Γενικά Ερωτηση επιλογής προορισμου..

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
...για 2 μερες αν πεταχτω Στοκχολμη αξιζει ? (ετσι θα εχω 3 μερες Γερμανια και 2 μερες Στοκ.)
ετσι για να εχω μια αποψη και μιας αλλης χωρας του βορα (να συνδιασω να δω 2 κουλτουρες κτλ)
Μπορεί ο Κύριος να έπλασε τον κόσμο μέσα σε 7 μέρες, αλλά πώς να το κάνουμε, ήταν και Παντοδύναμος...Μέσα σε 5 μέρες μόνο, θεωρώ ήδη εξαιρετικά δύσκολο για έναν κοινό θνητό να ΔΕΙ πραγματικά 1 χώρα και να ΓΝΩΡΙΣΕΙ πραγματικά 1 κουλτούρα....Πόσο μάλλον 2...Η γνώμη μου είναι να μείνεις στη Γερμανία και να την απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς, ακολουθώντας τις εξαιρετικές προτάσεις και δρομολόγια που σου έχουν ήδη δώσει οι προλαλήσαντες...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Μπορεί ο Κύριος να έπλασε τον κόσμο μέσα σε 7 μέρες, αλλά πώς να το κάνουμε, ήταν και Παντοδύναμος...Μέσα σε 5 μέρες μόνο, θεωρώ ήδη εξαιρετικά δύσκολο για έναν κοινό θνητό να ΔΕΙ πραγματικά 1 χώρα και να ΓΝΩΡΙΣΕΙ πραγματικά 1 κουλτούρα....Πόσο μάλλον 2...Η γνώμη μου είναι να μείνεις στη Γερμανία και να την απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς, ακολουθώντας τις εξαιρετικές προτάσεις και δρομολόγια που σου έχουν ήδη δώσει οι προλαλήσαντες...
συμφωνώ απόλυτα με την ρόζα!!και με όλους τους αλλους που σου πρότειναν να μείνεις στην περιοχή!!!
νοικιασε ενα αυτοκινητο και όργωσε την περιοχη..δεν υπαρχει τιποτε καλ'υτερο...
δεν εχω γυρισει αυτη την περιοχη...εχω γυρισει όμως την βαυαρια με αυτοκίνητο και ηταν οτι καλυτερο εχω κανει μεχρι τώρα σε ταξ'ιδι..
τι να κάνεις στο ολσο 2 μέρες??
εχει τόσες ομορφιες η γερμανια...που θα χαζεψεις ...δεν θα προλαβαινεις να θαυμασεις..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ θα συμφωνήσω με όσους σου προτείνουν να μείνεις στην Γερμανία! Έχει τόσα να δεις...και δε νομίζω ότι θα σου κάνουν τίποτα οι δύο και οι τρεις ημέρες. Ούτε οι πέντε θα μου έφταναν εμένα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Συμφωνώ κι εγώ να παραμείνεις Γερμανία! Γιατί να φας το χρόνο σου στις μεταφορές? Μόνο και μόνο για να δεις "επιδερμικά" 2 χώρες?
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Καταρχάς να κάνει οτι γουστάρει.Αμα θέλει να πάει Στοκχόλμη ή Οσλο με την Ryanair{ώιμε} ας πάει.Τα εισιτήρια της αυτή τη περίοδο πάμφθηνα είναι.Ομως να ξέρει οτι Οσλο και Στοκχόλμη τα ξενοδοχεία είναι πανάκριβα.

Οπως είπε ο κοσμοπολίτης Traveller θα σε βοηθούσε πολύ να χρησιμοποιθήσεις αυτοκίνητο.Αλλά και το τρένο θα σε εξυπηρετήσει μια χαρά.Πολύ κοντά είναι και το πανέμοργο Στρασβούργο {δυο νύχτες σου προτείνω να μείνεις}που το έχω επισκεφτεί μάλιστα δυο εβδομάδες πριν τα Χριστούγεννα πριν κάμποσα χρόνια.,η Χαιδελβέργη{1 νύχτα} που δυστυχώς μόνο λίγες ώρες την τίμησα και τον υπόλοιπο χρόνο Φρανκφούρτη.

Δυστυχώς φιλτάτε ταξιδιώτη να ξέρεις οτι το μανχάταν της Ευρώπης είναι μια απο τις πιο βαρετές και αδιάφορες Γερμανικές πόλεις για τουρισμό.Υπάρχουν κάποια μικρά διαμάντια{όπως 3 πορνεία,αλλά για στάσου....οχ συγνώμη ξέχασα οτι θα πας με την αδελφούλα σου}.Επίσης σου γνωστοποιώ οτι το voyager του Μαρτίου έχει ενα{ηλίθιο}αφιέρωμα για εστιατόρια και καφέ της Φρανκφούρτης{σελίδες 32 και 33].
 

StationaryTravelr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ευρώπης
Επειδή ζήτησες και μια γνώμη για Γκέτεμποργκ δεν θα στο συνέστηνα, ειδικά για μια μέρα μόνο. Μένω Γκέτεμποργκ εδώ και κάποιο καιρό και ενώ είναι φανταστική πόλη να μείνεις νομίζω υπολείπεται σαν τουριστικός προορισμός έναντι άλλων ευρωπαικών πόλεων. Από την άλλη, για να μπεις στο κλίμα των υπερβόρειων θέλει κάποιες λίγες μέρες, οπότε ούτε ως τέτοιο θα έπρεπε να βλέπεις το ταξίδι.

Η Στοκχόλμη είναι σαφώς καλύτερος τουριστικός προορισμός αλλά θα πρέπει να συμφωνήσω με τα άλλα μέλη που προτείνουν να μείνεις Γερμανία: το ταξίδι είναι ταλαιπωρία για μια μέρα μόνο και εξάλλου η Γερμανία έχει πολύ όμορφα πράγματα να δεις. Και μην νομίζεις, οι διαφορές των υπερβόρειων με τους γερμανούς δεν είναι τόοοοσες πολλές ;). Υπάρχουν, αλλά είναι στα ψιλά γράμματα και χρειάζονται τον χρόνο τους.
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
ideas

Καταρχάς να ευχαριστήσω τοσοο πολυ ολους σας για τις απαντησεις σας...
ΤΕλικα θα παμε κοντρα στο ρευμα..και εκλεισα για... :
2 μερες Οσλο
2 μερες Γκέτεμποργκ
και οτι δω απο Φρανκφουρτη σαν ενδιαμεσο σταθμο που θα χρησιμοποιησουμε..

οπωσδηποτε τα μερη κοντα στην φρανκφουρτη που μου ειπατε σημειωθηκαν για μελλοντικη εξορμηση..
Αλλα ακομα και αν στραβωσει κατι με το Β μερος του ταξιδιου , θα τα εχω σαν εναλλακτικες..
Οσλο λοιπον , μετα προς Γκετεμποργκ κ ο ..θεος βοηθος:haha:
Rosa οκ..με την απαντηση σου ζωγραφισες !!!:)
StationaryTravelr μιας και μενεις εκει , υπαρχει κατι το ενδιαφερον απο οσλο μεχρι..γκετεμποργκ? αν εχεις ακουσει τπτ δεκτο..

και παλι ενα μεγαλο Ευχαριστω σε ολους σας
ειστε καταπληκτικοι ! :D
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
hELP

Για 1 ακομα φορα ζηταω την βοηθεια σας ,

στα tickets που εκλεισα με rynair οταν παω να κανω online check in (εχω ταυτοτητα νεου τυπου ) έχει και ενα πεδιο date of expire ..τι γινεται εδώ που εμεις δεν εχουμε expire?
Προσπαθηα να επικοινωνησω μαζι τους αλλα δεν εβγαλα καποια ιδιαιτερη ακρη..

ειχε αναφερθει αλλη μια παρομοια περιπτωση στο φορουμ (με easyjet ητανε ) αλλα δεν την βρισκω...

Καθε γνωμη δεκτη.

Thanks !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom