Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
eisai siγουρος οτι ταξιδευεις σε εκτως Σενγκεν χωρες μονο με την ταυτοτητα??
Ναι. Με άλλες ευρωπαϊκές ταυτότητες χωρών Σένγκεν μπορείς να ταξιδέψεις και σε πιο περίεργα μέρη όπως Γκάμπια χωρίς διαβατήριο φυσικά.
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Ναι. Με άλλες ευρωπαϊκές ταυτότητες χωρών Σένγκεν μπορείς να ταξιδέψεις και σε πιο περίεργα μέρη όπως Γκάμπια χωρίς διαβατήριο φυσικά.
nai αλλα οταν κλεινεις εισητηριο τον αριθμο διαβατηριου σου ζητανε οχι ταυτοτητας
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Που εκλεισες και σου ζητησε ταυτοτητα-διαβατηριο απο πριν;;
εγω οπωτε κλεινω εισητηριο στα στοιχεια τον αριθμο διαβατηριου μου ζηταει.οχι ταυτοτητας.με τον πετα που ειχα κλεισει εισητηριο,με την αιρ τικετ και την αιρσοπ τελευταια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
nai αλλα οταν κλεινεις εισητηριο τον αριθμο διαβατηριου σου ζητανε οχι ταυτοτητας
Δεν έχει σημασία τι ζητάει ο κάθε ηλίθιος από μια αεροπορική εταιρία. Αφενός σε μια χώρα υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να μπεις εκτός από το αεροπλάνο, και αφετέρου, αν προβλέπεται για τη χώρα προορισμού, μπορείς να καταχωρήσεις και στοιχεία ταυτότητας στο πεδίο του διαβατηρίου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
εγω οπωτε κλεινω εισητηριο στα στοιχεια τον αριθμο διαβατηριου μου ζηταει.οχι ταυτοτητας.με τον πετα που ειχα κλεισει εισητηριο,με την αιρ τικετ και την αιρσοπ τελευταια
Έχεις κλείσει ποτέ για χώρα που μπορείς να πας με ταυτότητα, ή μόνο για Ταυλάνδη κλείνεις, και επομένως συζητάμε τσάμπα;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Και η κόρη μου που ταξίδεψε πρόσφατα στο Ηνωμένο Βασίλειο που είναι εκτός Σενγκεν, πέρασε από τον έλεγχο διαβατηρίων με την ταυτότητα της χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Και η κόρη μου που ταξίδεψε πρόσφατα στο Ηνωμένο Βασίλειο που είναι εκτός Σενγκεν, πέρασε από τον έλεγχο διαβατηρίων με την ταυτότητα της χωρίς κανένα πρόβλημα.
Όπως και πολλές εκατοντάδες άλλοι Έλληνες καθημερινά.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και η κόρη μου που ταξίδεψε πρόσφατα στο Ηνωμένο Βασίλειο που είναι εκτός Σενγκεν, πέρασε από τον έλεγχο διαβατηρίων με την ταυτότητα της χωρίς κανένα πρόβλημα.
Ναι βρε παιδιά, σταματήστε να το αναφέρετε λες και έχει γίνει κάποια αλλαγή στους κανονισμούς ή κάνουν τη χάρη/εξαίρεση σε όσους έχουν ταυτότητες!!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Τοσα χρονια μπαινοβγαινω αγγλια μονο με ταυτοτητα...μονο μια φορα μια ασχετη στο γιουροσταρ εκανε κονξες...τα ακουσε και συνεχισα την πορεια μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom