Ερωτηματολόγιο για μεταπτυχιακή έρευνα με θέμα το solo traveling

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλά εννοείται ούτε και αυτό!
Αν και δεν το θεωρώ και κανένα κατόρθωμα. Και σίγουρα δεν είναι για όλους. Πολλές φορές δεν είναι ούτε και γι αυτούς που το έχουν κάνει.
Anyway...
Σε κάποιους φαίνεται ως κατόρθωμα και μάλιστα μεγάλο. Για τους υπόλοιπους που είναι συνηθισμένοι, τότε οκ ναι, δεν είναι κάτι φοβερό.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σε κάποιους φαίνεται ως κατόρθωμα και μάλιστα μεγάλο. Για τους υπόλοιπους που είναι συνηθισμένοι, τότε οκ ναι, δεν είναι κάτι φοβερό.
Δεν είναι θέμα συνήθειας κατά την γνώμη μου. Υπάρχουν πολλοί που το κάνουν γιατί δεν βρίσκουν παρέα, είτε ίσως γιατί αναγκάστηκαν κάποια στιγμή να το κάνουν. Αυτο δεν σημαίνει ότι τους αρέσει κιόλας ή ότι τους ταιριάζει.
Αυτοί που κάνουν ταξίδια μόνοι τους γιατί αυτό επιλέγουν, συνήθως κάνουν και πολλά άλλα πράγματα μόνοι τους στη ζωή τους, γιατί έτσι έχουν επιλέξει.
Τεσπα, είναι μεγάλη συζήτηση και δεν με ενδιαφέρει να πίσω και κανέναν. Αλλά όχι και να είναι ντροπή αν το κάνεις ή δεν το κάνεις!
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν είναι θέμα συνήθειας κατά την γνώμη μου. Υπάρχουν πολλοί που το κάνουν γιατί δεν βρίσκουν παρέα, είτε ίσως γιατί αναγκάστηκαν κάποια στιγμή να το κάνουν. Αυτο δεν σημαίνει ότι τους αρέσει κιόλας ή ότι τους ταιριάζει.
Αυτοί που κάνουν ταξίδια μόνοι τους γιατί αυτό επιλέγουν, συνήθως κάνουν και πολλά άλλα πράγματα μόνοι τους στη ζωή τους, γιατί έτσι έχουν επιλέξει.
Τεσπα, είναι μεγάλη συζήτηση και δεν με ενδιαφέρει να πίσω και κανέναν. Αλλά όχι και να είναι ντροπή αν το κάνεις ή δεν το κάνεις!
Μα δεν είναι το θέμα εδώ να πείσουμε κάποιον όπως και να χει.
Το "συνηθισμένοι" που έγραψα πριν μάλλον ήταν λάθος λέξη. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όσοι έχουν εμπειρίες από σόλο ταξίδια όντως δεν το θεωρούν κάνα μεγάλο κατόρθωμα (επειδη έγραψες περί κατορθώματος). Για τους υπόλοιπους μπορεί κ να φαντάζει όμως έτσι. Αυτά!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μα δεν είναι το θέμα εδώ να πείσουμε κάποιον όπως και να χει.
Το "συνηθισμένοι" που έγραψα πριν μάλλον ήταν λάθος λέξη. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όσοι έχουν εμπειρίες από σόλο ταξίδια όντως δεν το θεωρούν κάνα μεγάλο κατόρθωμα (επειδη έγραψες περί κατορθώματος). Για τους υπόλοιπους μπορεί κ να φαντάζει όμως έτσι. Αυτά!
Κατάλαβα εξαρχής τι εννοείς.
Το "εξαρχής" το έγραψα σωστά ε;;;; :p
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Στο συμπληρωσα και εγω. Σας χαιρομαι οσους μπορειτε να ταξιδευετε μονοι σας εγω ουτε σινεμα δεν παω χωρις παρεα...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εντός εισαγωγικών το «ντρέπομαι» παιδιά. Ψυχραιμία :p
Πιο πολύ ήθελα να αναδείξω την ανάγκη να το κάνω, και την απογοήτευση που ακυρώθηκε και αυτό το ταξίδι. Κουβέντα κάνουμε.
Εννοείται σεβαστές όλες οι απόψεις των ταξιδιωτών, όσοι μπορούν και όσοι δε μπορούν ή δε θέλουν να το υποστηρίξουν.
Γεγονός είναι πάντως ότι τελευταία έχουν γίνει πολλά βήματα προς αυτή τη κατεύθυνση από κόσμο που ούτε καν το σκεφτόταν.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.209
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Το συμπλήρωσα το ερωτηματολόγιο και εγώ-Καλή επιτυχία
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έτοιμο και από εμένα. Καλή επιτυχία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom