Βουλγαρία Η άγια… σοφία της Σόφιας!

Georgia86

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.233
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Η ιστορία μας έχει ολοκληρωθεί και μπορεί να μεταφερθεί. :)
 
Last edited:

Georgia86

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.233
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σ'ευχαριστώ πολύ,χαίρομαι που σου άρεσε και ελπίζω να σε βοηθήσει. Αλήθεια πότε θα πας εσυ και ποια από τα 3 εστιατόρια σημείωσες?

Καλή χρονιά!! :)
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
πολυ ωραιο ταξιδι, με ωραια ωραιες λεπτοπεριες και εξαιρετικες φωτογραφιες.
Μεχρι σημερα η Σοφια μου εχει γλυτωσει αλλα ελεγα να καταφερω φετος να παω
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Θα πάμε την καθαρά Δευτέρα για 3 γεμάτες ημέρες. Θα φύγουμε Σάββατο πρωί και επιστροφή την Τρίτη το πρωί. Είναι η πρώτη φορά που θα πάμε με παρέα κάπου και όλη η οργάνωση έχει πέσει πάνω μου σαν πιο "έμπειρη".

Σημείωσα τα Hadjidraganov's Cellars & Hadjidraganovite kashti 75. Θα μείνουμε σε ένα resort spa που βρήκα. Δεν είναι πολύ κεντρικά αλλά διάβασα ότι με ταξί προς το κέντρο είναι πολύ φθηνά οπότε στα 4 άτομα συμφέρει.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Νομιζω οτι ειναι λαθος η λογικη να μεινεις καπου μακρυα απο τα σημεια ενδιαφεροντος σου. Δεν εχει νοημα να τρως την ωρα σου σε μετακινησεις χωρις λογο, για λιγες μερες θα πας μονο.
Το εκανα και εγω αυτο στο Βερολινο οπου ηθελα 30 λεπτα καθαρα με μετρο να φτασω στο ξενοδοχειο, το μετανοιωσα γιατι στα ταξιδια κουραζομαι παρα πολυ καθως ολη την ημερα ειμαι εξω στον δρομο και δεν αξιζει για 10ευρω την ημερα καλυτερη τιμη να τρωω επιπλεον ταλαιπωρια.
Η γνωμη μου ειναι αυτη.
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.233
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
πολυ ωραιο ταξιδι, με ωραια ωραιες λεπτοπεριες και εξαιρετικες φωτογραφιες.
Μεχρι σημερα η Σοφια μου εχει γλυτωσει αλλα ελεγα να καταφερω φετος να παω
Στο εύχομαι! Είναι ένας προορισμός για ολιγοήμερες διακοπές, θα περάσεις καλά!
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.233
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα πάμε την καθαρά Δευτέρα για 3 γεμάτες ημέρες. Θα φύγουμε Σάββατο πρωί και επιστροφή την Τρίτη το πρωί. Είναι η πρώτη φορά που θα πάμε με παρέα κάπου και όλη η οργάνωση έχει πέσει πάνω μου σαν πιο "έμπειρη".

Σημείωσα τα Hadjidraganov's Cellars & Hadjidraganovite kashti 75. Θα μείνουμε σε ένα resort spa που βρήκα. Δεν είναι πολύ κεντρικά αλλά διάβασα ότι με ταξί προς το κέντρο είναι πολύ φθηνά οπότε στα 4 άτομα συμφέρει.
Δεν ειναι μεγάλη η πόλη φαντάζομαι πως με το ταξί δεν θα σπαταλάς πολύ ώρα για να φτάνεις στο κέντρο

Νομιζω οτι ειναι λαθος η λογικη να μεινεις καπου μακρυα απο τα σημεια ενδιαφεροντος σου. Δεν εχει νοημα να τρως την ωρα σου σε μετακινησεις χωρις λογο, για λιγες μερες θα πας μονο.
Το εκανα και εγω αυτο στο Βερολινο οπου ηθελα 30 λεπτα καθαρα με μετρο να φτασω στο ξενοδοχειο, το μετανοιωσα γιατι στα ταξιδια κουραζομαι παρα πολυ καθως ολη την ημερα ειμαι εξω στον δρομο και δεν αξιζει για 10ευρω την ημερα καλυτερη τιμη να τρωω επιπλεον ταλαιπωρια.
Η γνωμη μου ειναι αυτη.
Συμφωνω, για μια μεγάλη πόλη αυτό θα ήταν πολύ κουραστικό αλλά η Σόφια είναι πολύ μικρή..ίσως θα είναι ΟΚ!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
H επιλογή μου κινήθηκε για αρχή με βάση το ξενοδοχείο. Κλείσαμε στο earth & people hotel & spa. Μου άρεσε πολύ που έχει πλούσιο πρωινό. Πρόσβαση σε θερμενόμενη πισίνα και τζακούζι και ήταν με 50€ την βραδιά. Πιο "κεντρικά" αντίστοιχη τιμή δεν έβρισκα. ήταν πιο μέτρια τα δωμάτια και οπότε μια και δεν μου δίνεται η ευκαιρία να κάνω κατι "luxury" συχνά το προτίμησα.

Σύν του ότι στις κριτικές διάβασα ότι είναι με ταξάκι κανα δεκάλεπτο το κέντρο. Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τον προορισμό, εντάξει στην Σόφια πάμε πόσα αξιοθέατα έχει να δούμε για να κάνουμε αγώνα δρόμου; Πάμε ένα 3ημεράκι να χαλαρώσουμε να βολτάρουμε και να περάσουμε καλά. :).

Επίσης αν κρίνω απο την ιστορία θα φάμε καλά και πάμφθηνα!
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
515
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Σημείωσα τα Hadjidraganov's Cellars & Hadjidraganovite kashti 75. Θα μείνουμε σε ένα resort spa που βρήκα. Δεν είναι πολύ κεντρικά αλλά διάβασα ότι με ταξί προς το κέντρο είναι πολύ φθηνά οπότε στα 4 άτομα συμφέρει.
Σύν του ότι στις κριτικές διάβασα ότι είναι με ταξάκι κανα δεκάλεπτο το κέντρο. Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τον προορισμό, εντάξει στην Σόφια πάμε πόσα αξιοθέατα έχει να δούμε για να κάνουμε αγώνα δρόμου; Πάμε ένα 3ημεράκι να χαλαρώσουμε να βολτάρουμε και να περάσουμε καλά. :).

Επίσης αν κρίνω απο την ιστορία θα φάμε καλά και πάμφθηνα!
Εγώ θα σου έλεγα να μην αφήσεις έξω το Pod Lipite. Αν τα έβαζα με σειρά: 1) Hadjidraganovite kashi 2)Pod Lipite 3) Hadjidraganovs cellars. Όχι οτι το cellars δεν ήταν ωραίο,ίσα ισα που νομίζω πως ήταν και το πιο φτηνό αλλά τα άλλα μου άρεσαν πιο πολύ. Επίσης το kashi έχει πολύ κόσμο,πήγαμε καθημερινή και ήταν γεμάτο,περιμέναμε να αδειάσει τραπέζι.

Θα φάτε πάμφθηνα(δεν έχω φαει φτηνότερα) και καλά αλλά γενικά η βουλγάρικη κουζίνα δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο.

Μια χαρά είναι το ταξί για 4 άτομα,φτηνά είναι και αυτά κ για 4 άτομα θα βγαίνει ακόμα πιο καλά.

Καλά να περάσετε και αν θες να ρωτήσεις κάτι μην διστάσεις.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom