Τανζανία Ζανζιβαρη Ethiopian airlines

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Καλησπέρα παιδιά ξέρετε εάν η Τανζανία και πιο συγκεκριμένα η Ζανζιβάρη δέχεται Έλληνες υπηκόους? Να φανταστώ αν ναι θα χρειάζεται κάποιο μοριακό τεστ 72 ωρών πριν την πτήση? Έχει πετάξει κανεισ με Ethiopian airlines από Αθήνα για αντισαμπεμπα η ζανζιβαρη είναι ασφαλής εταιρία ? Οποιαδήποτε πληροφορία γνωρίζετε είναι πολύτιμη ,ευχαριστώ,επιπλέον εάν γνωρίζετε κάποιο τηλέφωνο προξενείου της χώρας στην Ελλάδα γιατί στο Google εμφανίζει ότι αρμόδια για την Ελλάδα είναι η πρεσβεία της Τανζανίας στην ρωμη
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες την εταιρεια απο Αθηνα για Ουγκαντα τα αεροπλανα ειναι απο τα καινουργια της μεχρι Κάιρο αλλα μετα στις εσωαφρικανικες πτησεις ειναι δράμα...
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες την εταιρεια απο Αθηνα για Ουγκαντα τα αεροπλανα ειναι απο τα καινουργια της μεχρι Κάιρο αλλα μετα στις εσωαφρικανικες πτησεις ειναι δράμα...
Γεια σου Lulu ξέρεις εάν η Τανζανία δέχεται Έλληνες τουρίστες για παράδειγμα οι Σεϋχέλλες δεν δέχονται Έλληνες υπηκόους.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Γεια σου Lulu ξέρεις εάν η Τανζανία δέχεται Έλληνες τουρίστες για παράδειγμα οι Σεϋχέλλες δεν δέχονται Έλληνες υπηκόους.
αυτο δεν το γνωρίζω ..ισως αν τηλεφωνήσεις σε προξενειο ,, βρηκα αυτα τα στοιχεια λογικα ανοιξαν απο το Σεπτεμβρη τα συνορα αλλα παρε τηλ

U.S. Embassy Dar Es Salaam
686 Old Bagamoyo Road,
Msasani
Dar es Salaam, Tanzania
Telephone
+(255) 22-229-4122
Emergency
+(255) 22-229-4000, dial '1' for an emergency operator
Fax
+(255) 22-229-4721
Email
[email protected]
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
αυτο δεν το γνωρίζω ..ισως αν τηλεφωνήσεις σε προξενειο ,, βρηκα αυτα τα στοιχεια λογικα ανοιξαν απο το Σεπτεμβρη τα συνορα αλλα παρε τηλ

U.S. Embassy Dar Es Salaam
686 Old Bagamoyo Road,
Msasani
Dar es Salaam, Tanzania
Telephone
+(255) 22-229-4122
Emergency
+(255) 22-229-4000, dial '1' for an emergency operator
Fax
+(255) 22-229-4721
Email
[email protected]
Τώρα που το σκέφτομαι οι Ethiopian airlines μπορούν να μου πούνε για αυτό . Έχεις πάει Ζανζιβάρη? Σκέφτομαι να πάω μόνος μου τώρα με τον κορονοιο πως να κινηθώ εκεί ,να νοικιάσεις αμάξι εκεί και να γυρίσεις το νησί είναι ασφαλές ?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Τώρα που το σκέφτομαι οι Ethiopian airlines μπορούν να μου πούνε για αυτό . Έχεις πάει Ζανζιβάρη? Σκέφτομαι να πάω μόνος μου τώρα με τον κορονοιο πως να κινηθώ εκεί ,να νοικιάσεις αμάξι εκεί και να γυρίσεις το νησί είναι ασφαλές ?
δεν εχω πάει άλλα απο οτι μου εχουν πει φίλοι που έχουν πάει, ασφαλής περιορισμός είναι..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Η Ζανζιβάρη έχει ανοίξει τις πύλες της για τους τουρίστες (την κοιτάξα κι εγώ πριν κάνα μήνα),μάλιστα μεγάλο ταξιδιωτικό γραφείο των Αθηνών έχει προγραμματισει εκεί εκδρομή στις γιορτές.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αλλα μετα στις εσωαφρικανικες πτησεις ειναι δράμα...
Δραμα? Εχεις καιρο να ταξιδεψεις? Γιατι σχεδον ολα ανω των 2 ωρων τα κανει με 350, 787. Κ με μεσο ορο ηλικιας στολου 6.5 ετη..κ στο Zanzibar με 787 παει..τυχερος θες να πεις οποιος κανει εσωαφρικανικα με αυτη...
 
  • Like
Reactions: GTS

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Δραμα? Εχεις καιρο να ταξιδεψεις? Γιατι σχεδον ολα ανω των 2 ωρων τα κανει με 350, 787. Κ με μεσο ορο ηλικιας στολου 6.5 ετη..κ στο Zanzibar με 787 παει..τυχερος θες να πεις οποιος κανει εσωαφρικανικα με αυτη...
ναι εχω καιρο να ταξιδεψω αλλα το εζησα αρκετες φορες το δραμα θα προσγειωθω η οχι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ναι εχω καιρο να ταξιδεψω αλλα το εζησα αρκετες φορες το δραμα θα προσγειωθω η οχι...
Κι εγω. Αλλα η εταιρεια εχει αλλαξει κ οχι μονο στο στολο της που πλεον ειναι σουπερ. Κ εκει που δεν φταιει με καθυστερησεις κλπ λογω δυσκολων, απομονωμενων προορισμων, η απαντηση της με βροχη sms, mail, snacks η κ αποζημιωσεις ηταν εντυπωσιακη. Τυχερος λεω οποιος κανει ενδοαφρικανικα μαζι τους. Αυτοι κ οι κενυατες μονο διασωζονται. Οι νοτιοαφρικανοι ειναι σε αλλο επιπεδο.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Τώρα που το σκέφτομαι οι Ethiopian airlines μπορούν να μου πούνε για αυτό . Έχεις πάει Ζανζιβάρη? Σκέφτομαι να πάω μόνος μου τώρα με τον κορονοιο πως να κινηθώ εκεί ,να νοικιάσεις αμάξι εκεί και να γυρίσεις το νησί είναι ασφαλές ?
η ζανζιβαρη ειναι ασφαλης προορισμος φιλε..ειχα παει πριν 3 χρονια περιπου και δεν υπηρχε καμια αισθηση φοβου.Αμαξι ειχα ενοικιασει απο την εταιρεια Express car Hire..την συνιστω ανεπιφύλακτα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Η Ζανζιβάρη έχει ανοίξει τις πύλες της για τους τουρίστες (την κοιτάξα κι εγώ πριν κάνα μήνα),μάλιστα μεγάλο ταξιδιωτικό γραφείο των Αθηνών έχει προγραμματισει εκεί εκδρομή στις γιορτές.
Η Ζανζιβάρη είναι ο μόνος προορισμός που είναι ανοιχτός για τους Ρώσους αυτή την στιγμή, όλοι πάνε εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom