Ηρακλειο

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ταβέρνα " Έναργος " στην Όαση σταθερή αξία. Καλιτσούνια από το φούρνο της γειτονιάς μου στη Χανιώπορτα. Τα παραγγέλνεις και τα παίρνεις ζεστά. Σαβοιδάκηδες και Κρητικοί φούρνοι μαζική παραγωγή για τα καταστήματα τους... Ξυνόχοντρος από τον Προκοπάκη οδός Καλοκαιρινού απέναντι από τη ΕΤΕ. Έχει και χοχλιούς.
 

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Ταβέρνα " Έναργος " στην Όαση σταθερή αξία. Καλιτσούνια από το φούρνο της γειτονιάς μου στη Χανιώπορτα. Τα παραγγέλνεις και τα παίρνεις ζεστά. Σαβοιδάκηδες και Κρητικοί φούρνοι μαζική παραγωγή για τα καταστήματα τους... Ξυνόχοντρος από τον Προκοπάκη οδός Καλοκαιρινού απέναντι από τη ΕΤΕ. Έχει και χοχλιούς.
σημειωθηκαν με αστερακι νομιζω ο προκοπακης και η χανιωπορτα ειναι οι ανθρωποι μου βρηκα και ενα αντωνακακη (gia kalitsoznia) στο μασταμπα στο google...
θα χτυπησω και εναργο νομιζω ευχαριστω πααααρα πολυ

Πετούσης Αμμουδάρα (όχι τα σουβλάκια Πετούσης, η ταβέρνα Πετούσης)
χμμ πετουσης ε; και θα μεινω και αμμουδαρα ότι πρεπει αν και τα σουβλακια επισης δε θα με χαλαγαν θυμαμαι παλια στο ηρακλειο ειχε τα καλυτερα σουβλακια στον κοσμο!

Ο Λυχνοστάτης πρέπει να έχει μεταφερθεί εκτός πόλης, στο Κεραμούτσι.
θα το τσεκαρω...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ταβέρνα " Έναργος " στην Όαση σταθερή αξία. Καλιτσούνια από το φούρνο της γειτονιάς μου στη Χανιώπορτα. Τα παραγγέλνεις και τα παίρνεις ζεστά. Σαβοιδάκηδες και Κρητικοί φούρνοι μαζική παραγωγή για τα καταστήματα τους... Ξυνόχοντρος από τον Προκοπάκη οδός Καλοκαιρινού απέναντι από τη ΕΤΕ. Έχει και χοχλιούς.
Λογικά εννοείς "Εργανος".
Θα μπορούσα να έρθω Ηράκλειο μόνο και μόνο για να φάω εκεί πέρα ;)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Λογικά εννοείς "Εργανος".
Θα μπορούσα να έρθω Ηράκλειο μόνο και μόνο για να φάω εκεί πέρα ;)
σωστά Εργανος

Λογικά εννοείς "Εργανος".
Θα μπορούσα να έρθω Ηράκλειο μόνο και μόνο για να φάω εκεί πέρα ;)
Nα πάμε μαζί!
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Μια βοήθεια και σε εμένα ,θα επισκεφθώ το Ηράκλειο τις επόμενες ημέρες ,τι υπάρχει κοντά για ημερήσιες εκδρομές ;Σίγουρα θα πάμε αυθημερόν Χανια-Ρεθυμνο αλλά κάτι άλλο;
Επίσης τα sos για φαγητό,γλυκό καφέ κτλ που δεν πρέπει να χάσω ;Έχω σημειώσει τις προηγούμενες προτάσεις σας και ιδιαίτερα το Εργανος το περιμένω πως και πως
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.796
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Μια βοήθεια και σε εμένα ,θα επισκεφθώ το Ηράκλειο τις επόμενες ημέρες ,τι υπάρχει κοντά για ημερήσιες εκδρομές ;Σίγουρα θα πάμε αυθημερόν Χανια-Ρεθυμνο αλλά κάτι άλλο;
Επίσης τα sos για φαγητό,γλυκό καφέ κτλ που δεν πρέπει να χάσω ;Έχω σημειώσει τις προηγούμενες προτάσεις σας και ιδιαίτερα το Εργανος το περιμένω πως και πως
To έχω κάνει το Ηράκλειο-Ρέθυμνο-Χανιά αυθημερόν κ γενικά δεν θα το σύστηνα...αλλά όπως νομίζετε.
Ωραία χωριά κοντά στο Ηράκλειο είναι οι Αρχάνες & λίγο πιο μακρυά το Κράσι...εκεί υπάρχει ο γνωστός πλάτανος και έχει ένα εξαιρετικό εστιατόριο την Κρασοψυχιά. Μπορείτε επίσης να πάτε στην Κνωσό.
Αντί για Χανιά Ρέθυμνο, πιο εύκολα θα ήταν να κινηθείτε προς Λασίθι, να δείτε Άγιο Νικόλαο, Σπιναλογκα κλπ
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
To έχω κάνει το Ηράκλειο-Ρέθυμνο-Χανιά αυθημερόν κ γενικά δεν θα το σύστηνα...αλλά όπως νομίζετε.
Ωραία χωριά κοντά στο Ηράκλειο είναι οι Αρχάνες & λίγο πιο μακρυά το Κράσι...εκεί υπάρχει ο γνωστός πλάτανος και έχει ένα εξαιρετικό εστιατόριο την Κρασοψυχιά. Μπορείτε επίσης να πάτε στην Κνωσό.
Αντί για Χανιά Ρέθυμνο, πιο εύκολα θα ήταν να κινηθείτε προς Λασίθι, να δείτε Άγιο Νικόλαο, Σπιναλογκα κλπ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις,πράγματι πήγαμε στην Κρασοψυχια και ξετρελαθηκα με αυτό το εστιατόριο ,εκπληκτικές γεύσεις όπως επίσης και το χωριό είναι πανέμορφο.Μου θύμισε λίγο μικρογραφία Μετσόβου.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για ξινοχοντρο 'η γλυκόχοντρο χυλοπιτες μαγγίρι και καλιτσουνακια στην οδο 1821 στο αριστερο σου χέρι
Εχουν πολλά προιόντα από την ενωση γυναικών Κρουσώνα
Διπλα ειναι και το πο παλιό λουκουματζίδικο της πολης τέλιοι λουκουμάδες
Ταβερνα Παραδοσιακον στο κεντρο σουπερ το μπιφτέκι του
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom