EasyJet Ερώτηση για easyjet

Thvagd

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς,Ισλανδία,Ιαπωνία
Τα δρομολόγια της easyjet είναι με απευθείας πτήσεις? Γιατί όταν πας να κλείσεις δεν σου εμφανίζει λεπτομέρειες πτήσης παρά μόνο τις ώρες.
Τι περισσότερο θες να σου εμφανίσει δηλαδή;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα δρομολόγια της easyjet είναι με απευθείας πτήσεις? Γιατί όταν πας να κλείσεις δεν σου εμφανίζει λεπτομέρειες πτήσης παρά μόνο τις ώρες.
Mόνο απευθείας πτήσεις εκτελεί η easyJet. Καθώς κλείνεις το εισιτήριο στη δεξιά στήλη μαζί με τις ώρες των πτήσεων, υπάρχει και ο αριθμός πτήσης της μορφής Flight XXXX.
Eπειδή ο κωδικός της easyJet είναι U2, o ολοκληρωμένος κωδικός πτήσης είναι U2XXXX.
Oι πτήσεις γίνονται με Α319/Α320.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Mόνο απευθείας πτήσεις εκτελεί η easyJet. Καθώς κλείνεις το εισιτήριο στη δεξιά στήλη μαζί με τις ώρες των πτήσεων, υπάρχει και ο αριθμός πτήσης της μορφής Flight XXXX.
Eπειδή ο κωδικός της easyJet είναι U2, o ολοκληρωμένος κωδικός πτήσης είναι U2XXXX.
Oι πτήσεις γίνονται με Α319/Α320.
Κατατοπιστικότατος... Ευχαριστώ! :D
 

ioanna arosa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
παιδιά θέλω τα φώτα σας...
έχω πάρει κάτι εισιτήρια της easyjet για Μιλάνο πριν καμμιά 25ριά μέρες, ξανακοιτάζοντας στο site (από περιέργεια για να δω κατά πόσο ανεβαίνει η τιμή κατά διαστήματα) είδα ότι την συγκεκριμένη μέρα δεν εμφανίζει καθόλου την πρωινή πτήση που έκλεισα εγώ, παρά εμφανίζει μόνο την βραδυνή(όπως συμβαίνει και για άλλες πρωινές πτήσεις εκέινης της περιόδου).. το να μην έχει καθόλου θέσεις δεν είναι πολύ πιθανό γιατί γενικά εκείνες τις μέρες είναι φτηνές οι πτήσεις οπότε λογικά δεν έχουν ακόμη τόσο μεγάλη ζήτηση.. στο timetable της easy τις εμφανίζει κανονικά τις πτήσεις αυτές όμως.. τι μπορεί να συμβαίνει???? δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ..
Γιατι δεν τους τηλεφωνειτε΄; Ειναι ευγενεστατοι στο τηλεφωνο και θα λυσουν την απορια σας.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Είδα στο site της easy μια νέα λειτουργία όπου μπορείς ν'αγοράσεις θέσεις με 4 ευρώ.Εμείς έχουμε αγοράσει ήδη εισιτήρια για Βερολίνο μπορώ όμως τώρα ν'αγοράσω θέσεις και αν αγοράσω είναι σίγουρα κρατημένες και δεν θα χρειαστεί να τρέξω για να βρώ;Μπορώ να έχω στο αεροπλάνο μαζί μου φαγητό και νερό χωρίς ν'αγοράσω της easy δλδ οι αεροσυνοδοί δεν θα μου κάνουν παρατήρηση;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Είδα στο site της easy μια νέα λειτουργία όπου μπορείς ν'αγοράσεις θέσεις με 4 ευρώ.Εμείς έχουμε αγοράσει ήδη εισιτήρια για Βερολίνο μπορώ όμως τώρα ν'αγοράσω θέσεις και αν αγοράσω είναι σίγουρα κρατημένες και δεν θα χρειαστεί να τρέξω για να βρώ;Μπορώ να έχω στο αεροπλάνο μαζί μου φαγητό και νερό χωρίς ν'αγοράσω της easy δλδ οι αεροσυνοδοί δεν θα μου κάνουν παρατήρηση;
αν αγορασεεις θεσεις θα ειναι κρατημενες, αλιως τι νοημα θα ειχε να αγοραζες, και να μπορεις να εχεις φαγητο και νερο.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Το μόνο θέμα με το νερό είναι στον έλεγχο οπου απαγορευεται να εχεις υγρά πάνω απο 100ml.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Μπορείς να πάρεις νερό από τα καταστήματα που έχει μετά το security control στο αεροδρόμιο και να το πάρεις μαζί σου στο αεροπλάνο. Δεν υπάρχει περιορισμός.
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Μετά τον έλεγχο μπορείς να πάρεις ότι θέλεις! Δεν πρόκειται να σου πει κανείς απολύτως τίποτα , οπότε καλύτερα να πάρεις ότι θες μια και καλή μετά.
 

rukavina13

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
SUPER SOS: Ακύρωση πτήσης με EasyJet

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόσφατα έιχα κλείσει ένα εισητήριο από Αθήνα για Γκάτγουικ με αναχώρηση 9/10 και επιστροφή 11/9. Δυστυχώς για επαγγελματικούς λόγους πρέπει να ακυρωθούν τα εισητήρια. Η κράτηση έγινε μέσω του Ελληνικού site της EasyJet. Γνωρίζει κάποιος να μου πει:

1) Αν γίνεται να ακυρώσω τα εισητήρια
2) Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω
3) Τι ποσό ειναι επιστρέψιμο (δηλαδή αν είναι όλο το ποσό, μόνο φόροι κλπ κλπ)
4) Αν υπάρχει κάποιο τηλέφωνο ώστε να επικοινωνήσω μαζί τους.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom