TUIfly Ερώτηση για ΤUIFLY

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Κλεισαμε εισιτηρια με ΤUIFLY αλλα δεν καναμε βεβαια seat reservation.Δεν ειναι σαν την Easy Jet, ως προς το θεμα των θεσεων,ετσι?,
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οχι...τα πραγματα ειναι απολυτως κανονικοτατα...οπως σε αλλες αεροπορικες...

απο που για που κλεισατε;;;

παντως μια φορα, που πετουσα μετα την δουλεια, και φοβηθηκα μηπως δεν βρω να ειμαστε μαζι με την γυναικα μου, εκανα ηλεκτρονικο τσεκ-ιν την προηγουμενη μερα.
Μπαινεις, κανεις ηλεκτρονικο, διαλεγεις και θεσεις και εισαι κυριλε...απλα να εκτυπωσεις μετα τις καρτες πρεπει...τσεκαρε το...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
οχι...τα πραγματα ειναι απολυτως κανονικοτατα...οπως σε αλλες αεροπορικες...

απο που για που κλεισατε;;;

παντως μια φορα, που πετουσα μετα την δουλεια, και φοβηθηκα μηπως δεν βρω να ειμαστε μαζι με την γυναικα μου, εκανα ηλεκτρονικο τσεκ-ιν την προηγουμενη μερα.
Μπαινεις, κανεις ηλεκτρονικο, διαλεγεις και θεσεις και εισαι κυριλε...απλα να εκτυπωσεις μετα τις καρτες πρεπει...τσεκαρε το...
Εκλεισα απο Ηρακλειο για Μοναχο.Ναι,μονο που πληρωνεις 10 ευρω το ατομο,για να κλεισεις θεσεις.Μια φιλη μου ελεγε οτι πρωτη φορα το εβλεπε στην TUIFLY,να πληρωνεις.
Αλλα γιατι να πρεπει να τσεκαρω απο πριν.Ως τωρα στο γκισε,ποτε δεν υπηρχε προβλημα.
Και οι τιμες ειναι ελαχιστα φτηνοτερες απο τις μεγαλες εταιριες.Απο το Φλεβαρη εψαχνα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Εκλεισα απο Ηρακλειο για Μοναχο.Ναι,μονο που πληρωνεις 10 ευρω το ατομο,για να κλεισεις θεσεις.Μια φιλη μου ελεγε οτι πρωτη φορα το εβλεπε στην TUIFLY,να πληρωνεις.
Αλλα γιατι να πρεπει να τσεκαρω απο πριν.Ως τωρα στο γκισε,ποτε δεν υπηρχε προβλημα.
Και οι τιμες ειναι ελαχιστα φτηνοτερες απο τις μεγαλες εταιριες.Απο το Φλεβαρη εψαχνα.
εγω με TUIFLY εχω πεταξει παρα πολλες φορες θεσνικη-μοναχο και παντα πληρωνες για την θεση...οχι ομως 10

να τσεκαρεις απο πριν, αν θες, για να διαλεξεις θεσεις
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
10 ευρω λεει στην ιστοσελιδα της και 25 αν θελουμε περισσοτερο χωρο για τα ποδια μας!Δηλαδη υπαρχει περιπτωση,αν δεν τσεκαρω απο πριν να καθισω χωρια απο τη συζυγο?Αν τους το πω εκεινη τη στιγμη,δεν θα το κανουν?
Αυτο δεν μου εχει ξανατυχει.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
υπαρχει πιθανοτητα αν πατε τελευταια στιγμη και βρειτε θεσεις διασπαρτες...αλλιως αν πατε πχ 2 ωρες πριν, κλπ οπως λενε ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

βασικα τελευταια φορα πεταξα με TUI τον Οκτωβριο
για να κανεις seat reservation μου φαινεται πληρωνες
για να κανεις web check inμ δεν πληρωνεις αλλα ταυτοχρονα κανεις seat reservation χαρη στο web check in
για αυτο στο προτεινα....

αν ειναι ετσι ακομα γαιτι οχι;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Toτε ενταξει.Θεωρω δεδομενο οτι ετσι κι αλλιως,θα ειμαστε 2 ωρες πριν στο αεροδρομιο.Και η αναμονη στο αεροδρομιο,οταν ειναι να πας διακοπες ειναι ωραια!
Να ρωτησω,ειναι λογικο στις ιδιες ημερομηνιες που εψαξα πριν λιγο να μου βγαζει 312 ευρω?Την περασμενη Παρασκευη εκλεισα με 256!
Ειναι δυνατον τοσο γρηγορα,τετοια αυξηση?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πολυ πιθανο...
και εγω το εχω τυχει αυτο....

Υ.Γ. αυτο για τις 2 ωρες , μην σε παρω και στον λαιμο μου...

Υ.Γ. ασχετο αλλα με την ΑirBerlin δεν θα γινει η πτηση; η απο Κρητη τις κανει ακομα η TUI?
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Θέλω να ταξίδεψω με TUIfly Πρωτομαγιά στις Βρυξέλλες. Έχει κάποιος κάτι να μου πει για τη συγκεκριμένη εταιρεία. Βλέπω τα σχόλια είναι σχετικά παλιά
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Θέλω να ταξίδεψω με TUIfly Πρωτομαγιά στις Βρυξέλλες. Έχει κάποιος κάτι να μου πει για τη συγκεκριμένη εταιρεία. Βλέπω τα σχόλια είναι σχετικά παλιά
Νομίζω ότι βασικό κριτήριο για επιλογή παρόμοιων εταιρειών είναι η τιμή των εισιτηρίων.Τα υπόλοιπα(άνεση κτλ) και για πτήσεις εντός Ευρώπης είναι δευτερεύοντα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καταρχήν σ ευχαριστώ για την απάντηση.Προφανώς και οι λόγοι είναι οικονομικοί.
Απλώς διαβάζοντας το φόρουμ είδα ότι δε γίνεται πολύ συζήτηση για τη συγκεκριμένη εταιρεία και ήθελα απλώς μια δεύτερη γνώμη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καταρχήν σ ευχαριστώ για την απάντηση.Προφανώς και οι λόγοι είναι οικονομικοί.
Απλώς διαβάζοντας το φόρουμ είδα ότι δε γίνεται πολύ συζήτηση για τη συγκεκριμένη εταιρεία και ήθελα απλώς μια δεύτερη γνώμη.
Για λίγες low cost γίνεται συζήτηση γενικά.Εξαιρούνται raynair,easy,volotea άντε και καμιά ακόμη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom