστηριο..
Σε ευχαριστώ πολύ..
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Σου δινουν το αποτέλεσμα σε χαρτί (το ζητας αν δεν σου δώσουν) οπου αναγράφεται αριθμος διαβατηρίου ή ταυτότητας, όνομα, ώρα, qr code όχι παντα και πολλες φορές σου στελνουν και mail για να το κατεβάσεις και σε ηλεκτρονική μορφή να το έχεις.. Σε κάποιες χώρες κατεβάζεις αντίστοιχες εφαρμογές αλλα γενικά νομίζω όχι.. Τωρα αν το δηλωνουν κάπου? Πιθανοτατα αλλα δε νομιζω να ενδιαφέρει τις ελληνικές αρχές, ενα τεστ θέλουν να δουν απο πιστοποιημενο εργαστηριο..
Αριθμός διαβατήριου η ταυτότητας είναι απαραίτητα?
 
Μηνύματα
12
Likes
1
Κάποια τεστ που μπορούν να τα στείλουν στο ξενοδοχείο που μένουμε και στέλνουμε φωτο το αποτέλεσμα το ίδιο δεν είναι όσο αφορά το rapid?Μετα με τη φωτο του διαβατηρίου και του αποτελέσματος σου στέλνουν την βεβαίωση.Αυτά δεν είναι αποδεκτά για επιστροφή σε Ελλάδα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
"Η Ελλάδα μαζί με την Ιταλία είναι οι δυο μοναδικές ευρωπαϊκές χώρες που αποφάσισαν να βάλουν περιορισμό στους ταξιδιώτες επιτρέποντας την είσοδο μόνο με αρνητικά τεστ."
παραλληλες πορειες. πατρις υπερανω.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
"Η Ελλάδα μαζί με την Ιταλία είναι οι δυο μοναδικές ευρωπαϊκές χώρες που αποφάσισαν να βάλουν περιορισμό στους ταξιδιώτες επιτρέποντας την είσοδο μόνο με αρνητικά τεστ."
παραλληλες πορειες. πατρις υπερανω.
τι εννοεις οι μονες χωρες που αποφασισαν με Αρνητικο τεστ?

Οι Ελβετοι δεν εχουν ζητησει πρωτοι εισοδος με Τεστ μετα απο Δημοψηφισμα που καναν και μετα απο 2 βδομαδες ακολουθησαν και αλλοι λαοι? (Νομιζω μεχρι και οι Βουλγαροι ειχαν ζητησει πρωτοι απο αλλους προ 2 μηνων εισοδο μονο με ΤΕΣΤ αλλα κατω απο την πιεση του κοσμου για εναρξη της τουριστικης σαιζον ανασκευασαν αρχες Δεκεμβρη)

Υ.Γ. Ερωτηση : Mπoρει καποιος εμβολιασμενος με τεστ RAPID του ΕΟΔΔΥ και με εκτυπωση του αρνητικου αποτελεσματος ή απο το κινητο να ταξιδεψει Βουλγαρια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom