Γενικά Ερωτήσεις για λεωφορεία στην Ευρώπη (flixbus, eurolines κτλ)

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βερολινο Ζυριχη με λεωφορειο;

Ουτε στον εχθρο σου,μιλαμε για 14 πλας ωρες δρομολογιο.Τιποτα φοιτητες ή μεταναστες θα ηταν.

Κριμα στον κοσμο!
Πόσο πικρόχολο και αδαές σχόλιο.. Έχεις υπόψην σου βέβαια ότι το λεωφορείο κάνει στάσεις και είναι πολύ πιο cost effective για τις εταιρείες και ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που δε κάνει όλο το δρομολόγιο, αλλά το λεωφορείο μπορεί να γεμίζει και αδειάζει όπως κάνουν πχ τα πλοία της γραμμής Πειραιάς-Ρόδος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Βερολινο Ζυριχη με λεωφορειο;

Ουτε στον εχθρο σου,μιλαμε για 14 πλας ωρες δρομολογιο.Τιποτα φοιτητες ή μεταναστες θα ηταν.

Κριμα στον κοσμο!
Οι πετοφοβικοι δεν εχουν ψυχη? Φιλη της μανας μου πετοφοβικη πηγε Θεσσαλονικη Μοσχα με λεωφορειο.
Η μανα μου στην Γ ηλικια που στελνει δεματα Θεσσαλονκη Αγγλια με λεωφορειο και βλεπει ιδιοκτητες ζωων να ταξιδευουν ετσι με τα ζωα τους ξεσηκωθηκε να το κανει μια φορα "για την εμπειρια" και ειδα κι επαθα να την πεισω να μην.
Εγω που δεν ειμαι πετοφοβικη εκανα το Κωνπολη Θεσσαλονικη με λεωφορειο ολη νυχτα υπνος και φυσικα θα το ξανακανα.
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Πόσο πικρόχολο και αδαές σχόλιο.. Έχεις υπόψην σου βέβαια ότι το λεωφορείο κάνει στάσεις και είναι πολύ πιο cost effective για τις εταιρείες και ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που δε κάνει όλο το δρομολόγιο, αλλά το λεωφορείο μπορεί να γεμίζει και αδειάζει όπως κάνουν πχ τα πλοία της γραμμής Πειραιάς-Ρόδος.
Το να παρεξηγειται ο γραπτος λογος,ειναι κατι που ολοι γνωριζουμε στα φορουμ.

Το να εισπραξω τετοιο σχολιο ειναι κατι που ομολογουμενως δεν περιμενα εδω μεσα τουλαχιστον,μιας που δεν ηταν σχολιο απαξιωσης καμμιας ανθρωπινης υπαρξης οσο προσωπικης εμπειριας.

Απ οσα μελη εχω διαβασει εδω μεσα,δεν εχει χρησιμοποιησει κανεις περισσοτερο την εταιρεια απο μενα,με πολλα χλμ και αλλαγες χωρων οπου στην ευρωπη η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη απ οτι εδω οσον αφορα τις μεταφορες,πχ οι μετακινησεις με τρενο ειναι πανακριβες αλλα γρηγορες και με λεωφορεια εξαιρετικα φθηνες και αργες.

Ταξιδευα πολυ συχνα με νεαρης ηλικιας ατομα (δεν ξερω αν ηταν φοιτητες αλλα υποπτευομαι) καθως και γω μεταναστης ημουν και low budget traveller γενικοτερα.

Any way
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
H flix bus μου ακύρωσε τη θέση μου. ΄Οχι το εισητήριό μου, απλά μου έστειλε νέο εισητήριο χωρίς αριθμό θέσης. Τι σημαίνει αυτό ότι θα ταξιδέψω όρθια; Επειδή πρώτη φορά μου συνέβη με τη συγκεκριμένη εταιρία, έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Τους έστειλα μύνημα στο chat αλλά δεν απάντησαν ακόμη.
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
H flix bus μου ακύρωσε τη θέση μου. ΄Οχι το εισητήριό μου, απλά μου έστειλε νέο εισητήριο χωρίς αριθμό θέσης. Τι σημαίνει αυτό ότι θα ταξιδέψω όρθια; Επειδή πρώτη φορά μου συνέβη με τη συγκεκριμένη εταιρία, έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Τους έστειλα μύνημα στο chat αλλά δεν απάντησαν ακόμη.
Δεν νομίζω ότι επιτρέπεται να ταξιδεύει κανένας όρθιος, δήλωσες στο chat τον αριθμό κράτησης?
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
863
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
H flix bus μου ακύρωσε τη θέση μου. ΄Οχι το εισητήριό μου, απλά μου έστειλε νέο εισητήριο χωρίς αριθμό θέσης. Τι σημαίνει αυτό ότι θα ταξιδέψω όρθια; Επειδή πρώτη φορά μου συνέβη με τη συγκεκριμένη εταιρία, έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Τους έστειλα μύνημα στο chat αλλά δεν απάντησαν ακόμη.
Για ποια χώρα πρόκειται;
Το τελευταίο δρομολόγιο που κάναμε με τη flixbus ήταν πέρυσι στη Σερβία, από Βελιγράδι προς Novi Sad χωρίς να έχει αριθμό θέσης στο εισιτήριο. Όταν ήρθε το πούλμαν καθίσαμε όπου θέλαμε αλλά είχε και καμιά δεκαριά άτομα μόνο.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για ποια χώρα πρόκειται;
Το τελευταίο δρομολόγιο που κάναμε με τη flixbus ήταν πέρυσι στη Σερβία, από Βελιγράδι προς Novi Sad χωρίς να έχει αριθμό θέσης στο εισιτήριο. Όταν ήρθε το πούλμαν καθίσαμε όπου θέλαμε αλλά είχε και καμιά δεκαριά άτομα μόνο.
Από Μιλάνο είναι η αναχώρησή μου. Κατά την κράτησή μου δόθηκε αυτόματα από το σύστημά τους τυχαία θέση και χθές ακυρώθηκε και μου έστειλαν το εισητήριο, χωρίς να αναγράφεται η θέση. Η επικοινωνία είναι αδύνατη από χθές που προσπαθώ. Και όπως διαβάζω από διάφορες κριτικές γενικά δεν απαντούν.
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Από Μιλάνο είναι η αναχώρησή μου. Κατά την κράτησή μου δόθηκε αυτόματα από το σύστημά τους τυχαία θέση και χθές ακυρώθηκε και μου έστειλαν το εισητήριο, χωρίς να αναγράφεται η θέση. Η επικοινωνία είναι αδύνατη από χθές που προσπαθώ. Και όπως διαβάζω από διάφορες κριτικές γενικά δεν απαντούν.
Μπες να δεις πληρότητα στο δρομολόγιο σου και εάν θες τη γνώμη μου δες και εναλλακτικές με Travel by bus in Italy | Offers and Tickets from €1.59
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom