Ερωτημα για Αegean

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ειπα να κοιταξω για Πασχα απο τωρα μπας και βρω φθηνα εισητηρια.
Ψαχνω απο μηχανες αναζητησες πχ expedia.de, cheapflights Κλπ

μου βγαζει καλες προσφορες για Aegean για τις μερες του Πασχα
φυσικα απο το site της Aegean δεν μπορεις να κανεις κρατηση για τοσο αργα.

Απο το cheapflights ομως βγαζει τιμες γενικα, και πτησεις κλπ
Οταν παω ομως να κανω κρατηση μου λενε οτι η εταιρεια ενω δειχνει στο συστημα τους τις κενες πτησεις, τιμες κλπ οταν πανε να κανουν την κρατηση δεν τους αφηνει και φαινεται ολο το αεροπλανο γεματο και προφανως υπαρχει προβλημα στην εταιρεια κλπ Το ιδιο εγινε απο expedia, cheapflights, billigfliede, bravofly κλπ κλπ
παντου το ιδιο

Και ρωταω: γιατι το κανει αυτο η Aegean?
αν δεν θελουν να γινονται κρατησεις απο τοσο νωρις γιατι τους αφηνει να φαινονται οι θεσεις κλπ; ελληνικες κουτοπονηριες; να ανοιξω τις θεσεις οταν θελω εγω;
απο την αλλη οταν εισαι στην star alliance δεν πρεπει να ισχυει το ιδιο για ολους;
γιατι πχ απο Lufthansa μπορεις να κλεισεις;; ή δεν παιζει ρολο και η καθε εταιρεια κανει αυτο που κρινει η ιδια
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλια ;!
δεν ειναι λιγο νωρις απο τώρα για το Πασχα του '11;!
Η aegean, έτσι κι αλλιώς βγάζει συχνα πυκνα προσφορες! Εχε τα μάτια σου ανοιχτα κ θα βρεις ΣΣΣΣίγουρα καλύτερες τιμές απο αυτές που βλέπεις τώρα!Ειδικα αν ξέρεις ημερομηνίες..μόλις δεις την προσφορα..κλείνεις!!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλια ;!
Επίσης, η σελίδα της aegean αλλά κ το pamediakopes.gr (απ'όπου κλείνω εισητήρια) δε δίνουν θέσεις για εκέινες τις ημερομηνίες! (...λογικό το βρίσκω..οχι;!)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Η απάντηση είναι απλούστατη... η Α3 δεν ρισκάρει να βγάλει δρομολόγια από τόσο νωρίς γιατί δεν ξέρει τι της ξημερώνει... κανένας δεν ξέρει τι θα γίνει με την συγχώνευση και επίσης κανένας δεν ξέρει τι δρομολόγια θα μείνουν ή θα προστεθούν στο καινούργιο πρόγραμμα... είναι όλοι εν αναμονή εξελίξεων... σε καμία περίπτωση λοιπόν η Α3 δεν μπορεί να σου πουλήσει θέσεις για ένα δρομολόγιο που δεν ξέρει αν θα γίνει γιατί μετά θα είναι αναγκασμένη να σε στείλει με άλλη εταιρία ή να σε ακυρώσει πληρώνοντας το επίσης δυσβάσταχτο κόστος ενός δυσαρεστημένου πελάτη...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
καλα αν παιζει ακομα με την συγχωνευση να μου λειπει
να μου αλλαξουν παλι πτησεις οπως με την TUI
καλα που το ειπες
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Δεν έχει βγει ακόμα πλήρες ταξιδιωτικό πρόγραμμα και λογικό λόγω της συγχώνευσης οπότε και λογικό να μην μπορείς να βρεις θέσεις ή να μη σου κάνει την κράτηση. Πάρε ένα τηλεφωνάκι ωστόσο αν δεν βαριέσαι την αναμονή για επιβεβαίωση..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
μπα.αν παιζει θεμα συγχωνευσης κλπ να μου λειπει
μια φορα την πατησα ηδη ετσι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom