Ερμιονη Αργολιδας.

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα παμε για ενα ΠΣΚ στην περιοχη της Ερμιονης για πρωτη φορα .
Για πειτε καμια δυο καλες παραλιες στη γυρω περιοχη .
(Τα γουστα μου τα γνωριζετε πλεον πιστευω:))
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μεγαλη προσελευση κοινου:haha::haha:
Τι εγινε βρε παιδια κανεις σας δεν παει προς τα κει ?Ο καταραμενος τοπος ειναι?:D
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Οι παραλιες στη Κοστα ειναι πολυ καλες οπως και η παραλια στο πολυ γνωστο (απο τα 70s) ξενοδοχειο (ονομα δεν γραφω για να μην κυνηγανε παλι τον Def) που δυχτυχως δεν εχει κανει τον κοπο να εκσυγχρονιστει και επιπλεον χρεωνει τιμες 5* ενω ειναι το μαυρο χαλι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βρηκα τα ονοματα Κουβερτα -Σεντονι (καλα δεν υπαρχουν αυτα ) -Μπιστι -Δαρδιζα (ή καπως ετσι ) ....λενε τιποτα αυτες?
Επισης για Υδρα περναει κανεις απο Μετοχι?Εχει συχνα πλοιαρια εντος της ημερας?
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Κλεό ψάξε και βρές την παραλία Κουνούπι, ήμουν εκει πριν 10 μέρες, επίσης καλά ειναι και στην Χεινίτσα και στο εκεί ξενοδοχείο. Αλλη μια καλή επιλογή είναι στο Πόρτο Χέλι η παραλία Βερβερόντα. Αντε και καλές διακοπές.
 

pastor21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Δρομολόγια Μετόχι-Ύδρα:

Υδρα Μετόχι Δρομολόγια

Από παραλίες τώρα, ανάμεσα σε Μετόχι και Ερμιόνη δεν αξίζει καμία. Η Δάρδιζα που αναφέρεις π.χ. είναι επιεικώς απαράδεκτη. Το ίδιο και η παραλία του <<γνωστού ξενοδοχείου των 70s>>.

Πρότασή μου να προσπαθήσεις προς Κόστα-Πόρτο Χέλι μεριά, κυρίως γύρω από τον Άγιο Αιμιλιανό και στη Χηνίτσα. Εναλλακτικά περνάς στην Ύδρα όπου έχει καλές παραλίες (αλλά οι καλύτερες έχουν υψηλό κόστος μετακίνησης γιατί πηγαίνεις από τη χώρα μέσω θαλάσσης), ή στις Σπέτσες με περισσότερες επιλογές σε καλές παραλίες (όπου το κόστος μετακίνησης προς τις παραλίες είναι χαμηλότερο επειδή από το λιμάνι που σε αφήνει το καΐκι από την Κόστα υπάρχουν λεωφορεία και καΐκάκια προς αυτές).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κλεό ψάξε και βρές την παραλία Κουνούπι, ήμουν εκει πριν 10 μέρες, επίσης καλά ειναι και στην Χεινίτσα και στο εκεί ξενοδοχείο. Αλλη μια καλή επιλογή είναι στο Πόρτο Χέλι η παραλία Βερβερόντα. Αντε και καλές διακοπές.
Που τα βρισκουν αυτα τα ονοματα?:haha:
Καλες διακοπες και σε σενα φιλε μου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δρομολόγια Μετόχι-Ύδρα:

Υδρα Μετόχι Δρομολόγια

Από παραλίες τώρα, ανάμεσα σε Μετόχι και Ερμιόνη δεν αξίζει καμία. Η Δάρδιζα που αναφέρεις π.χ. είναι επιεικώς απαράδεκτη. Το ίδιο και η παραλία του <<γνωστού ξενοδοχείου των 70s>>.

Πρότασή μου να προσπαθήσεις προς Κόστα-Πόρτο Χέλι μεριά, κυρίως γύρω από τον Άγιο Αιμιλιανό και στη Χηνίτσα. Εναλλακτικά περνάς στην Ύδρα όπου έχει καλές παραλίες (αλλά οι καλύτερες έχουν υψηλό κόστος μετακίνησης γιατί πηγαίνεις από τη χώρα μέσω θαλάσσης), ή στις Σπέτσες με περισσότερες επιλογές σε καλές παραλίες (όπου το κόστος μετακίνησης προς τις παραλίες είναι χαμηλότερο επειδή από το λιμάνι που σε αφήνει το καΐκι από την Κόστα υπάρχουν λεωφορεία και καΐκάκια προς αυτές).
Απο Ερμιονη ποσα χιλ περιπου ειναι Κοστα-Πορτο Χελι ?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Απο Ερμιονη ποσα χιλ περιπου ειναι Κοστα-Πορτο Χελι ?
Κλεό το Πόρτο Χέλι είναι καμιά 15 χιλιόμετρα...και η Κόστα άλλα 5 νομίζω...είχε πάει ο φίλος μου πρόσφατα για ένα συνέδριο και έκοψε φλέβα...Πόρτο Χέλι του φάνηκε αίσχος...οι παραλίες το ίδιο και παρόλο που ήταν πτώμα γιατί ξυπνούσε στις 7 και τελείωνε 8-9 το βράδυ, πέρναγε Σπέτσες κάθε βράδυ να πιει ένα ποτό για να στανιάρει...Βέβαια μπορεί και να μην είναι τόσο τραγικά και απλά να ήθελε να πηγαίνει Σπέτσες να ανοίγει το μάτι του και να έβρισκε δικαιολογίες...εκεί δεν ήμουν το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω...:D
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Αυτο που εχω ακουσει εγω για την περιοχη ειναι οτι... βραζει στη χοβολη. Οποτε θα ειναι καλη λυση να την εχεις ως βαση και να κανεις 2 εξορμησεις μια στην Υδρα (απλα για να δεις την πολη γτ απο παραλιες δε λεει) και μια στις Σπετσες οπου με καϊκακι θα δεις αρκετες ακτες κτλ... Το εισιτηριο δεν κοστιζει πολυ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν περιμενω τα φοβερα και τρομερα ειναι η αληθεια .Υπαρχει η σκεψη να περασουμε Υδρα μονοημερη ...Σπετσες μαλλον οχι ..εχω ξαναπαει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom