ITA Airways Ερωτήσεις για ITA Airways

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Τη βοήθεια σας και πάλι παιδιά.. θέλω να κλείσω μέσω ITA τα εισιτήρια για τη Ρωμη και στην επιλογή των θέσεων μου δίνει επιπλέον χρέωση (ενώ αναφέρει ότι μπορώ να επιλέξω δωρεάν τη θέση μου κι ενώ ο σύζυγος με το παιδί δεν χρεώνονται ούτε στο πήγαινε, ούτε στο έλα). Αν απλά το αγνοήσω και δεν επιλέξω καθόλου θέση όταν έρχεται η ώρα της πληρωμης δεν με δείχνει πουθενά (ενώ σύζυγος και παιδί έχουν αναφέρονται κανονικα στις αριθμημένες θέσεις τους). Δεν θα έπρεπε ακόμα κι υπήρχε τυχαία επιλογή θέσης απο το σύστημα να μου την αναφέρει; Να ξέρω που θα καθίσω τέλος πάντων ρε παιδί μου!
Θα πάρεις θέση στο check in.Ο σύζυγος και το παιδί έχουν ήδη θέσεις και είναι μαζί;
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Θα πάρεις θέση στο check in.Ο σύζυγος και το παιδί έχουν ήδη θέσεις και είναι μαζί;
Ναι, στη σύνοψη φαίνονται τα στοιχεία τους και οι αριθμοί των θέσεων τους (στο πήγαινε και στο έλα).
Ελπιζω μόνο να έχω επιλέξει θέση που θα έχει παράθυρο γιατί ποιος ακούει τον μικρό!
Το check in το κάνω 48 ώρες πριν την πτήση ηλεκτρονικά μέσω εφαρμογής της ΙΤΑ, σωστά;
Αυτό που δεν έχω ακόμα διαβάσει είναι αν είναι απαραίτητο να έχω τυπωμένες τις κάρτες επιβίβασης και γενικά τι γίνεται την ημέρα της πτήσης, πόση ώρα πριν πρέπει να είμαστε στο αεροδρόμιο κι όλα αυτά τα απλά μα τόσο καινουρια για κάποιον που δεν έχει ξανά ταξιδέψει.
Θα το ρίξω στο διάβασμα μου φαίνεται..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ναι, στη σύνοψη φαίνονται τα στοιχεία τους και οι αριθμοί των θέσεων τους (στο πήγαινε και στο έλα).
Ελπιζω μόνο να έχω επιλέξει θέση που θα έχει παράθυρο γιατί ποιος ακούει τον μικρό!
Το check in το κάνω 48 ώρες πριν την πτήση ηλεκτρονικά μέσω εφαρμογής της ΙΤΑ, σωστά;
Αυτό που δεν έχω ακόμα διαβάσει είναι αν είναι απαραίτητο να έχω τυπωμένες τις κάρτες επιβίβασης και γενικά τι γίνεται την ημέρα της πτήσης, πόση ώρα πριν πρέπει να είμαστε στο αεροδρόμιο κι όλα αυτά τα απλά μα τόσο καινουρια για κάποιον που δεν έχει ξανά ταξιδέψει.
Θα το ρίξω στο διάβασμα μου φαίνεται..
Τι αριθμό έχουν οι θέσεις;48 ώρες πρίν το check in.Μπορείς και να μην τυπώσεις τις κάρτες και να τις έχεις στο κινητό.Αν δεν έχεις βαλίτσες να παραδώσεις 2 ώρες πριν καλά είναι.
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Τι αριθμό έχουν οι θέσεις;48 ώρες πρίν το check in.Μπορείς και να μην τυπώσεις τις κάρτες και να τις έχεις στο κινητό.Αν δεν έχεις βαλίτσες να παραδώσεις 2 ώρες πριν καλά είναι.
21Α - 21Β από Αθηνα και 23Α - 23Β από Ρωμη.
 
D

Delmem38110

Guest
ποιο το νόημα αν υιοθετήσει την τιμολογιακή πολιτική των φόρων της λουφτφαβε;
και το χειρότερο γίνεται μονοπώλιο όλη η Ευρώπη.
θα πρέπει να τους σταματήσει η ΕΕ.
άδοξο τέλος για την αλιταλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.267
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είμαι gold (μάλλον για τελευταία χρονιά) στο flyingblue και πετάω με ΙΤΑ μέσω Ρώμης. Καταλαβαίνω ότι μίλια δε θα πάρω από τις πτήσεις με ΙΤΑ, αλλά τουλάχιστον μπορώ να χρησιμοποιήσω το lounge; Αν ναι τι ωράρια έχει σε Αθήνα και Ρώμη γιατί πετάω και βάρβαρες ώρες;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.343
Likes
4.975
Kύριε @tatooine ή κάποιος άλλος;
Μπουοντζιορνο.

Δεν έχω σχέση με αυτούς (αν και πρόσφατα γκολντ χάρη των Κενυατών) βρήκα αυτά για σένα.
Λογικά μπορείς να μπεις.
Απόλαυσε την πάστα.

SkyTeam
https://www.ita-airways.com/el_gr/fly-ita/airports/lounges.html
Flying Blue


GOLD
Free access for you + 1 guest when departing together, on the same day, on international flights operated by Air France, KLM, Air Mauritius, China Southern Airways, GOL, Qantas, Virgin Atlantic or a SkyTeam partner (including connections to/from an international SkyTeam partner flight).

SkyTeam lounges in Athens - Eleftherios Venizelos (ATH)
Goldair Handling Lounge
Location:
Concourse B (Intra Schengen) – Opposite Departure Gate B13
Opening hours:
Opening hours: Monday - Friday and Sunday 03:30-17:30 Saturday 03:30-20:30 (In case of flights’ operational changes opening hours may occasionally be adjusted).
Στην ρώμη έχει πολλά. Δες τα ωράρια στο λινκ πιο πάνω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom