Ινδία Η Ινδία μου

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Αχ βρε Ροζα έτσι πας να με ρίξεις? Με ΜΙΑ μπύρα. τσ! τσ! τσ! τσ! τσιγουνιές αγαπητή μου, απλά τσιγκουνιές (βάλε κάτι παραπάνω και πιάνουν και οι ζέστες).:bleh::bleh::bleh:
Εμ, είναι που κάνω οικονομίες για να μαζέψω ένα ικανό ποσό και επιτέλους να βρεθώ στο μυστηριώδη ναό του διπλανού παιχνιδιού...άσε που, ξέρεις πόσο κάνει μια μοναστηριακή? για ρώτα και τον θύμιο8663 να δεις....και δεν είναι εποχή για σπατάλες....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Το φθηνό κρέας, τα σκυλιά το τρώνε :D:D Αλλά αφού είναι έτσι, θα σου εμπιστευτώ ότι όταν τελειώσω με το Νεπάλ, θα γράψω μια έξτρα σπέσιαλ έκδοση για Ινδία (σουτ! μυστικό)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
απολαυστική για άλλη μια φορά! συνέχισε να ταξιδεύεις και να μας ταξιδεύεις με τις ιστορίες σου. Πόσο έμπνευση έχεις όταν γράφεις!!!! Φτου φτου μην σε ματιάξουμε γλυκειά μου! keep walking
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Σε ευχαριστώ βρε Μαράκι, να ταξιδεύουμε για να 'χουμε να γράφουμε! Και ότι κακό τυχαίνει, δεν πειράζει, θα το σαρκάζουμε...:D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σε ευχαριστώ βρε Μαράκι, να ταξιδεύουμε για να 'χουμε να γράφουμε! Και ότι κακό τυχαίνει, δεν πειράζει, θα το σαρκάζουμε...:D

το συζητάς?οι καλύτερες αναμνήσεις είναι αυτές που όντως μπορούμε να τις σαρκάζουμε γιατί στο τέλος αν και δεν το πιστέυαμε τότε τελικά επιβιώνουμε..να μαστε καλά να τα ζούμε όλα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Την είχα εντοπίσει την ιστορία όταν είχε αρχίσει να γράφεται αλλά είπα να τη διαβάσω όταν ολοκληρωθεί για να μην πάθω και γω τα ίδια στερητικά σύνδρομα. Είναι γνωστή η σχέση και η "σχέση" μου με την Ινδία, οπότε, αναμενόμενο και το σχόλιο: Ευχαριστώ! (για το θέμα, για τον τρόπο, για... για...). :clap:

Αλλάζω ήπειρο τώρα και πάω για Μαρόκο...
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
αρχισα να διαβαζω αυτη την ιστορια περιμενοντας την κυρα τεμπελα :bleh: να συνεχισει την ιστορια της ταιλανδης και φυσικα ξεραθηκα στο γελιο .μπραβο σου βρε εισαι ταλενταρα.

"Και να σκεφθήτε , ότι όταν ήμουν πολυυυυύ μικρή νόμιζα ότι στην Ινδία μένουν οι....Ινδιάνοι (Σεγιέν Απάτσι Σιού κλπ). Και να τώρα που δεν μπορώ χωρίς αυτή!!"

δεν φταις εσυ ο κολομβος φταιει ,βγηκε να ανακαλυψει το νεο δρομο για της ινδιες ετσι οταν επεσε πανω στην αμερικη νομιζε οτι ηταν η ινδια!!!!.και φυσικα ονομασε τους κατοικους της ινδιανους!!!!
ετσι σε μπερδεψε και εσενα ο κακουργος (οχι τωρα οταν ησουν πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μικρη ):haha::haha::haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Τελικά Evmeni έχω δίκιο! Αυτόν τον Κολόμβο, ποτέ μου δεν τον χώνεψα. Με αποπροσανατολίζει o άτιμος.... Καλά κάνω εγώ και πάω εις τας Ασίας και τας Αφρικάς.....
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μόλις διάβασα την ιστορία σου.
Χίλια ευχαριστώ για το τόσο γέλιο!! Απίστευτη!
 
Last edited by a moderator:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Αγαπητή μου Dim, μόλις ολοκλήρωσα το συγγραφικό σου έργο διαβάζοντας την πρώτη σου ιστορία. Την βρήκα εξίσου συναρπαστική. Εύχομαι γρήγορα να μας χαρίσετε τις καινούριες σας περιπέτειες. :p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Φοβερή ιστορία....αν και ΚΑΝΕΙΣ δε σχολίασε το ότι η κυρία πέταξε BUSINESS CLASS με QATAR! Και μετά σου λέει για το AC που δεν είχε το δωμάτιο η αχάριστη...:p
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Φοβερή ιστορία....αν και ΚΑΝΕΙΣ δε σχολίασε το ότι η κυρία πέταξε BUSINESS CLASS με QATAR! Και μετά σου λέει για το AC που δεν είχε το δωμάτιο η αχάριστη...:p
Πως σου αρέσει βρε κακούργε να στοχεύεις/ψεγεις τις μελανές ταξιδιωτικές στιγμες ενος τουρίστα!!!!
Εσένα δεν σου έχει τυχει δηλαδή τίποτε αντίστοιχο που θα ηθελες να το ξεχάσεις? Αναφερομαι φυσικά στην μπιζνες κλας και ουχί στις αλησμόνητες στιγμές που περάσαμε στο σπιρτόκουτο.
Π'αντως το κλιματιστικό δεν ηταν το μόνο θεματάκι του , γιαααααα κοίτα και εδώ (ποστ 10, εχω γραψει ανάλυση, στην αφιερώνω)
http://www.travelstories.gr/community/threads/Τα-αθλιότερα-ξενοδοχεία-του-κόσμου.26174/
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom