Ηλεκτρονικό εισιτήριο - πού θα το βρω;

Μηνύματα
13
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Καλησπέρα everybody. Προσοχή ακολουθεί ερώτηση άσχετου :haha::

Έκλεισα ένα εισιτήριο μέσω airtickets.gr για πτήση της Ολυμπιακής προς Βελιγράδι. Η airtickets μου έστειλε με mail τον αριθμό κράτησης, αριθμό εισιτηρίου κτλ, αλλά δεν μου έστειλε pdf ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων με το ηλεκτρονική εισιτήριο. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το βρω κάπου; Έψαξα στο site της Ολυμπιακής, αλλά τζίφος :p. Καμιά ιδέα;

(το θέμα είναι πως πρέπει να στείλω το e-ticket σε μία οργάνωση στη Σερβία για να επιβεβαιωθεί η συμμετοχή μου σε ένα event .. και δεν μπορώ να τους στείλω τον αριθμό εισιτηρίου ή την απόδειξη της airtickets (που είναι στα ελληνικά))

Ευχαριστώ!

edit: Έκανα τυπογραφικό στον τίτλο, αν μπορούν οι moderators να το φτιάξουν θα τους ήμουν ευγνώμων :) !
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν υπάρχει κάτι άλλο για να σου στείλουν, ηλεκτρονικό εισιτήριο είναι αυτό που έλαβες :) Δηλαδή τα στοιχεία που περιλαμβάνουν τον αριθμό της κράτησης, τα στοιχεία της πτήσης και τα δικά σου. Όταν πας στο αεροδρόμιο τους δίνεις απλώς το διαβατήριό σου, σε βρίσκουν στο σύστημα και σου εκτυπώνουν το boarding pass (αν θέλεις για έξτρα ασφάλεια μπορείς να τυπώσεις και εσύ το email που σου στείλανε).
Για το συνέδριο, θα τους προωθήσεις απλώς το εμαιλ που σου έστειλε η airtickets. Γνωρίζουν και οι ίδιοι ότι δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να μπορείς να τους στείλεις. Εξάλλου το όνομά σου και τα στοιχεία της πτήσης εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες, οπότε δε θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
(το θέμα είναι πως πρέπει να στείλω το e-ticket σε μία οργάνωση στη Σερβία για να επιβεβαιωθεί η συμμετοχή μου σε ένα event .. και δεν μπορώ να τους στείλω τον αριθμό εισιτηρίου ή την απόδειξη της airtickets (που είναι στα ελληνικά))

Βρε στείλε στους Σέρβους το ελληνικό email με την κράτηση κι αν έχεις πρόβλημα πες μου και το κανονίζω εγώ! ;););)
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
ξέρει κανείς πόσα ψηφία πρέπει να έχει το ηλεκτρονικό εισητήριο?
στο site της ΟΑ ζητά 11 για να κάνει κανείς web check-in αλλά στο e-mail είναι ELECTRONIC TICKET NUMBER 050 2104460XXX

ποια μπαίνουν, πώς μπαίνουν (με κενά ή χωρίς) και ποια 11 θέλουν?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ξέρει κανείς πόσα ψηφία πρέπει να έχει το ηλεκτρονικό εισητήριο?
στο site της ΟΑ ζητά 11 για να κάνει κανείς web check-in αλλά στο e-mail είναι ELECTRONIC TICKET NUMBER 050 2104460XXX

ποια μπαίνουν, πώς μπαίνουν (με κενά ή χωρίς) και ποια 11 θέλουν?
Μήπως δε χρειάζεται το 050 στην αρχή και πρέπει να μπούν τα υπόλοιπα 11? Δεν είμαι σίγουρος...αγαπητή μου Φ... :lol:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Και γιατί δεν χρησιμοποιείς τον κωδικό κράτησης αντί τον αριθμό του e-ticket;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ξέρει κανείς πόσα ψηφία πρέπει να έχει το ηλεκτρονικό εισητήριο?
στο site της ΟΑ ζητά 11 για να κάνει κανείς web check-in αλλά στο e-mail είναι ELECTRONIC TICKET NUMBER 050 2104460XXX

ποια μπαίνουν, πώς μπαίνουν (με κενά ή χωρίς) και ποια 11 θέλουν?
11; Εχω την εντυπωση πως αποτελουνται απο 13 ψηφια.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
PASSENGER NAME
AIRLINE CONFIRMATION NBR SS54XX
BOOKING REFERENCE SBA7XX
ELECTRONIC TICKET NUMBER 050 21044605XX
ISSUED BY 03NOV2011OAQAMMK AGT 27494235 GR
OLYMPIC AIR / KOROPI ATTIKIS FFP
αυτά στο ηλεκτρονικό εισητήριο όπως το εκτύπωσα.

αυτό ζητούν στο web check-in:

Κωδικός κράτησης / PNR
Απλά αναρωτιέμαι γιατί δε χρησιμοποιούν τους ίδιους όρους και σε αυτά που δίνουν στην κράτηση και σε αυτά που ζητούν για check in? Ποιο είναι το PNR που ζητούν?

@tripakias όντως 13 ζητά, δεν ξέρω πού μπλέχτηκα την άλλη φορά που κοίταζα, σ΄ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom