EasyJet Ερώτηση για easyjet

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να ρωτησω αν υπαρχει οδηγος για να κλεισεις εισητηρια οπως στην ryanair εδω?
Εχω τις παρακατω ερωτησεις
1. Μπορω να δηλωσω επιπλεον βαλιτσα στο τσεκ ιν
2. Το τσεκ ιν γινεται καποιες εβδοαμδες νωριτερα οπως στην ραινερ?
3. Το γραμμα φ πως μπαινει σε ταυτοτητα.
4. Αν υπαρχει οδηγος σας ευχαριστω,για να μην σας ταλαιπωρω με τα ιδια
1. Ναι, συνολικα επιτρεπονται μεχρι 3 αποσκευες ανα επιβατη
2. Απο 30 μερες ως 2 ωρες πριν την αναχωρηση της πτησης
3. Δεν ξερω αλλα εγω θα εβαζα Φ
4. Δεν ξερω... Αν υπαρχει θα τον ποσταρει συντομα η anny
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παίδες να ρωτήσω κάτι. Γενικά νόμιζα και είχα αν θυμάμαι καλά διαβάσει( όχι για την easyjet) πως αν δεν χρησιμοποιήσεις το εισιτήριο για το πήγαινε δεν μπορείς να ταξιδέψεις με το επιστροφής.

Τώρα μίλησα με την easyjet και μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πετάξω μαζί τους το πρώτο σκέλος και μπορώ να επιστρέψω κανονικά με αυτούς. Φαντάζομαι δεν θα έχω πρόβλημα ε;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
..λάθος μου...άλλο νόμιζα ρωτούσες και πήγα ν απαντήσω..το διεγραψα
 
Last edited:

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο?
Στο boarding pass-που πρέπει να έχεις εκτυπωμένο από πριν-αναφέρει τι ώρα κλείνει τη πύλη. Αν έχεις μόνο χειραποσκευή πας κατευθείαν στην πύλη, αλλιώς υπολόγισε παραπάνω χρόνο για την παράδοση της αποσκευής.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
αν έχεις μόνο χειραποσκευή πάς κατευθείαν στην πύλη (chek in) μέχρι μισή ώρα πρίν την πτήση. Τα λεει και αναλυτικά στο boarding pass που θα εκτυπώσεις...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπερα , εκτυπωσα τα boarding pass για το επομενο ταξιδακι σε λιγες εβδομαδες και εχω μια απορια , θυμαμαι πολυ καλα οτι δεν εκανα κρατηση θεσεων αλλα στο boarding pass μου εδωσε και 2 θεσεις .Ξερετε τι γίνετε ειναι τιποτα καινουργιο αυτο?
Ενω πριν τα εκτυπωσω με ρωτησε ΠΑΛΙ εαν θελω θεσεις πατησα το οχι κι ομως μου εβγαλε η μια διπλα στην αλλη.:rolleyes-80:
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.892
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπερα , εκτυπωσα τα boarding pass για το επομενο ταξιδακι σε λιγες εβδομαδες και εχω μια απορια , θυμαμαι πολυ καλα οτι δεν εκανα κρατηση θεσεων αλλα στο boarding pass μου εδωσε και 2 θεσεις .Ξερετε τι γίνετε ειναι τιποτα καινουργιο αυτο?
Ενω πριν τα εκτυπωσω με ρωτησε ΠΑΛΙ εαν θελω θεσεις πατησα το οχι κι ομως μου εβγαλε η μια διπλα στην αλλη.:rolleyes-80:

έτσι γίνετε τώρα.σου δίνει θέσεις (όχι από αυτές που τις πληρώνεις) για να μην γίνετε το μπάχαλο που γινόταν έως τώρα.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Αυτο σκεφτηκα και εγω λεω βρε μπας???
Ισως εαν δουν οτι κλεινουν οooλες οι θεσεις το κανουν οντως οπως λες να μην επικρατει πανικος !!

Thanks :D
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αυτο σκεφτηκα και εγω λεω βρε μπας???
Ισως εαν δουν οτι κλεινουν οooλες οι θεσεις το κανουν οντως οπως λες να μην επικρατει πανικος !!

Thanks :D
Νομιζω το κανουν πλεον σε ολες τις πτησεις τους απλα δεν διαλεγεις οπως διαλεγεις σε αλλη εταιρια. Γιατι συνεβαιναν πραγματικα σκηνες απειρου καλλους με τυπους να πετανε τσαντες απο πισω για να πιασουν θεσεις ή μια θεια στο SXF που τα εχωνε στην υπαλληλο στα ελληνικα κιολας γιατι αφηνε οσους ειχαν Speedy Boarding να πανε πρωτοι μηπως δν βρει θεση με τη φιλη της. Φυσικα τα σπρωξιματα ηταν συνηθισμενο φαινομενο. Τωρα ειναι πολυ πολυ καλυτερα με το νεο συστημα
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
εκει που λεει ταξιδιωτικη σφαλεια..παταμε οτι διαθετουμε ηδη(αν δεν θελουμε βεβαιως)..
και ας μην εχουμε?επισης η βαλιτσα ειναι πηγαινε ελα ετσι?δεν το βλεπω να το λεει καπου...θενκς
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.932
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom