Εurolines την έχετε χρησιμοποιήσει;

blaky23

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΤΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - ΠΕΡΟΥ
Είναι αξιόπιστη εταιρεία; Ενδέχεται να κάνω ένα ταξίδι από Βρυξελλες σε Παρίσι και βρήκα πολύ φτηνό εισιτήριο(κοντά στα 30Ε), ενω το εισιτήριο με το τρένο είναι αρκετά ακριβό.Ξέρετε καποια άλλη εταιρεία που να κάνει αυτό το δρομολόγιο; Ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιατί να μην είναι; Τη χρησιμοποίησα για Βιέννη->Βουδαπέστη. Cult ταξίδι, μες τα χιόνια, μόνη με ένα παιδί στην αγκαλιά, ανάμεσα σε Κινεζάκια. Ωραία φάση.
Τα λεωφορεία τους είναι απίστευτα ευρύχωρα και πεντακάθαρα.
Λέω να την ξαναχρησιμοποιήσω για Βρυξέλλες-Αμστερνταμ λίαν συντόμως.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άπειρες φορές, από ταξίδια 3 ωρών μέχρι 40 ωρών ταξίδι. μια χαρά ήταν μέσα, για μένα σχετικά άνετες οι καρέκλες, άλλα για ένα τέτοιο δρομολόγιο όπως Βρυξέλλες - Παρίσι μια χαρά σου είναι ;)
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Γιατί να μην είναι; Τη χρησιμοποίησα για Βιέννη->Βουδαπέστη. Cult ταξίδι, μες τα χιόνια, μόνη με ένα παιδί στην αγκαλιά, ανάμεσα σε Κινεζάκια. Ωραία φάση.
Τα λεωφορεία τους είναι απίστευτα ευρύχωρα και πεντακάθαρα.
Λέω να την ξαναχρησιμοποιήσω για Βρυξέλλες-Αμστερνταμ λίαν συντόμως.
Μηπως θυμασαι μηνα -ετος και κοστος;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μηπως θυμασαι μηνα -ετος και κοστος;
Ανήμερα των Χριστουγεννων πέρσυ, 40 ευρώ το κανονικό και 30 το παιδικό, τα είχα αγοράσει από εκεί επί τόπου.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Ανήμερα των Χριστουγεννων πέρσυ, 40 ευρώ το κανονικό και 30 το παιδικό, τα είχα αγοράσει από εκεί επί τόπου.
Ευχαριστω πολυ για την αμεση ενημερωση.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Την χρησιμοποίησα στη διαδρομή Μονπελιέ-Βαρκελώνη, ένα ταξίδι περίπου 6 ωρών. Το λεωφορείο είχε ξεκινήσει από νότια Ιταλία και είχε προορισμό Μαρόκο αν θυμάμαι καλά. Είχε άνετες θέσεις, δεν ήταν γεμάτο αλλά όχι τόσο καθαρό. Ισως και λόγω επιβατών που δεν τους έκοβες για υποδείγματα καθαριότητας. Γενικά δεν είμαι πολύ του λεωφορείου αλλά από την συγκεκριμένη διαδρομή μου δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα. :)
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
άπειρες φορές, από ταξίδια 3 ωρών μέχρι 40 ωρών ταξίδι. μια χαρά ήταν μέσα, για μένα σχετικά άνετες οι καρέκλες, άλλα για ένα τέτοιο δρομολόγιο όπως Βρυξέλλες - Παρίσι μια χαρά σου είναι ;)
nα τολμησω να ρωτησω λεπτομερειες για τη διαδρομη που κρατησε 40 ωρες?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αθήνα - Bielsko Biala (νότια Πολωνία), μέσω Βουλγαρία Ρουμανία, λόγο του πολέμου στην Σερβία. Μιλάμε για τραγωδία το ταξίδι. Σύνορα, φτώχια άστα
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κι εγώ τη χρησιμοποίησα Βρυξέλλες - Φρανκφούρτη σε σκηνικό παρόμοιο με της Φένιας. Χιόνια, γεμάτο με οικογένειες αφρικανών. Το λεωφορείο ήταν άνετο και καθαρό, το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι πολλοί επιβάτες είχαν φέρει φαγητό δικό τους το οποίο μύριζε πολύ έντονα και με δυσφόρησε στις τόσες ώρες. Το εισιτήριο πολύ φθηνότερο του τρένου! (αν θυμάμαι καλά πλήρωσα 30 ευρώ μονή διαδρομή, έναντι 80 του τρένου) αλλά έκανα περισσότερη ώρα λόγω κίνησης (και χιονών, στην περίπτωσή μας).
Στην επιστροφή ταξίδευα βράδυ και ήμουν με ελάχιστους συνεπιβάτες, πολύ άνετα (χωρίς φαγητά...)
Εννοείται θα ξαναταξίδευα, όσο νωρίτερα τα κλείσεις τόσο φθηνότερα!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Κι εγώ τη χρησιμοποίησα Βρυξέλλες - Φρανκφούρτη σε σκηνικό παρόμοιο με της Φένιας. Χιόνια, γεμάτο με οικογένειες αφρικανών. Το λεωφορείο ήταν άνετο και καθαρό, το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι πολλοί επιβάτες είχαν φέρει φαγητό δικό τους το οποίο μύριζε πολύ έντονα και με δυσφόρησε στις τόσες ώρες. Το εισιτήριο πολύ φθηνότερο του τρένου! (αν θυμάμαι καλά πλήρωσα 30 ευρώ μονή διαδρομή, έναντι 80 του τρένου) αλλά έκανα περισσότερη ώρα λόγω κίνησης (και χιονών, στην περίπτωσή μας).
Στην επιστροφή ταξίδευα βράδυ και ήμουν με ελάχιστους συνεπιβάτες, πολύ άνετα (χωρίς φαγητά...)
Εννοείται θα ξαναταξίδευα, όσο νωρίτερα τα κλείσεις τόσο φθηνότερα!
Eγώ θα χρειαστώ για το Δεκέμβριο Στρασβούργο- Κολωνία, θα το πρότεινες? λες να υπάρχει αυτή η γραμμη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom