Ινδία Επιστροφή απο Βόρεια Ινδία (Σίμλα, Νταραμσάλα, Μανάλι & Λαντάκ)

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Μετά από πολύ καιρό και μια φοβερή αλλαγή στη ζωή μου επανέρχομαι, κρίμα που δεν τέλειωσα το ταξιδιωτικό, αλλά ίσως το τελειώσω συνοπτικά για να υπάρχουν κάποιες πληροφορίες για τους συμφορουμίτες.
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!
ευχαριστω για τις πληροφοριες που ηδη εδωσες σκεφτομαι για ταξιδι Κασμιρ Λαντακ σαρτσου Μαναλι και σιμλα. Θα μπορουσες συνοπτικα να μου πεις τι αξιζει και τι οχι απο αυτα και επισης εχω ενδοιασμο για τις διαδρομες Λεχ Σαρτσου 9 ωρες διαδρομη!και Σαρτσου Κειλονγκ Μαναλι αλλες 9 ωρες διαδρομη! αν αξιζει τον κοπο.
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Μόλις γύρισα από Ασία και είμαι ακόμα με κούραση, πες μου λίγο για το Σάρτσου γιατί δεν μου λέει κάτι, θα σου πω πιο πολλά σε λίγες μέρες αν δεν βιάζεσαι, αλλά από όσα ταξίδια έχω κάνει αυτό είναι στη καρδιά μου!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθες μικρε ουρανέ-μολις ξεμπερδέψεις με τα προσωπικα --πες μας για τα πραγματικα σου προσωπικα που ειναι και η ψυχη-δηλαδή το ταξίδι!!
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Έχεις δίκιο renata, θα προσπαθήσω να γράψω για το ταξίδι που έκανα Ταυλάνδη-Λάος-Καμπότζη για να δώσω πληροφορίες σε όποιον τις χρειασθεί και θέλω πολύ να τελειώσω και το ταξίδι στη βόρεια Ινδία που το άρχισα πέρυσι αλλά είναι πολύ μες στη καρδιά μου. Οι πληροφορίες που πήρα από το Φόρουμ τελευταία στιγμή για το τελευταίο ταξίδι ήταν πολύτιμες και νοιώθω ότι πρέπει να το ανταποδώσω.
 

nikosoik

Member
Μηνύματα
54
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή-Αργεντινή
Καλημέρα παιδιά! Μόλις διάβασα τα προηγούμενα ποστ και θυμήθηκα τα παλιά... Καλοκαίρι του 2011, Λεχ - Μανάλι - Δελχί με δεκάδες νεκρούς, χιονοθύελλες και κατολισθήσεις. Ελπίζω να βρω λίγο χρόνο να σας γράψω και το δικό μου οδοιπορικό. Από πεζοπορία στην BaseCampτου Στοκ Κανγκρι μέχρι και οδική διάσχιση σε χιονοθύελλα μέχρι Μανάλι κτλ… Καλημέρα!
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλημέρα παιδιά! Μόλις διάβασα τα προηγούμενα ποστ και θυμήθηκα τα παλιά... Καλοκαίρι του 2011, Λεχ - Μανάλι - Δελχί με δεκάδες νεκρούς, χιονοθύελλες και κατολισθήσεις. Ελπίζω να βρω λίγο χρόνο να σας γράψω και το δικό μου οδοιπορικό. Από πεζοπορία στην BaseCampτου Στοκ Κανγκρι μέχρι και οδική διάσχιση σε χιονοθύελλα μέχρι Μανάλι κτλ… Καλημέρα!
καλημέρα σου,
μην μας αφήνεις όμως με την αγωνία...,βρες χρόνο και γράψε μας.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστούμε πολύ για τις φωτό.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Ευχαριστούμε για τις φωτο αλλά θέλουμε και ιστορία. Δεν μπορείς να μας πετάς τόσο σασπένς και να μας αφήνεις στα κρύα του λουτρού :p :p:p
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβετ
Αντε ! να ταξιδεψουμε κι εμεις λιγο νοερα τα ορφανα...
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ονειρεμένο Ταξίδι
EBC Nepal
Ξεθαψα αυτή την ιστορία για ένα δίλημμα που έχω εδώ και καιρό!Έχω κλείσει για Ινδία μέσα Αυγούστου και ως λάτρης των βουνών είμαι ανάμεσα σε δύο τουρ spiti valley η leh ladakh!Ακούω γνώμες.....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ξεθαψα αυτή την ιστορία για ένα δίλημμα που έχω εδώ και καιρό!Έχω κλείσει για Ινδία μέσα Αυγούστου και ως λάτρης των βουνών είμαι ανάμεσα σε δύο τουρ spiti valley η leh ladakh!Ακούω γνώμες.....
Spiti valley δεν έχω πάει αλλά το Ladakh είναι μεγαλειώδες και νομίζω ότι πρέπει να το προτιμήσεις. Αν - μάλιστα - έχεις και καμμιά επιθυμία να πας στο Θιβέτ (αλλά το σκέφτεσαι επειδή υποψιάζεσαι ότι οι κινέζοι το έχουν μαγαρίσει - και καλά κάνεις!) τότε το Ladakh είναι μονόδρομος. Βασική προϋπόθεση - βέβαια - είναι να μην το "κάψεις", δηλαδή να διαθέσεις τουλάχιστον μια βδομάδα για εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom