Ζευγαράκια...hotels and restos in Oceania... by traveller...

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Επέστρεψα...

Ας δώσω τα πρώτα κουφά tips από το μακρινό AUCKLAND...

Το hotel Rydges είναι ένα από τα the best bets στην υπέροχη πόλη του Auckland... ακριβώς στο κέντρο, πέντε λεπτά με το πόδι από το λιμάνι, με προχωρημένο design και καταπληκτικό προσωπικό all over the world... αν ο δρόμος σας βγάλει ποτέ στην πόλη των ανέμων είναι μια από τις καλύτερες επιλογές...

Το ότι μόνο σε special περιπτώσεις πρέπει να τρώμε σε εστιατόρια ξενοδοχείων πιστεύω ότι το ξέρετε... κατά κανόνα είναι αδιάφορα και βαρετά εκτός εξαιρέσεων... ε λοιπόν στο Auckland υπάρχει η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα... το STK GRILL RESTAURANT του Rydges είναι απλά τέλειο... ψάχναμε απεγνωσμένα να φάμε κάπου το περιφημο τοπικό αρνί και τελικά το the place to be ήταν μπροστά στα πόδια μας... το ωραιότερα μαγειρεμένο αρνί σε grill που έχω δοκιμάσει στο βίο μου... ο συνδιασμός του με ένα τοπικό κλάσης Syrah είναι θάνατος...
http://www.rydges.com/hotel/1/RZAUCK/Rydges-Harbour-View-Auckland/restaurants.htm
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
δεν μου λες ...απο ολα τα ξενοδοχεια ....σε αυτη τη βλακεια πηγες?
θα πετυχες καμια προσφορα δεν εξηγειται ....
εγω παντως εκει δεν τα εσκαγα με τιποτα ....(αν τα ειχα λεμε ...για να μην παρεξηγουμαστε)
και τι σοι τοπικο αρνι εχουν εκει που χαρηκες κιολας?
ναι και σε ποιον στελνεις αγαπες ...εχει δικιο η ρενατα ...για μολογατα ολα ...
ψιτ ...και στορυ δεν θα ξεφυγεις ετσι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
δεν μου λες ...απο ολα τα ξενοδοχεια ....σε αυτη τη βλακεια πηγες?
Ασε lalibela τι ψάχνεις τώρα...
Τα μπουμπούκια μας θέλουν καλοπεραση!! τι νόμιζες οτι βολεύονται σαν εμάς που παίρνομε το μπάνιο μας στον γάγγη και το πρωινό μας στο καροτσάκι κατά μήκος του ποταμού?
άσε ρε...κατάντια!!:D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στο Sydney ρίσκαρα και κέρδισα... έβαλα τα λεφτά μου στο VIBE και σάρωσα... κεντρικό, ντιζαινάτο με μεγάλα δωμάτια και από λεφτά? 80? το δίκλινο... απίστευτη τιμή προς απόδοση...

Vibe Hotel locations in Australia - Vibe Hotel Sydney

Συνήθως η τιμή των ξενοδοχείων στο Sydney δεν περιλαμβάνει πρωινό... μετά κατάλαβα γιατί... όταν υπάρχει το Bill's ποιός ασχολείται με τα πρωινά των ξενοδοχείων... πήγα σε δύο, στο Surry Hills και στο Darlinghurst... απλά άριστα... ειδικά το δεύτερο που είναι και το original δεν παίζεται... το πρωινό στου Bill's είναι θεσμός και θα είναι έγκλημα αν δεν το τιμήσετε... ανοικτό και για light meal...

http://www.bills.com.au/bills/index.htm#
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
funnily enough, κι εμεις στο Rydges μείναμε στο Auckland. κεντρικοτατο και με τα ποδια απο τη μαρινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.703
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom