Ηράκλειο-Λασίθι, πολυήμερες διακοπές

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αγιοφαραγκο ειχα παει πολυ μικρη αλλα δεν θυμαμαι τιποτα......περιμενουμε την αφηγηση σου....
καλά βρε Εύη, έχω γράψει, πιο πάνω είναι....

αν θέλετε κανονίζουμε η "παρέα" μια βόλτα και την Πρωτομαγιά:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλά βρε Εύη, έχω γράψει, πιο πάνω είναι....

αν θέλετε κανονίζουμε η "παρέα" μια βόλτα και την Πρωτομαγιά:clap:
Eυχαριστω Αντωνη Πρωτομαγια θα ειμαι Χανια...πεφτει μακρια το Αγιοφαραγκο.....υπολογιζω γυρω στις 3 ωρες....ασε που τετοια μερα δεν συστήνεται..... ολη η Μεσσαρα θα παιρνει απουσιες .....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ευχ για την πληροφορία orestcrete. Για το σπήλαιο Καμαρών - (Μαύρη Κορυφή) είναι να εκδράμω μετά από δέκα μέρες κι αν έχω χρόνο θα περάσω από τον καταράκτη. Θα πάμε από την μεριά του Ζαρού.
"Καραμαϊκά αγγεία". μοναδικά στην ιστορία της Τέχνης
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ευχ για την πληροφορία orestcrete. Για το σπήλαιο Καμαρών - (Μαύρη Κορυφή) είναι να εκδράμω μετά από δέκα μέρες κι αν έχω χρόνο θα περάσω από τον καταράκτη. Θα πάμε από την μεριά του Ζαρού.
"Καραμαϊκά αγγεία". μοναδικά στην ιστορία της Τέχνης
Το σπηλαιο καμαρων ειναι στα Βοριζα κοντα . Για να ερθεις στον καταρρακτη απο τα Βοριζα θες καμια ωρα σιγουρα . Ειναι αρκετα μακρια . Αν δηλαδη πας σαν μονοημερη εκδρομη θα φας ολη την μερα στους δρομους .
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Το σπηλαιο καμαρων ειναι στα Βοριζα κοντα . Για να ερθεις στον καταρρακτη απο τα Βοριζα θες καμια ωρα σιγουρα . Ειναι αρκετα μακρια . Αν δηλαδη πας σαν μονοημερη εκδρομη θα φας ολη την μερα στους δρομους .
Θα ηταν καλλιτερα απο το Ζαρο μια επισκεψη στη λιμνη για φαγητο και μετα βολτα στο δασος του Ρούβα ...πραγματικα αξιζει...
Μια εναλακτικη λυση ειναι η επισκεψη στη Μονη Βροντησιου ,η φιλοξενια των καλογερων το ιστορικο του μοναστηριου και η θεα στο καμπο της Μεσσαρας θα σε αποζημιωσει...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Θα ηταν καλλιτερα απο το Ζαρο μια επισκεψη στη λιμνη για φαγητο και μετα βολτα στο δασος του Ρούβα ...πραγματικα αξιζει...
Μια εναλακτικη λυση ειναι η επισκεψη στη Μονη Βροντησιου ,η φιλοξενια των καλογερων το ιστορικο του μοναστηριου και η θεα στο καμπο της Μεσσαρας θα σε αποζημιωσει...
Αυτή είναι μια άλλη εκδρομή. Περνάς και το φαράγγι του Ζαρού αν θες.

Για το Άμπα απ ότι κοίταξα μπορεί να πάει κανείς από Ηράκλειο
οδηγώντας νότια προς Ασήμι-Χάρακα- Τρείς Εκκλησίες.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για το Άμπα απ ότι κοίταξα μπορεί να πάει κανείς από Ηράκλειο
οδηγώντας νότια προς Ασήμι-Χάρακα- Τρείς Εκκλησίες.
Για τον Αμπα απο Ηρακλειο θα ακολουθησεις τον δρομο για Πυργο(για Κρητη ειναι απο τους καλυτερους) και μετα σε μια τεραστια διακλαδωση(θα την καταλαβεις σιγουρα,ειναι σαν την πλατεια Ελευθεριας στο Ηρακλειο ενα πραμα),θα ακολουθησεις τον δρομο για Χαρακα και απο εκει στο δημοτικο σχολειο στριβεις αριστερα και μετα πας ντουγρου ολο το βουνο(πολλες στροφες ο δρομος και προσοχη στα διερχομενα αμνοεριφια:bleh::bleh:) ..
Μετα εχει ταμπελες,κανεις και λιγο χωματοδρομο .. Προσεξε μονο γιατι η ταμπελα που λεει για τον Αμπα ειναι καμια 300 χρονων,μικρουλα .. γενικοτερα δεν εχει "διαφημιστει" ο Αμπας καθολου,παροτι τον χειμωνα αν εχει βρεξει κιολας,εχει αρκετο νερο και ανεπαναληπτη θεα ..
(δεν ξερω πως να βαλω εδω φωτογραφια:mad::()
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Για τον Αμπα απο Ηρακλειο θα ακολουθησεις τον δρομο για Πυργο(για Κρητη ειναι απο τους καλυτερους) και μετα σε μια τεραστια διακλαδωση(θα την καταλαβεις σιγουρα,ειναι σαν την πλατεια Ελευθεριας στο Ηρακλειο ενα πραμα),θα ακολουθησεις τον δρομο για Χαρακα και απο εκει στο δημοτικο σχολειο στριβεις αριστερα και μετα πας ντουγρου ολο το βουνο(πολλες στροφες ο δρομος και προσοχη στα διερχομενα αμνοεριφια:bleh::bleh:) ..
Μετα εχει ταμπελες,κανεις και λιγο χωματοδρομο .. Προσεξε μονο γιατι η ταμπελα που λεει για τον Αμπα ειναι καμια 300 χρονων,μικρουλα .. γενικοτερα δεν εχει "διαφημιστει" ο Αμπας καθολου,παροτι τον χειμωνα αν εχει βρεξει κιολας,εχει αρκετο νερο και ανεπαναληπτη θεα ..
(δεν ξερω πως να βαλω εδω φωτογραφια:mad::()
τώρα λέω με ΙΧ οκ; γιατί εσύ νομίζω πήγες με μηχανή.
αλλά και να περπατήσω μέχρι το Αμπά (αν δεν πάει το ΙΧ), μερικά χιλιόμετρα δεν με πειράζει. οκ, θα προγραμματιστεί χειμώνα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τώρα λέω με ΙΧ οκ; γιατί εσύ νομίζω πήγες με μηχανή.
αλλά και να περπατήσω μέχρι το Αμπά (αν δεν πάει το ΙΧ), μερικά χιλιόμετρα δεν με πειράζει. οκ, θα προγραμματιστεί χειμώνα.
Οχι ρε συ παει και με το αμαξι .. Το αμαξι το αφηνεις 20 μετρα απο τον καταρρακτη .. πες μου πως μπορω να βαλω εδω φωτογραφια εκτος απο αυτες που εχω στο travelstories,για να παρεις μια ιδεα ..
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Οχι ρε συ παει και με το αμαξι .. Το αμαξι το αφηνεις 20 μετρα απο τον καταρρακτη .. πες μου πως μπορω να βαλω εδω φωτογραφια εκτος απο αυτες που εχω στο travelstories,για να παρεις μια ιδεα ..

από κάτω που λέει πρόσθετες επιλογές "διαχείριση συνημμένων αρχείων", και την φέρνεις
από εκεί που την έχεις αποθηκεύσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom