Η Μαρία και τα ταξίδια της

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Απλά η Ευρώπη είναι πιο εύκολος προορισμός και μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να πάω κάπου εκτός, αν και πολύ θα το ήθελα.
Πάντως το ταξίδι στην Ινδία το βάζω πρώτο σε προτεραιότητα και ελπίζω σε λίγα χρόνια να μπορέσω να το πραγματοποιήσω...

Το να ονειρεύεσαι και να σχεδιάζεις ταξίδια αξίζει το ίδιο όσο και να τα πραγματοποιείς, οπότε... :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επειδη η Ευρωπη ειναι πιο ευκολη και προσβασιμη , μαλλον γι'αυτο την αφηνω για αργοτερα..Οπωs διαβασα σε αλλο post , στη Γερμανια παs και μετα απο εγκεφαλικο , στο Περου οχι.

Οσο για την Ινδια ονειρευομαι να κανω road trip απο Γκοα ωs την Κεραλα κι απο κει νησια Λακαδιβεs.
Προσφατα πηγαν καποιοι γνωστοι με γκρουπ και ενω εκαναν καποια εμβολια πριν φυγουν , ολο το γκρουπ ηταν δυο μερεs αρρωστο..θελει προσοχη λοιπον!
 

kostasSTi

Member
Μηνύματα
61
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
South Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Έλα ρε συ! Είχα ακούσει διάφορα τέτοια και νόμισα οτι είναι απλά υπερβολές!
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Παρόλο που δεν είμαι υπέρ των ταξιδιών με γκρουπ, αν καταφέρω να πάω στην Ινδία, θα πάω με γκρουπ αναγκαστικά γιατί φοβάμαι να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι μόνη μου. Ακόμα κι αν χρειαστεί να το εγκαταλείψω για καμιά-δυο μέρες.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μαρία,πιστεύω οτι για προορισμούς σαν την Ινδία το γκρουπ ειναι η καλυτερη λύση.
Δεν θα μπορεις βέβαια να το εγκαταλειψεις για 2 μέρες επειδή τα προγράμματα ειναι πολύ "σφιχτά "και οι μέρες γεμάτες .
Πάντως κάποιες πόλεις της Ινδίας ήταν τα μόνα μέρη που δεν μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε μόνοι μας. Ήταν αντικειμενικά αδύνατο κυρίως λόγω βρωμιας (και δεν ειμαι και ''μι μου άπτου'')
Οσο για τις αρρώστειες, ειναι αλήθεια. Περσι τον Αύγουστο τις μερες που μασταν στο Βαρανάσι οι εφημερίδες έγραφαν για επιδημια θανατηφόρας διάρροιας.
Στο γκρουπ απλά το Ιμοντιουμ ήταν δημοφιλέστατο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.617
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom