Βουλγαρία Ηράκλειο - Πάτρα - Θεσσαλονίκη = η Σοφία στη Σόφια

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Anel και εγώ σε ευχαριστώ που μοιράστηκες μαζί μας μια τόσο προσωπική σου ιστορία. Η αφήγηση σου ήταν υπέροχη και νομίζω ότι έβγαζε τα συναισθήματα που ήθελες να μοιραστείς μαζί μας.
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τζαμάικα
Εχω ανατριχιάσει ολόκληρος..Δεν περίμενα τέτοιο τέλος...!

Η αφήγηση σαν σε ταινία...Σαν να το έζησα...!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλια ;!
υπαρχουν λογια?! ...Δεν υπάρχουν!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Απλα σε ευχαριστουμε που τελικα θελησες να μοιραστεις μαζι μας την ιδιαιτερη ιστορια σου, να σαι καλα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Εγώ, πάλι, μέχρι να καταλάβω τι έγινε χρειάστηκε να διαβάσω 3 φορές την ιστορία! Και πάλι, δεν είμαι σίγουρος ότι πράγματι κατάλαβα... :(
Αυτό το άλμα στο χρόνο, μ'έκανε να ψάχνω να βρώ κεφάλαια που έλειπαν. Άλλα περίμενα να διαβάσω, κι άλλα μου προέκυψαν. Ίσως φταίει το ότι δεν τα πάω καλά με τα πήγαιν' έλα στο χρόνο, ίσως το ότι (ηθελημμένα?) η συγγραφέας με είχε προϊδεάσει για κάτι άλλο, το σοκ μια φορά το έπαθα. Κι ίσως αυτό, τελικά, είναι που μετράει...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Κι εγώ ευχαριστώ Αnel.

ακριβώς το ίδιο όπως και ο Baba.....μπας και γεράσαμε Λάζαρε.........;
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Εγώ, πάλι, μέχρι να καταλάβω τι έγινε χρειάστηκε να διαβάσω 3 φορές την ιστορία! Και πάλι, δεν είμαι σίγουρος ότι πράγματι κατάλαβα... :(
Αυτό το άλμα στο χρόνο, μ'έκανε να ψάχνω να βρώ κεφάλαια που έλειπαν. Άλλα περίμενα να διαβάσω, κι άλλα μου προέκυψαν. Ίσως φταίει το ότι δεν τα πάω καλά με τα πήγαιν' έλα στο χρόνο, ίσως το ότι (ηθελημμένα?) η συγγραφέας με είχε προϊδεάσει για κάτι άλλο, το σοκ μια φορά το έπαθα. Κι ίσως αυτό, τελικά, είναι που μετράει...
Λάζαρε,sorry,έγινα αιτία να ταλαιπωρηθείς:(
δεν ξέρω τι ακριβώς περίμενες να διαβάσεις,αλλά ούτε και τι εννοείς,λέγοντας πως για άλλα σε είχα προϊδεάσει:roll: Σαφώς, αν έγινε κάτι τέτοιο ,δεν έγινε ηθελημένα.
Αρχικά είχα σκοπό να γράψω πράγματα και λεπτομέρειες που αφορούσαν την οργάνωση του ταξιδιού το 1984.Μετά όμως είδα πως δεν βοηθούσαν σε τίποτα,αντίθετα θα πλάτιαζα, μιλώντας για πράγματα που τελικά δεν έχουν καμιά σημασία,αφού το ταξίδι αυτό τελικά δεν έγινε.Έτσι προτίμησα να μιλήσω για το ταξίδι που έγινε.Στην αρχή του 3ου μέρους,γράφω: "Η διάθεσή της σιγά-σιγά αλλάζει.Ανυπομονεί να φτάσει στη Σόφια.Να δει με τα μάτια της αυτά που ο Μανώλης περιγράφει τόσα χρόνια ."
Δεν είναι σαφές από αυτό το κομμάτι λοιπόν πως δεν έχει ξαναπάει στη πόλη??και άρα το 1ο ταξίδι για κάποιο λόγο δεν έγινε τελικά??:roll:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
ANEL βγάζει πολλά συναισθήματα η ιστορία σου. Σε ευχαριστώ που τη μοιράστηκες μαζί μας.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Πανέμορφη ιστορία και αφήγηση... Σε γυρνάει πίσω στο χρόνο, δίνει μαθήματα ανθρωπιάς, φιλίας και αγάπης και μοιάζει με την καταγραφή μιας μνήμης που έχει ανεξίτηλα γραφτεί στο μυαλό σου. Σε ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας..
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Έχω μείνει άφωνη. Μόλις διάβασα την ιστορία από την αρχή και δεν έχω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματα που μου δημιούργησε. Να είσαι καλά γι' αυτή τη διαφορετική, συγκλονιστική ιστορία.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.784
Η ιστορία σου με άγγιξε περισσότερο από οποιοδήποτε ββλίο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό! Σε ευχαριστώ! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom