ΗΠΑ Ζευγαράκια...hotels and restos in U.S.A.... by traveller.

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Το ποιό????? Δεν έχει μετρό (της NY) στο New Jersey.... Μόνο τρένα του PATH....
Ναι, αν ο προορισμός σου είναι η ΝΥ, είναι γιγαντιαίο μειονέκτημα το ξενοδοχείο σου να είναι στο New Jersey. Το σκέφτεσαι μόνο αν έχεις δουλειές κι εκεί (π.χ. να προλάβεις ένα πρωινό αεροπλάνο από το Newark).
Σε λενε traveller ?:bleh:
 

arisscho

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Σοβαρα ε; Και ειναι τοσο ωραιο ξενοδοχείο.. Πίστευα οτι επειδή ειναι παραλιακα ακριβώς απέναντι απο το Μανχάταν, θα ήταν εύκολη η μετακίνηση.. Έψαξα και στο Gershwin για την περίοδο που θέλω (30/8 - 07/09), αλλά κόστιζε 180?, περίπου οσο το Hyatt..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Όχι. Αν κάποιος θέλει να κάνει πριβέ ερώτηση, υπάρχουν και τα πμ. (Από την άλλη, εγώ πάντως πριβέ ερωτήσεις δεν τις απαντάω, κάποιοι θα το έχουν ήδη διαπιστώσει. Ίσως και ο traveller να κάνει το ίδιο).
 

arisscho

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Καλά εννοείται οτι ζητώ την γνώμη οποιουδήποτε γνωρίζει κάτι σχετικό και τον ευχαριστώ πολύ. Έγραψα απλά το όνομα του traveller επειδή αυτός πρότεινε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο και έχει μείνει σ'αυτό.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Το PATH έχει συχνότατα δρομολόγια για το κέντρο του Μανχάταν και η απόσταση είναι δεν είναι δεκάλεπτο... σαφώς και είναι καλύτερα να μένεις στο νησί αλλά αν το βρίσκεις σε καλή τιμή και τα άλλα είναι πανάκριβα κτύπα το...
 

arisscho

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Traveller said:
Το PATH έχει συχνότατα δρομολόγια για το κέντρο του Μανχάταν και η απόσταση είναι δεν είναι δεκάλεπτο... σαφώς και είναι καλύτερα να μένεις στο νησί αλλά αν το βρίσκεις σε καλή τιμή και τα άλλα είναι πανάκριβα κτύπα το...
Θυμάσαι αν το PATH δουλεύει ολο το βράδυ ή σταματάει κάποια ωρα;
 

coco jelado

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
.........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Εγώ στη Νέα Υόρκη έμεινα σε σπίτι στην Lower East Side μέσω του airbnb.com και έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Νομίζω πλήρωνα 100 euro τη μέρα και το σπίτι ήταν μεγαλούτσικο, δίπατο με όλες τις ανέσεις και ιδιωτική ταρατσούλα. Βέβαια άλλη φάση από το ξενοδοχείο αλλά πολύ καλή οικονομική λύση, ειδικά στο Μανχάταν όπου όταν έψαχνα εγώ ξενοδοχείο τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά 2010 το φθηνότερο που έβρισκα ήταν 150 ευρώ χωρίς πρωινό και όχι τίποτα το ιδιαίτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom