Ευρώπη ή Αφρική, ιδού το ερώτημα..!

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
800 + euro.. δεν τα δίνω για ούτε 4 ημέρες στην Αίγυπτο (Κάιρο - Αλεξάνδρεια Μόνο) .. πιστεύω ότι δεν αξίζει.. αν καταφέρω να πάρω άδεια από τη δουλειά φεύγω 7ημερο Τυνησία...για να δούμε ...........:roll::roll::roll::roll: , κάποιος το είπε ..οπου και να βρεθώ:clap::clap::clap:
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
κανε μια αναλυση των 800 ευρω ,πως που πότε και γιατί

Ένα άτομο, αεροπορικά,διαμονή,μεταφορές, πρωινό και 2 γεύματα, Κάιρο και Αλεξάνδρεια μία ημέρα. 3 1/2 μέρες για την ακρίβεια.Εννοείται με φόρους και βίζα.

Το μονόκλινο από μόνο του και η έλλειψη διαθεσιμότητας δωματίων του ξενοδοχείου έφτασε αυτό το κόστος. (Με γκρουπ).

Πριν ένα μήνα το έβρισκα με 650..

Οπότε εφόσον και από εδώ μου είπαν ότι αξίζει το 8ημερο θεωρώ ότι πρέπει να το αφήσω γι' άλλη στιγμή..:roll:
 

athinaios

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνία
Αγαπημένοι μου που με έχετε κερδίσει όλοι για τελείως διαφορετικούς λόγους,

Κατευθείαν στο θέμα, που με καίει κάθε μέρα.. Έχουμε και λέμε 4 μέρες ξεκούραση 25η Μαρτίου και 4 μέρες το λιγότερο το Πάσχα.

Οι δύο πρώτες σκέψεις Αίγυπτος και Άμστερνταμ!!
Ποιο από τα δύο; Ευρώπη ή Αφρική;
Θα μου πείτε βρε κοπελιά πως να συγκρίνεις τα ασύγκριτα;;

Είναι δύο από τα μέρη που θέλω να επισκεφτώ για τελείως μα τελείως διαφορετικούς λόγους, στιγμιαία δεν σας κρύβω ότι είπα θα τα κάνω και τα δύο αλλά.. προγραμματίζοντας ταξίδι στην Κένυα τον Ιούνιο δεν θα τα βγάλω εύκολα πέρα.. και αν μη τι άλλο ότι κάνω δεν θέλω να είμαι μίζερη..

Λοιπόνννννν;;;;; Τι κάνουμε ;;;;;:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

* Δεν θυμάμαι αν έχει γίνει τρομοκρατική επίθεση στην Αίγυπτο στο παρελθόν το Πάσχα... ή σε κοντινή περίοδο, αυτό λίγο με προβληματίζει....
Θα σου πρότεινα ¨Αμστερνταμ.Για χαλάρωση είναι ότι πρέπει.4 μέρες θα σε ανανεώσουν πάρα πολυ.Μπορείς να την βγάλεις αρκετά οικονομικά και χωρίς πολλή οργάνωση δεδομένου ότι θα είσαι Ευρώπη ενώ Αίγυπτο θα θές και περισσότερο χρόνο αλλά και να οργανωθείς κατάλληλα.Αμστερνταμ μπορείς να πάς μόνη σου και να πάρεις κάποιες γενικές πληροφορίες απο το ξενοδοχείο για το που να πάς αλλά και να περιπλανηθείς άφοβα και εντελώς ξέγνοιαστα στην όμορφη πόλη.Εάν θές να πάς Κένυα κάνε οικονονομίες!!Αίγυπτο αφιέρωσε περισσότερες μέρες για να πάρεις μια γεύση απο την χώρα.;)
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
Αυτά παθαίνει κανείς όταν είναι ζυγός:p

Έκλεισα!!!!!!!

7 μέρες Τυνησία!!!!!!!!!! Αναχώρηση 25/3/2010 (δυστυχώς δεν θα έρθω στη συνάντηση αλλά θα ενημερώσω στο σχετικό τόπικ), επιστροφή 31/3/2010!

Σύνολο 700? για αεροπορικά Tunis air, διαμονή (6 ημέρες), μεταφορές, ξεναγήσεις, φιλοδωρήματα, ασφάλεια, εισόδους στα μουσεία

(έξτρα τα 4*4 και οι καμήλες :p)

τώρα ξεκινάμε το διάβασμα:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
+ 11 γεύματα .. το ξέχασα... πώς σας φαίνεται;;;

Επίσης να σας πω ότι η τιμή είναι για μονόκλινο δωμάτιο.!

Τέλος, όλοι εσείς είσαστε η αφορμή να ξεκινήσω (έστω και με γκρουπ) για πρώτη φορά μόνη μου ένα ταξίδι .. και απ' ότι φαίνεται... είναι η αρχή πολλών άλλων......:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.141
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom