Ρουμανία Η Παραμυθένια Ρουμανία...

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ πολύ για την ιστορία. Μου άνοιξες νέους ορίζοντες για μελλοντικό ταξίδι. Και εγώ διάβαζα μόνο ιστορίες για Ρουμανία όπου το αυτοκίνητο ήταν πάντα παρόν, ενώ θα προτιμούσα να μην οδηγώ και να παίρνω ΜΜΜ.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ευχαριστώ πολύ για την ιστορία. Μου άνοιξες νέους ορίζοντες για μελλοντικό ταξίδι. Και εγώ διάβαζα μόνο ιστορίες για Ρουμανία όπου το αυτοκίνητο ήταν πάντα παρόν, ενώ θα προτιμούσα να μην οδηγώ και να παίρνω ΜΜΜ.
Δεν θα δυσκολετείς καθόλου με τα MMM! Εμεις δεν θέλαμε να το ρισκάρουμε με ενοικιαζόμενο αμαξι...ακούγαμε για πολλά χιόνια, επίσης δεν θέλαμε να έχουμε άγχος με το που θα παρκάρουμε.Ισως με αμάξι θα μπορούσαμε να επισκευτούμε και κάποια άλλα μέρη , όμως και εμείς δεν είδαμε λίγα ;) .Και κάτι ακόμα...Οταν πήραμε το πουλμανάκι απο Brasov για Sinaia βρήκαμε αρκετη κίνηση και κάναμε περισσότερη ώρα σε σχέση με το τρένο!
 

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Έχω επισκεφτεί το Bran Castelul, το Rasnov Castelul, Brasov (στο οποίο έμεινα και αρκετό καιρό), όπως επίσης και σε αρκετά μέρη της δυτικής Ρουμανίας, στα οποία έμεινα κι εκεί για αρκετό καιρό. Η Ρουμανία είναι από τις πιο παρεξηγημένες, πανέμορφες χώρες που έχω επισκεφτεί. Και από άποψη ανθρώπων σαφώς. Πολύ οικονομική, σε σημείο να ξεμυαλίζεσαι και να ξεμένεις από χρήματα. :p
Συνιστώ σε όποιον δεν έχει πάει, να το κάνει. Θα σας μαγέψει. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom