Γενικά Ευρωπαικά μονοπάτια?

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Καλημέρα, φετος θα εχω μια τρομακτικη αδεια και σκεφτομαι τα ευρωπαικα μονοπατια και συγκεκριμενα το Ε4 Ισπανια-Γαλλια-Ελβετια-Αυστρια-Γερμανια-Ουγγαρια-Βουλγαρια-Ελλαδα.Δε ξερω ομως καθολου τι παιζει γι'αυτο αν εχει παει κανεις ή αν εχει υπ'όψιν του καποιο site ας ενημερωσει γιατι πρεπει να ειναι απιστευτη φαση.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δυστυχώς δεν έχω κάτι να σε πληροφορήσω. Θέλω μόνο να σου πω πόσο σε ζηλεύω (με την καλή έννοια:haha:) γι αυτή σου την ιδέα. Διάφοροι φίλοι έχουν κάνει κομμάτια όπως πάνω στα Πυρηναία, ή ένας φίλος Γερμανός από Ελβετία προς Ισπανία κομμάτια του προσκυνηματικού "δρόμου" προς Σαντάγκο Ντε Κομποστέλα. Όλοι ενθουσιασμένοι και από τα τοπία αλλά και από την οργάνωση. Φαίνεται οτι η λέξη "μπάχαλο" εδώ μόνο αποκτά τόσο μεστό περιεχόμενο. Εύχομαι ολόψυχα ένα τέλοιο ταξίδι και περιμένω με λαχτάρα περιγραφή του εδώ στο forum. Νάσαι καλά!:clap:
 

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
dk τα εχω τσεκαρει ευχαριστω. Το θεμα ειναι αν θα ειμαι ετοιμος να κανω το ντου τον Ιουλιο. dimosf να σαι καλα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εχω κάνει μια φορά στη ζωή μου το ίδιο στην Ελβετία και για εκεί θα μιλήσω. Πρώτα απόλα ο μήνας που διάλεξες ο Ιούλιος μαζί με τον Ιούνιο είναι ιδανικός... Το μέρος είναι πάσης περιγραφής λιβάδια, λίμνες, ποτάμια, καταράκτες και μπορείς να συνδιάσεις το trekking σου με το μυθικό Glacier Express http://www.glacierexpress.ch/theglacierexpress.php Πολύτιμος βοηθός σου θα είναι η σειρά trekking της Lonely plannet. Το Τrekking in Switzerland με βοήθησε πραγματικά και πιστεύω ότι και τα ομόσταυλα βιβλία θα είναι του ιδίου επιπέδου...

(κι άσε τους άλλους να τρέχουν Ταιλάνδη...)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ψηφίζω με τα χίλια glacier express. Έχω ακούσει εξαιρετικά πράγματα.
 

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Αυτο δε το ηξερα θα το ψαξω και γουσταρω πολυ για τις πληροφοριες.Ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom