Βοσνία-Ερζεγοβίνη Ζητώ πληροφορίες για Αθήνα- Σεράγεβο

anatelor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας, θα ήθελα να ρωτήσω για να πάω με αεροπλάνο Αθήνα- Σεράγεβο- βόσνια , χρειάζεται διαβατήριο? πόσο κοστίζει ? στο βγάζουν γρήγορα ? για 3 άτομα 3 μέρες πόσο κοστίζει?, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια λινκ με αεροπορικές εταιρίες . Πια ξενοδοχεία υπάρχουν ? Υπάρχουν ταξί κοντά στα ξενοδοχεία και στο αεροδρόμιο ? γνωρίζουν Αγγλικά η άλλη γλώσσα. δέχονται το ευρώ ? Είναι ασφαλής προορισμός? Ζητώ πληροφορίες για διαμονή. Περιμένω την απάντηση σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Καλησπέρα σε όλους σας, θα ήθελα να ρωτήσω για να πάω με αεροπλάνο Αθήνα- Σεράγεβο- βόσνια , χρειάζεται διαβατήριο? πόσο κοστίζει ? στο βγάζουν γρήγορα ? για 3 άτομα 3 μέρες πόσο κοστίζει?, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια λινκ με αεροπορικές εταιρίες . Πια ξενοδοχεία υπάρχουν ? Υπάρχουν ταξί κοντά στα ξενοδοχεία και στο αεροδρόμιο ? γνωρίζουν Αγγλικά η άλλη γλώσσα. δέχονται το ευρώ ? Είναι ασφαλής προορισμός? Ζητώ πληροφορίες για διαμονή. Περιμένω την απάντηση σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας
λιγά λίγα ρώτα τα

νομίζω μπορείς να μπεις κι με ταυτότητα
κοντά στα 8ο ευρώ
δε ξέρω, μιας κι δε κατέχω ελλήνικο διαβατήριο
το σαράγεβο είναι φθηνό
gr.skyscanner.com
έγω έμεινα στο Hostel Tito, κεντρικό, καθαρό κι φθηνό
ναι
ναι
ναι, άλλα δε συμφέρει
ναι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους σας, θα ήθελα να ρωτήσω για να πάω με αεροπλάνο Αθήνα- Σεράγεβο- βόσνια , χρειάζεται διαβατήριο?
Ναι.

84 ευρώ περίπου παράβολα + 1 ειδική φωτογραφία + φωτοτυπία ταυτότητας + αίτηση που συμπληρώνεις εκεί.

στο βγάζουν γρήγορα ?
5 εργάσιμες.

για 3 άτομα 3 μέρες πόσο κοστίζει?, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια λινκ με αεροπορικές εταιρίες .
Αν δεν έχεις εμπειρία από εισιτήρια online, απευθύνσου σε ταξιδιωτικό πράκτορα. Η διαφορά στη χρέωση θα είναι της τάξης του 5%, και θα βρεί φτηνές επιλογές που εσύ μπορεί να μη βρείς.

Πια ξενοδοχεία υπάρχουν ?
Λίγα είναι, αλλά κανείς δεν τα ξέρει όλα για να στα γράψει εδώ. Άνοιξε ένα ψαχτήρι ξενοδοχείων (π.χ. booking.com) και βρές κάποιο από κει.

Υπάρχουν ταξί κοντά στα ξενοδοχεία και στο αεροδρόμιο ?
Σε όλη την Ευρώπη, άρα και στη Βοσνία, υπάρχουν πάντα ταξί κοντά σε αεροδρόμια και μεγάλα ξενοδοχεία.

γνωρίζουν Αγγλικά η άλλη γλώσσα.
Ναι. Από την πολλή επαφή με τους κυανόκρανους....

δέχονται το ευρώ ?
Το νόμισμα της χώρας είναι το Βοσνιακό Μάρκο.

Είναι ασφαλής προορισμός?
H πόλη είναι απόλυτα ασφαλής, ναι. Τα όποια θέματα (νάρκες κλπ) αρχίζουν παραέξω.

Ζητώ πληροφορίες για διαμονή. Περιμένω την απάντηση σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας
Πραγματικά, δεν είναι ταξιδάκι στο Λονδίνο που όλα τα θέματα είναι λυμμένα, το Σαράγιεβο είναι λίγο πιο δύσκολο ταξίδι, και απ' όσα γράφεις διακρίνω πως δεν έχεις και μεγάλη εμπειρία από ταξίδια στο εξωτερικό. Πήγαινε σε ένα ταξιδωτικό πράκτορα για εισιτήρια και ξενοδοχεία.
 

kostarelos11

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας για να πάω από Αθήνα- Σαράγιεβο ,χρειάζεσαι οπωσδήποτε διαβατήριο? Για να βγάλω διαβατήριο για λίγους μήνες το παράβολο από πού το παίρνω από εφορία ? Λάρισα - Γραφεία Διαβατηρίων και Ωράριο Λειτουργίας και πόσες μέρες βγαίνει το διαβατήριο ? ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το καλοκαιρί δε χρειαζόσουν διαβατήριο για Βοσνία,

άλλα πάρε τηλ εδώ κι ρώτα

Πρεσβεία
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom