Ηνωμένο Βασίλειο Ερωτήσεις για ταξίδι στην αγγλια

toniloco3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
las vegas
γεια σας ειμαι νεο μελος κ εχω μερικες αποριες καθως ειναι το πρωτο ταξιδι που κανω χωρις γρουπ κ ταξιδιωτικα γραφεια κ εχω ενα αγχος γιατι πρεπει να κλεισω ενα σωρο πραγματα μονος μου απο εδω λοιπον εχουμε και λεμε:

1.θελω να παω με τρενο απο το μαντσεστερ στο λονδινο ποιους σταθμους να επιλεξω ως αφετηρια κ τερμα (να ειναι καπως κεντρικοι με μια προχειρη αναζητηση διαλεξα πικαντιλι-ευστον) τα εισιτηρια τα βρηκα μεσω της σελιδας
trainline: buy cheap train tickets, get UK train times & fares - book seats online
στα τρενα βγαζει εισητηρια μονο για τρενα της virgin φθηνοτερες ειναι οι κατηγοριες


1,Cheapest Standard Single Cheapest Standard Outward' tickets
&
2,Advance Single Specified train only. No refunds

αυτες οι δυο εχουν την ιδια τιμη ποια ειναι η διαφορα τους??
αμα τα κλεισω απο δω το μονο που εχω να κανω εκει ειναι να παω στο γκισε με την ταυτοτητα μου???
2. ποια η γνωμη σας για τα ξενοδοχεια travelodge

3.με την πιστωτικη οταν κλεινεις κατι που ειναι σε λιρες κ εσυ πληρωνεις σε ευρω γινεται η μετατροπη αυτοματα ή πρεπει να κανω κατι αλλο..

4.στην κρατηση εισιτηριων μεσω easyjet μου ζητα να βαλω τις πληροφοριες ταυτοτητας στο οποιο ζηταει κ ημ. ληξης της ταυτοτητας η οποια δεν υπαρχει αμα το αφησω κενο δεν πιστευω να εχω καποιο προβλημα..

ευχαριστω εκ των πρωτερων:)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1. Μια χαρα ειναι οι σταθμοι (εξαρταται βεβαια που θες να πας).

Οι διαφορες των δυο εισιτηριων ειναι οτι στο δευτερο θα πας με το συγκεκριμενο τραινο και οτι σε περιπτωση ακυρωσης η αξια του δεν θα σου επιστραφει. Για εισιτηρια δες κι εδω
Αμα τα κλεισεις θα σου λεει πως να τα παραλαβεις. Συνηθως απο τα αυτοματα μηχανηματα τα παιρνεις αλλα δεν ξερω τι γινεται στο Μαντσεστερ.

2. Δεν το ξερω. Απο μια γρηγορη ματια που το εριξα, καλουτσικο φαινεται.

3. Αυτοματα γινεται. Αν θες να κανεις κατι, κανε το σταυρο σου.

4. Οχι, δεν θα 'χεις προβλημα. Οι ταυτοτητες μας νομιζω ληγουν 15 χρονια μετα την ημερονια εκδοσης (αυτο ομως δεν το εχω δει καπου επισημα γραμμενο).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Για το 4. Δέν γίνεται να το αγνοήσεις πρέπει να βάλεις ημερομηνία γιατί θα σε ενοχλούν με μνμ. Βάλε μια τυχαία ημερομηνία π.χ 30.05. 2014
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.077
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom