Ελβετία Ζυρίχη

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ολα ειναι ακριβα....ενδεικτικα mac donalds για 2 ατομα περιπου 30 ευρω.
Η πιο φτηνη λυση ειναι ετοιμα γευματα, κυριως σαλατες πχ με κοτοπουλο απο τυπου spar σουπερ μαρκετ.
Ομως ειναι μια υπεροχη αγαπημενη πολη κι ας ειναι ακριβη. Χαλαλι της!
Ενδεικτικα για να φας σ ενα εστιατοριο 2 κυριως πχ ποσο μπορει να κοστισει στο πιο φθηνο;;
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Ένα πιάτο μπορεί είναι γύρω στα 25 - 30 φράγκα. Μιλάω για μαγαζί κανονικό που κάθεσαι. Φτηνότερα είναι τα έτοιμα γεύματα του super market.

Η Ζυρίχη στολισμένη είναι απίστευτη πόλη, πολύ όμορφη.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Σε ορισμένα σουπερ μαρκετ έχει μερικά μικρά(μέχρι 10 τραπέζια) "εστιατόρια" με 4-5 πιάτα.Σαφώς φθηνότερα.Πάνε όμως χρόνια και δεν θυμάμαι ονόματα.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Fotast το spar εννοεις.
paefstra ευτυχως δεν πινω καφε...οποτε εχω πιθανοτητες να ξαναπαω και να γυρισω με χρηματα πισω!!!;):haha:
Το πιο τρελο ηταν στο αεροδρομιο της ζυριχης, νερο 5.50 ευρω και μου λεει ο υπαλληλος,θελετε ποτηρι η οχι...κι εγω να παθει απο την τιμη,ωστε φυσικα δεν με ενοιαζε καθολου, πληρωσα κι εφυγα μουρμουριζοντας....
 
Last edited:

fotini_22

Member
Μηνύματα
30
Likes
7
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Όσον αφορά το κινητό τηλέφωνο, ξέρετε τι παίζει? Δεν ισχύουν οι χρεώσεις όπως στην υπόλοιπη Ευρώπη σωστά?
Επίσης, το αλπικό τρένο για Σαιν μοριτζ αξίζει τα λεφτά του?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Fotast το spar εννοεις.
paefstra ευτυχως δεν πινω καφε...οποτε εχω πιθανοτητες να ξαναπαω και να γυρισω με χρηματα πισω!!!;):haha:
Το πιο τρελο ηταν στο αεροδρομιο της ζυριχης, νερο 5.50 ευρω και μου λεει ο υπαλληλος,θελετε ποτηρι η οχι...κι εγω να παθει απο την τιμη,ωστε φυσικα δεν με ενοιαζε καθολου, πληρωσα κι εφυγα μουρμουριζοντας....
Νομίζω ότι έχεις δίκιο.Spar πρέπει να ήταν.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
70 ευρω για δυο πιατα ζυμαρικα και δυο μπυρες....
Οκ μεχρι 100ε ειχα σκοπο να διαθεσουμε οποτε αφου υπαρχει και με 70ε παλι καλα:haha:
@paefstra επειδη ο καφες ειναι πονεμενο θεμα ειναι η μονη φορα που κοιταω για ξενοδοχειο με φουλ πρωινο και ειδα εχει τη δυνατοτητα τον καφε να τον παιρνεις σε χαρτινο take away,τουλαχιστον θα γλυτωνω το ενα 7ε την μερα:haha:
Αυτα τα σπαρ που λετε ειναι κοντα στο κεντρο ή πολυ απ εξω;;θυμαμαι γενικα και εγω σε βουλγαρια,ρουμανια τα υπερ τεραστια σουπερ μαρκετ που ειχαν μεσα και φαγητο και τραπεζακια αλλα ηταν αρκετα εκτος πολης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom