Εχει πάει κανείς στο ΕΛ. Βενιζέλος χωρίς εισητήριο και να βρει εκεί μια καλή προσφορα?

hkalivas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Γεια σας , δεν ξέρω από που μου ήρθε η ιδέα , αλλά σκεφτομαι να πάω στο Ελ Βενιζέλος με ένα χ bugget και να πάρω σβάρνα τις εταιρίες για να βρω κάποια προσφορα ημέρας για όπου να ναι!!!
Εχει κανείς κάνει κάτι παρόμοιο?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι αλλά ακούγεται αρκετά ριψοκίνδυνο και παράτολμο.

Δηλαδή ότι πρέπει. Δώστου να καταλάβει και κράτα σημειώσεις για να μας αφηγηθείς το travelstory σου μετά. :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Η μόνη εταιρεία που έχω δει να ανακοινώνει last minute offers είναι η Jetairlines τον Οκτώβρη για Βρυξέλλες εφόσον μείνουν απούλητα εισιτήρια κάπου 1-2 εικοσιτετράωρα πριν. Κάπου 20 ευρώ η διαδρομή.
 
Μηνύματα
10
Likes
5
Καλησπέρα σας,την Δευτέρα ημουν στο Ελ Βενιζέλος και διάβασα στο περιοδικό του αεροδρομίου ότι τα τελευταία 2,5 χρόνια εμφανιζεται τεράστια αύξηση των last minutes passengers ,όπως και στις Βρυξέλλες πολυ σωστά .
Εμαθα ότι κάποιο sitε μόνο για τους last minutes ,εάν το βρω θα το γράψω
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μου αρεσει πολυ σαν ιδεα να παω στο αεροδρομιο και να παω οπου... τυχει. Στη πραξη κολαω ομως...
 
Μηνύματα
10
Likes
5
Το ξέρω και εγω θ κολλουσα ! Δεν ξέρω Εάν εμείς οι έλληνες σαν νοοτροπία το έχουμε αυτο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είναι θέμα ελληνικής νοοτροπίας, είναι θέμα νοοτροπίας της αγοράς των αεροπορικών. Οι αεροπορικές, στην πλειοψηφία τους, δε συνηθίζουν να προσφέρουν φτηνά last minute για πολλούς λόγους. Ένας απ' τους οποίους είναι ότι αυτό θα απέτρεπε κάποιον businessman να αγοράσει ένα πανάκριβο full-fare εισιτήριο μια μέρα πριν ξέροντας ότι στο αεροδρόμιο θα το έβρισκε πολύ φτηνότερα λίγες ώρες πριν την πτήση.
 

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Νομίζω ότι εί ναι πιο εύκολο να το κάνεις στο λιμάνι, γιατί εκεί οι τιμές των εισιτηρίων είναι σταθερές. Εγώ το επιχείρησα μια φορά.
Επίσης μπορείς να το κάνεις για κάποιο δρομολόγιο που εντάσσεται σε αυτά των άγονων γραμμών και στα οποία η τιμή είναι σταθερή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom