Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

fotast

Member
Μηνύματα
9.327
Likes
14.173
Ο Πειραιάς(για Βασίλαινα) ήταν εξαιρετικός για το σετ μενου.Πολλά πιάτα,ωραίες γεύσεις και εκτέλεση σε πολύ καλή τιμή.Η Αθήνα παραμένει ενδιαφέρουσα αλλά οι τιμές αυξήθηκαν σημαντικά.Στα + ο κήπος.
 

paykopete

Member
Μηνύματα
60
Likes
360
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Για μένα το καλύτερο συγκριτικά είναι το Νεοκλασικό στην Περικλέους/Καραγιώργη Σερβίας/Αθηναϊδος/Αγίας Ειρήνης.
Ο "Κώστας" απογοητευτικός σε όλα, ποιότητα, ποικιλία, ποσότητα.
Ποτε χαλασε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ξέρω, εγώ φέτος τον δοκίμασα δυο φορές κιόλας γιατί επέμεναν φίλοι, κάτω του μετρίου. Αλλά όπως όλα, μπορεί να έχουμε άλλα γούστα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.672
Likes
10.994
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πήγα προχθές με τις Μέρες Γαστρονομίας του Αθηνοράματος στον "Τραβόλτα" στο Περιστέρι (εστιατόριο ψαροφαγίας). Ομολογώ ότι μου άρεσε πολύ, τόσο γευστικά, όσο και ως ποιότητα. Κάποια πιάτα τσιμπούσαν λίγο στο αλάτι κατά το γούστο μου, αλλά επειδή γενικά τρώω το φαγητό σχεδόν ανάλατο νομίζω δεν είμαι πλήρως αντικειμενική. Το προτείνω σίγουρα πάντως! Στα συν και το ευγενέστατο σέρβις!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φάγαμε στο Namaste στην Ακρόπολη, εκμεταλλευιμενοι κάτι συσσωρευμενες εκπτώσεις που είχαμε. Ωραίος ο χώρος, χαλαρωτικος, καλό το σέρβις, ε με το φαγητό δεν τρελάθηκα κιόλας, χωρίς να είναι κακό, τα 55 ευρώ που θα κοστιζε το φαγητό αν το πληρώναμε μάλλον θα μπορούσαμε να τα ξοδέψουμε κάπου αλλού.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Χθες το πρόγραμμα είχε Βαρουλκο!! Εκτός από μια μικρή καθυστέρηση στο ξεκίνημα μετά το σέρβις ήταν αμεμπτο. Το φαΐ ευχαριστηθηκα τη κάθε μπουκιά!! Υπεροχες γεύσεις! Εύκολα θα ξαναεδινα τα 60 ευρώ. Ευτυχώς που δεν είμαι συχνά Αθήνα...θα είχα καταστραφεί:) Και πάλι με τις μέρες Γαστρονομίας πηγαμε.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
128
Likes
298
Για κρεατοφαγια, πολλη καλή είναι στο Μαραθώνα :

Το αρχοντικό του Λέκκα

Το Αρχοντικό του Λέκκα | Οικογενειακή Ταβέρνα στο Μαραθώνα

τεράστιες μερίδες, λογικές τιμές, το Σαββατοκύριακο, δεν βρίσκεις με τίποτα τραπέζι .

Επίσης για καλό Κινέζικο - Ιαπωνεζικο , είναι το Sai Pan, στο Χαλάνδρι

Home - Saipan Chinese Reastaurant

πολυ ευγενικός ο υπεύθυνος, νόστιμα πιατα , απλά έχω παρατηρησει πως μετα τον κορωναιο, έχει χαλάσει λίγο, αλλά παραμενει από τα καλυτερα Ασιατικά μαγαζιά στην Αθήνα :)
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Είχα παει προχθες στο the taste. Τα περισσότερα δεν με εντυπωσίασαν αλλά ίσως μπορείς να κάνεις ενα γρηγορο test για το ποια απο τα εστιατόρια ταιριαζουν περισσότερο στις γεύσεις σου . H τιμή είναι γύρω στα 6-9 ευρω το πιάτο. Δοκιμασα πιάτα απο Σπονδή, Ζillers, Alficon και fuga. To πιο νοστιμο ήταν το λαυρακι απο zillers.

Επίσης χθες πηγα με τις ημερες γαστρονομίας στο Herve. Για μένα το καλύτερο, που εχω παει μεχρι στιγμής στην Ελλάδα. Εξαιρετικό το φουα γκρα και τα περισσότερα πιάτα είχαν ενδιαφέρον, πέρασα ενα ωραιότατο τρίωρο.
 
Last edited:

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Επανέρχομαι για σπανακοπιτες. Τελικά δοκιμασα στο Καλλιμαρμαρο στη Μουσούρου, αν και έχει και στη πλατεία Βαρνάβα. Για μένα ίσως η καλύτερη σπανακοπιτα που έχω φάει σε μαγαζί και είμαι απο Ήπειρο. Δοκιμασα back to back και ειδικά μετά απο παραμονή στο ψυγείο είναι αψογη. Δεν ήταν πολύ λαδωμενη αλλά εχω το χουι να της βαζω μία χαρτοπετσετα ώστε να μένει ακόμη λιγοτερο λάδι μετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom