Η Κρήτη θέλει travelstory!

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.320
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αυτό λέω κι εγώ.
Τους χαιρετισμους και τις ευχες μου σε όλους ( Ιδιαίτερα στους γνωστους μου απο προηγουμενες συναντησεις Σουδιανο,Ρενάτα και Ξένο)

ΥΓ.Σουδιανέ οι φωτογραφίες καθυστερούν λόγω έλλειψης μπλάνκο;

Αχ Βαγγέλη όλοι μπλάνκο θέλουν...μόνο εμείς τα δείχνουμε όλα.. αχ αυτό το πορτραίτο...(ψιτ δικιά μου δημιουργία οκ; πνευματικό μου απόκτημα):xmas_biggrin:
πως βρέθηκα στα βουνά από τα πολυτελή σαλόνια!!!!!!!

έλα βρε rethimno, το κορίτσι μας η pandora αγωνιά. δείξε της την "καλή..."
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Mα έχει γίνει ήδη θέμα.
Ολόκληρη η Βόρεια Ελλάδα αδημονεί να σε δει.
Κι εγω δεν ( τους) έδωσα καμία πληροφορία για σένα, το μυστήριο παραμένει....
Ο sudianos ειναι η μασκωτ της παρεας....σε καθε συναντηση ερχεται με τα δωρα του...δινει ρεσιταλ..οπως και στη Θεσσαλονικη...νιωθω περηφανη που ειναι στα φιλαρακια μου....:xmas_lol::xmas_lol:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
απο xenos
Πέρασα μοναδικα όμορφα με τα παιδιά στην συνάντηση!
ο ένας καλύτερος απο τον άλλο..
taver έκπληξη ευχάριστη.
ευχαριστώ θερμά----όλους!
στην επόμενη με καλό!:xmas_razz:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
έλα βρε rethimno, το κορίτσι μας η pandora αγωνιά. δείξε της την "καλή..."
:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:...την καλή ΧΩΡΙΣ ΜΠΛΑΝΚΟ, έτσι ? Άντεεε, φτάνει το ρετούς :xmas_mrgreen:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:...την καλή ΧΩΡΙΣ ΜΠΛΑΝΚΟ, έτσι ? Άντεεε, φτάνει το ρετούς :xmas_mrgreen:
H αποφαση ηταν ομοφωνη....μονο φαγητα και θεα.....αν θελει να στειλω δικια του ο Αντωνης σε pm ή στο yahoo
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Σκεφτηκε ο soudianos να μας ξεκανει ολους μια και καλη και να σου τα σπιτικα μελομακαρονα με θεικούς κουραμπιεδες...ο kalspiros με το xeno εξηγηθηκαν πρωτοι- πρωτοι....και σε μας εμεινε η αχνη και το δισκακι...
Μα δεν μιλάμε για κουραμπιέδες! Μιλάμε για ποιήματα! Με βανίλια, πορτοκάλι απίστευτοι. Soudiane τα συγχαρητήριά μου (και δημόσια) στην σύζυγο!! Χαλάλι οι κεφτέδες που δεν έφαγα σε σχέση με την καταστροφή που προκάλεσα στον επίμαχο δίσκο Εύη!!
Όπως σας είπα για τον Μάρτσαλο (παλάτι Ποσειδώνα!!)(...) σε μια περιοχή μακρυά από τη φασαρία των "πλαστικών παραλιών", σε συνδυασμό με τη μαγεία του κρητικού τοπίου.
Ρώτησα κι εγώ και έμαθα! Όλοι σχολιάζουν διθυραμβικά την τοποθεσία εκείνη

Renata τα σοκολατάκια σου αφανίστηκαν!! Περονόσπορος!!!

Βαγγέλη πρέπει να εντρυφήσετε στα μονοήμερα τραβελστορικά ταξίδια.. για λοιπές οδηγίες απευθυνθείτε στον taver!!
..την καλή ΧΩΡΙΣ ΜΠΛΑΝΚΟ, έτσι ? Άντεεε, φτάνει το ρετούς
άσε το μυστήριο να υπάρχει στον αέρα.. από την άλλη η Εύη έχει δώσει την φωτογραφία της, η renata την Φανούλα της (η οποία καθυστέρησε αλλά με συμπάθησε!), ο soudianos φωτογραφήθηκε σε προηγούμενη συνάντηση και εγώ στο avatar μου (αν και σύμφωνα με κακεντρεχή σχόλια, στην συνάντηση δεν το πέτυχα το μακιγιάζ). Δεν μπορούμε να τα δώσουμε και όλα!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Διαψεύδω κατηγορηματικά τον kalspiro στα εξής!!
Η φανούλα το βράδυ μίλαγε και μου ελεγε --μαμά που`spiros???
άσε το μακιγιάζ και τις αηδίες..κορίτσια χάσατε!! ο kalspiros ένας ανέμελος sportsman κούκλος!!!
ο taver το ίδιο...κούκλος σωστός ευγενικός,,έσκασε μύτη με καπαρντίνα σε γήινο χρώμα,χαμόγελο που δεν έσβησε ούτε στιγμή, και γενικά ολοι οι άντρες μας ήταν ομορφόσογα!!!
κορίτσια next time μην το χάσετε...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
Σκέφτομαι πως θέλω να γράψω ότι:

- θα ήθελα να είμαι και εγώ μαζί σας
αλλά το έχουν γράψει οι άλλοι
- από τα γραφόμενα σας είναι φανερό ότι περάσατε υπέροχα
αλλά είναι πολύ κοινότυπο
- δεν έχω κάνει λάθος που σας συμπαθώ όλους τόσο πολύ γιατί είστε όλοι εξαιρετικοί, και ότι έχω "ερωτευθεί" την Ρενάτα, την Φανούλα, τον Soudiano και τώρα σκέφτομαι να επεκταθώ και στους Xeno, Kalspiro κτλ αλλά ντρέπομαι
Οπότε τι μου μένει; α ναι

Ρενάτα την συνταγή για τα σοκολατάκια παρακαλώ

Καλή χρονιά
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04003.jpg

Και επειδη γευμα χωρις επιδορπειο δεν γινεται ηρθε η renata να μας αποτελειωσει

ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04010.jpg

Σοκολατακια με δαμασκηνο και αμυγδαλο....και διπλα διπλα μουσταλευρια δια χειρος συζηγου soudianou

ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04001.jpg

Σκεφτηκε ο soudianos να μας ξεκανει ολους μια και καλη και να σου τα σπιτικα μελομακαρονα με θεικούς κουραμπιεδες...ο kalspiros με το xeno εξηγηθηκαν πρωτοι- πρωτοι....και σε μας εμεινε η αχνη και το δισκακι...


ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04002.jpg

Τα βαλαμε και διπλα- διπλα....και πεσαμε σαν ακριδες !!!!!
Δεν προλαβα να φωτογραφισω τα σπιτικα καλλιτσουνακια με μελι προσφορα του καταστηματος....αδειαζε η πιατελα πριν προσγειωθει στο τραπεζι...με ενα και δυο δεν γινοταν φωτογραφιση και το μιλφειγ επισης ηταν προσφορα του καταστηματος....
Δεν φωτογραφισα τις κανατες με το ντοπιο κρασι εκει θελει τρισδιαστατη λήψη....κερασμενο απο το πεθερο του soudianou που ηρθε να μας καλοσορισει....( απιστευτος...απο τους παλιους γνησιους Κρητικους )
Να δωσω και συνεχεια...........:xmas_wink::xmas_wink: ????????
Ελα Ευα μη κλαις και μη ζηλευεις...θα εχουμε και αλλη συναντηση....ολο και κατι σποντες μας πεταει η Πανδωρα......καλου - κακού να εισαι ετοιμη....:xmas_confused::xmas_confused:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.320
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
Σκέφτομαι πως θέλω να γράψω ότι:

- δεν έχω κάνει λάθος που σας συμπαθώ όλους τόσο πολύ γιατί είστε όλοι εξαιρετικοί, και ότι έχω "ερωτευθεί" την Ρενάτα, την Φανούλα, τον Soudiano και τώρα σκέφτομαι να επεκταθώ και στους Xeno, Kalspiro κτλ αλλά ντρέπομαι


Καλή χρονιά
Τα "αισθήματα" είναι αμοιβαία
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.320
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
και τα λουλούδια Εύη στο ανθοδοχείο;;;

η ανθοδέσμη είναι από κουμαριές της γύρω περιοχής. τα μικρά ανθάκια που βλέπεται γίνονται κόκκινα μεγάλα κούμαρα, αυτή την εποχή, και τρώγονται...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.392
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom