Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Πολύ υπερβολή σε αυτή την συμπεριφορά θαρρώ. Έχω πάει και εγώ Λονδίνο με ταυτότητα όπου όταν την έβγαλα ήμουν 13, χειρόγραφη, αρκετά φθαρμενη (τελείως ευλυγιστη από την φθορά) και μπήκα κανονικά στην χώρα (έδειξα βέβαια και το διπλωμα οδήγησης σε συνδυασμό).

Αν τα στοιχεία σου ήταν ευαναγνωστα για ποιο λόγο να κάνουν αυτό το σκηνικό; Το διαβατήριο θα σου κοστίσει ένα 85-90αρι ευρώ αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Πολύ υπερβολή σε αυτή την συμπεριφορά θαρρώ. Έχω πάει και εγώ Λονδίνο με ταυτότητα όπου όταν την έβγαλα ήμουν 13, χειρόγραφη, αρκετά φθαρμενη (τελείως ευλυγιστη από την φθορά) και μπήκα κανονικά στην χώρα (έδειξα βέβαια και το διπλωμα οδήγησης σε συνδυασμό).

Αν τα στοιχεία σου ήταν ευαναγνωστα για ποιο λόγο να κάνουν αυτό το σκηνικό; Το διαβατήριο θα σου κοστίσει ένα 85-90αρι ευρώ αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Ναι,και γω υπερβόλικο το βρήκα,εγώ εδείξα τήν πιστωτική καρτά αλλά δε συγκινήθηκε(; Η ταυτότητα ήταν απο το 2006 εκδόση.Μία χάρα ήταν,απλά είχε ενα ανοίγμα στίς ακρές.Διαβάτηριο θα χρειάστω γιάτι εχώ στοχό για αμερική τού χρόνου,να δούμε!
 

dousis

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
παιδιά sos! το διαβατήριο μου έχει λήξει το Σεπτέμβρη του 2014 και θέλω να το ανανεώσω. Μίλησα με αστυνομικό μέγαρο και κλείσαμε ραντεβού για ανανέωση. Δεν με ρώτησαν αν έχει λήξει και τα σχετικά και τυχαία πριν λίγο διάβασα στο ίντερνετ ότι ανανεώνεται 1 χρόνο πριν την λήξη του. Ισχύει κάτι τέτοιο? γιατί τον άλλον μήνα έχω κλήσει εισητήρια για Νέα Υόρκη. Έχω visa από το 2009 μέχρι 2019
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Διάβασες ότι μπορείς να το ανανεώσεις πριν τη λήξη του, όχι ότι οφείλεις να το κάνεις.
Στις ΗΠΑ θα ταξιδέψεις και με τα δυο διαβατήρια (παλιό και καινούργιο) για να δείξεις τη βίζα σου.
 

dousis

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ααααα πάλι καλά γιατί λέω αυτό ήταν. δεν πρόκειται να πάω ποτέ Αμερική.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!
 

stelios1987!

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπερα
Αν βγαλω διαβάτηριο τωρα μπορω να ταξιδεψω την επομενη με το καινούριο μου διαβατηριο ουκρανια ή χρειάζεται να το εχω 3 μηνες πριν απο το ταξιδι μου. Αυτο δεν εχω καταλαβει. Ευχαριστώ για την κατανοηση
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπερα
Αν βγαλω διαβάτηριο τωρα μπορω να ταξιδεψω την επομενη με το καινούριο μου διαβατηριο ουκρανια ή χρειάζεται να το εχω 3 μηνες πριν απο το ταξιδι μου. Αυτο δεν εχω καταλαβει. Ευχαριστώ για την κατανοηση
Την επόμενη ακριβώς, μη χάσεις ούτε δευτερόλεπτο :xalara:, Ουκρανία είναι αυτή.
Τι εννοείς να περιμένεις τρίμηνο, από πότε ισχύει αυτό;
 

stelios1987!

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Αυτο ακριβως ρωταω χρειαζεται το διαβατήριο να ειναι σε ισχύ τρεις μηνες πριν την εισοδο μου στην χωρα (Ουκρανια)......;;;;;;;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Lol; Άμα είναι καινούργιο δε υπάρχει κανένα πρόβλημα. Δε χρειάζεται να περιμένεις 3 μήνες...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπερα
Αν βγαλω διαβάτηριο τωρα μπορω να ταξιδεψω την επομενη με το καινούριο μου διαβατηριο ουκρανια ή χρειάζεται να το εχω 3 μηνες πριν απο το ταξιδι μου. Αυτο δεν εχω καταλαβει. Ευχαριστώ για την κατανοηση
Εξαρτάται. Αν η έκτη σελίδα έχει ένα πράγμα στη γωνία πάνω αριστερά που όταν το κοιτάζεις ανάποδα μοιάζει με "90", τότε μπορείς.

Που πάτε και τα βρίσκετε....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom