Τσεχική Δημοκρατία Ερωτηση για καρτες εισοδου μνημειων κ ΜΜΜ σε Πραγα?

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη!
Η συγκεκριμένη κάρτα στοιχίζει 41 ευρώ για 2 μέρες και 53 ευρώ για 3 μέρες ανά άτομο. Δηλαδή 82 και 106 ευρώ το ζευγάρι παραπάνω. Αναρωτιέμαι μήπως δίνοντας αυτά τα χρήματα (ή έστω τα μισά, αν υποθέσουμε ότι τα άλλα μισά θα τα δώσει κανείς στα εισιτήρια για τα δει τα αξιοθέατα) για κάποιο δωμάτιο στο κέντρο της πόλης σας ερχόταν φθηνότερα;

ναι βασικα, εμεις επειδη ειχαμε ακομα πασο ειχαμε παρει τη φοιτητικη οποτε και για τους δυο μας ειχε βγει 60 ευρω.. τωρα που ειπες την τιμη το παρατηρησα.. (ειπα κι εγω δεν μας ειχε βγει τοσο ακριβα..) απλα το βολικο για μενα μ αυτες τις καρτες ειναι οτι δεν χρειαζεται να ψαχνω συνεχεια για εισητηρια, εχω και τις εκπτωσεις στα αξιοθετα.. παντως παντα πριν αποφασισουμε αν την παρουμε η οχι κοιταμε που θελουμε να παμε, ποσο κοστιζουν τα εισητηρια και αν μας βγαζει στο κερδος η καρτα, μονο τοτε την παιρνουμε.. γιατι συνηθως ενα ημερησιο εισητηριο για τα ΜΜΜ (επι τις οσες μερες κατσουμε) μας βγαινει πανω κατω το ιδιο με την καρτα και επωφελουμαστε και τις εκπτωσεις στα αξιοθετα και τα μουσεια..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
το επελεξα λογω τιμης και σχολιων στο booking.μου φανηκε καλο οποτε ειπαμε οτι θα κανουμε μια υποχωρηση στο θεμα αποστασης.δυστηχως το badget ειναι περιορισμενο...
Οπωσδήποτε ξενοδοχείο στο κέντρο! Το βράδυ, αν βγεις, πώς θα επιστρέφεις, με ταξί; Θα βγεις εκτός budget από αυτό. Άσε επου χάνεις το "άρωμα" της πόλης...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Η συγκεκριμένη κάρτα στοιχίζει 41 ευρώ για 2 μέρες και 53 ευρώ για 3 μέρες ανά άτομο. Δηλαδή 82 και 106 ευρώ το ζευγάρι παραπάνω. Αναρωτιέμαι μήπως δίνοντας αυτά τα χρήματα (ή έστω τα μισά, αν υποθέσουμε ότι τα άλλα μισά θα τα δώσει κανείς στα εισιτήρια για τα δει τα αξιοθέατα) για κάποιο δωμάτιο στο κέντρο της πόλης σας ερχόταν φθηνότερα;
μη αναρωτιέσαι, καλά τα λες ;) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΓΑ! :)
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
να ρωτησω και κατι ασχετο μιας και μου ηρθε τωρα...?
χρειαζεται να παρω καπιον ανταπτορα για το ρευμα?για να φορτιζω κινητα,καμερα ή laptop?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
όχι, έχουμε τις ίδιες μπρίζες και την ίδια τάση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom