Μαλαισία Ερώτηση για εισιτήριο!

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Γεια σας παιδιά,
Καλό Πάσχα και χρόνια πολλά.
Ετοιμάζομαι για το ταξίδι στην Ν.Α. Ασία και ψάχνω εισητήρια για Κουάλα Λουμπούρ.
Σκόπευα να κλείσω με επιστροφή που είναι μόνο 600 ευρώ, αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως δεν πάνε όλα τέλεια με την σχολή μου και πρέπει να είμαι τον Σεπτέμβρη πίσω για την τελευταία εξεταστικη... για αυτό μετά έψαξα εισητήρια μόνο για το πήγαινε...και το φθηνότερο είναι 475. Δηλαδή δεν αξίζει!!:(
Μετά μου είπαν ότι αν πληρώσω κάτι παραπάνω μπορώ να έχω flexible ticket. Αυτό τι ακριβώς σημαίνει; Το έχουν όλες οι εταιρείες; Και αν ναι, γιατί δεν υπάρχει ως επιλογή στις ιστοσελίδες τους;
Εσείς τι γνώμη έχετε, είναι καλύτερα να κλείσω με επιστροφή και αν πάει στραβά να το αλλάξω εκεί πέρα; Σε αυτή την περίπτωση πόσο πληρώνω;
Πολλές ερωτήσεις το ξέρω!:D
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλωσόρισες και καλή Ανάσταση.
Απαντήσεις στα ερωτήματά σου δεν έχω (σίγουρα θα υπαρξουν), έχω όμως ερώτηση;
Που βρήκες εισιτηριο με 600? για Κουάλα Λουμπουρ; ( Δεν αρχισα ακομη το ψάξιμο, ειναι η δευτερη επιλογή για το καλοκαίρι)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα ελεγα να αποτανθεις σε ταξιδιωτικο πρακτορειο με μια εκτυπωση του εισιτηριου που βρηκες. Η να τηλεφωνησεις στην αεροπορικη εταιρεια (πραγμα που θα κανουν και οι του πρακτορειου). Αυτοι μπορουν να σου εξηγησουν τι επιλογες εχεις. Συνηθως αν χρειαστει να το αλλαξεις πληρωνεις μια διαφορα της ταξεως (χμμμμ... θα στο πουν στο πρακτορειο) και μπορεις να αλλαξεις το εισιτηριο με την προυποθεση φυσικα οτι θα υπαρχουν αδειες θεσεις στην κατηγορια του εισιτηριου σου. Αλλιως αρχιζουν τα πανωπροικια. Τοσο επειδη δεν υπαρχει η super economy οποτε μεταπηδας στην απλη economy, και ανεβα ανεβα, αν δεν υπαρχουν θεσεις στην economy και εσυ ζοριζεσαι με τις ημερομηνιες μπορει να το πληρωσεις ακριβα. Οποτε.... βλεπεις ως που μπορει να φτασει το εισιτηριο σου και υπολογιζεις τι πιθανοτητες εχεις να το αλλαξεις και αν αλλαξε αλλαξε φθανεις το χρηματα των δυο εισιτηριων one way. Δεν ξερω αν σε διαφωτισα, η αν ξερει κανεις καλυτερα- την εχουν κανει οι περισσοτεροι- Αλλιως πιασε να διαβαζεις απο τωρα για την εξεταστικη να μην εχεις τετοια αγχη. Τωρα που το σκεφτομαι, μεσα στον Ιουλιο, το αργοτερο θα ξερεις τι σου εχει συμβει οποτε ρωτα πως ειναι φορτωμενες οι πτησεις και αν μπορεις να το αλλαξεις αρχες Ιουλιου για τελος Αυγουστου. Μαλλον στην περιπτωση σου χρειαζονται τηλεφωνα. Ζητα και απο την αεροπορικη να σου στειλει ολες τις εκδοχες εγγραφως.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλωσόρισες και καλή Ανάσταση.
Απαντήσεις στα ερωτήματά σου δεν έχω (σίγουρα θα υπαρξουν), έχω όμως ερώτηση;
Που βρήκες εισιτηριο με 600? για Κουάλα Λουμπουρ; ( Δεν αρχισα ακομη το ψάξιμο, ειναι η δευτερη επιλογή για το καλοκαίρι)
Και εγώ την ίδια απορία θα εκφράσω. Με ποια εταιρεία βρήκες εισιτήριο 600 Ευρώ για ΚL?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Έλυσα μόνη μου την απορία μου.
Τα 600 Ευρώ για KL είναι με Emirates αλλά η προσφορά ισχύει φυσικά για ταξίδι που θα πραγματοποιηθεί (η αναχώρηση τουλάχιστον) μέχρι τέλος Ιουνίου.
Για Ιούλιο και Αύγουστο προσθέστε κάνα 150 με 200 Ευρώ επιπλέον.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τον Ιουνιο γιατι ειναι φθηνοτερα;
λογω καιρου εκει, ή επειδη μετα πανε ολοι οι Ευρ. διακοπες;;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
α ωραια...τελεια δηλαδη...
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Παδιά sorry για την αργοπορημένη απάντηση αλλά ήμουν σε ολιγοήμερες διακοπές στην Αίγινα.
Τα εισητήρια ήταν αν θυμάμαι καλά, κοντά στα 650 ευρώ, με Egypt Air, από Αθήνα - Κάιρο - Κουάλα Λουμπουρ. Αλλά η ημερομηνίες ήταν από 12 Ιουλίου έως 27 Ιουλίου.
Εγώ έκλεισα από 12 Ιουλ. μέχρι 16 Σεπτέμβρη με 689 ευρώ... νομίζω είναι πολύ καλή τιμή...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Παδιά sorry για την αργοπορημένη απάντηση αλλά ήμουν σε ολιγοήμερες διακοπές στην Αίγινα.
Τα εισητήρια ήταν αν θυμάμαι καλά, κοντά στα 650 ευρώ, με Egypt Air, από Αθήνα - Κάιρο - Κουάλα Λουμπουρ. Αλλά η ημερομηνίες ήταν από 12 Ιουλίου έως 27 Ιουλίου.
Εγώ έκλεισα από 12 Ιουλ. μέχρι 16 Σεπτέμβρη με 689 ευρώ... νομίζω είναι πολύ καλή τιμή...
Και υπέροχη εταιρία!!!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Έχω πάει Κουάλα Λουμπούρ με 320 ευρό (και επιστροφή )αλλά ήταν πριν από 2 χρόνια απο Κωνσταντινούπολη (μεσω Sharjah)με την Air Arabia αλλα δυστυχώς αυτό το δρομολόγιο (Sharjah - Kuala Lumpur ) έχει σταματήσει.
Δοκίμασε να βρείς εναλακτικά για Σιγκαπούρη , Μπαγκογκ η ακόμα και για Πουκετ και μετα από εκει με Air Asia για Κουάλα Λουμπούρ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.537
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom