Ιορδανία Η δική μας Ιορδανία

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Σκεφτόμουν την Ιορδανία για πρώτο ταξίδι εκτός Ευρώπης ( να 'ναι καλά η ryanair). Το μόνο που μου λείπει είναι λιιιιιιγο από το θάρρος σας!!!!
Σαν πρωτο ταξιδι εκτος Ευρωπης θα στο συνιστουσα με τα ματια κλειστα.οι ιορδανοι ειναι φιλησιχος λαος και η Ιορδανια μια φανταστικη χωρα με πολλα αξιολογα αξιοθεατα..
Πιστεψε με οσο για το θαρρος η αρχη ειναι παντα δυσκολη αν κανεις την αρχη δεν θα σε σταματαει τπτ και κανενας μετα..
Ευχομαι να το πραγματοποιησεις συντομα και θα δεις οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο οσο νομιζεις!!!
 

nister

Member
Μηνύματα
8
Likes
17
Πολύ ωραία η ιστορία σας και σε μεγάλο βαθμό μας μετέφερες την αγωνία που περάσατε τις πρώτες ώρες! Θα σου ήταν εύκολο να μου πεις την ιστοσελίδα ή την εταιρεία που έκανες την κράτηση για το αυτοκίνητο; Ευχαριστώ!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Πολύ ωραία η ιστορία σας και σε μεγάλο βαθμό μας μετέφερες την αγωνία που περάσατε τις πρώτες ώρες! Θα σου ήταν εύκολο να μου πεις την ιστοσελίδα ή την εταιρεία που έκανες την κράτηση για το αυτοκίνητο; Ευχαριστώ!
Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε η ιστορία μας..
Λοιπόν η εταιρία ήταν η Europcar δεν είχαμε κάνει κράτηση από πριν διότι δεν είχε κανένας μας πιστωτική κάρτα..οπότε η κράτηση έγινε εκείνη την στιγμή από γκισέ της εταιρίας στο αεροδρόμιο του Αμμαν.
Θα σου πω μόνο ότι λόγο του ότι η κράτηση εγινε με χρεωστική κάρτα για ασφάλεια μου δεσμευσαν γύρω στα 300κάτι ευρώ τα οποία μου επεστρεψαν στο λογαριασμό μου ενάμιση περίπου μήνα μετά όπως και μου είχαν πει..
Σίγουρα το αυτοκίνητο βολεύει οι τιμές που μας έιχαν πει τότε ήταν πολύ οικονομικές..
 

nister

Member
Μηνύματα
8
Likes
17
Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα το μόνο "δίλημμα" είναι να χρεωθω επιπλέον την ασφάλεια ή όχι. Θα δείξει!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
ΕΠΙΣΗΣ ....
Στο μαγαζί που δούλευα ήρθε ο Ορειβατικός Σύλλογος, γύρω στα 15άτομα μεγάλης ηλικίας που όταν πιασαμε λίγο την κουβεντούλα για τα ταξίδια με χαζοσνόμπαραν..σαν πολύ μικρότερη τους που είμαι.Όταν αναφέρθηκαν στην Ιορδανία και τους ρώτησα πως τους φάνηκε το μοναστήρι λίγο ντροπαλά μου απάντησαν πως δεν φτάσαν ως εκεί. Όταν μια κυρία με ρώτησε αν εγώ πήγα και απάντησα πως ΝΑΙ όλοι σταμάτησαν την κουβέντα τους και γυρισαν και με κοιταξαν λες και κατέβηκα από το διάστημα..και έτσι πειραχτήρι όπως είμαι άρχιζα να τους πειράζω....(χαχαχα).
Έχοντας κάνει εκδρομές με 2-3 ορειβατικούς της Κρήτης και δύο της Θεσσαλονίκης, μπορώ να πω ότι τα περισσότερα μέλη των ορειβατικών είναι για απλές εκδρομές και βόλτες στη φύση με συνοδεία μπόλικου φαγητού. Άνθρωποι που περπατάνε 3-4 ώρες, κάνουν τη πλάκα τους και απολαμβάνουν τη φύση. Στους ορειβατικούς συλλόγους όμως υπάρχουν και πραγματικοί ορειβάτες, που συνήθως στις εύκολες διαδρομές δεν θα τους δεις, γιατί πολύ απλά τις έχουν κάνει 500 φορές και βαριούνται στο αργό περπάτημα. Και οι ορειβατικοί της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας έχουν αρκετούς τέτοιους, όπως βέβαια και οι σύλλογοι της περιφέρειας. Πολλές φορές σκέφτομαι ότι οι περισσότεροι ορειβατικοί σύλλογοι θα έπρεπε να ονομάζονται φυσιολατρικοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom