Η ζωή είναι ένα ταξίδι....

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα σε όλους σας. Έγινα πρόσφατα μέλος της παρέας σας γιατί μου άρεσε ο ενθουσιασμός σας για το ταξίδι. Χάρηκα ιδιαίτερα με το ζεστό καλωσόρισμα που δώσατε στην πρώτη μου ταξιδιωτική ιστορία από την Υεμένη.

Λίγα λόγια για μένα.

Μένω στη Ζάκυνθο και σχετίζομαι με τον τουρισμό εδώ και πολλά χρόνια. Ταξιδεύω όσο περισσότερο μπορώ και αν πάτε στο χάρτη μου θα δείτε τους προορισμούς που έχω πάει. Δεν είναι πολλοί αλλά θα γίνουν περισσότεροι. Ακόμα και με το "πι" να είμαι θα ταξιδεύω. Το ταξίδι για μένα είναι κάθαρση σώματος και ψυχής.

Στα καλά ταξίδια λοιπόν και να έχετε όλοι την υγειά σας να τα πραγματοποιείτε.

Του χαιρετισμούς μου.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
... Ακόμα και με το "πι" να είμαι θα ταξιδεύω. Το ταξίδι για μένα είναι κάθαρση σώματος και ψυχής.
...

Τα είπες όλα. Κάπως έτσι λειτουργούμε όλοι σε αυτό το forum.

Είδα το χάρτη σου. 22 χώρες δεν είναι και λίγες :)
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ωπ Ζάκυνθος! :) (καταγωγή μου αλλά δεν έχω επαφές)
Βλέπω και Ρωσία επόμενο ταξίδι, πολύ ωραία!
Καλώς ήρθες
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ευχαριστώ όλους σας !! Χαίρομαι που είμαι ένα μέλος της ομάδας σας. :D
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Καλήμερα και από εμένα. Φίλε, έχεις πάει σε περισσότερες χώρες από αρκετούς εδώ μέσα. Εχεις πάει και Ινδία πρόσεξα!!!!Ωραίο ταξίδι και εμπειρία φαντάζομαι.
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ωραίο ταξίδι και η Ινδία. Φανταστικές 5 εβδομάδες περιήγηση σε Δελχί, Άγκρα, Βαρανάσι, Γκόα και Ραζαστάν με τρένα, αεροπλάνα λεωφορεία και ρίκσο. Ήταν το πρώτο μου ταξίδι στην Ασία. Κρίμα που δεν είχα μυαλό να κρατήσω ένα ημερολόγιο ταξιδίου. :(
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome:greeklad ,
δεν εχω καποια καταγωγη απο Ζακυνθο (εχω βεβαια απο Ιονιο) αλλα εχω καποια σχεση με το νησι και εχω παει παρα πολλεs φορεs. Αχ , αυτη η παραλια του Αγιου Νικολαου με τα ξυλινα μπητs μπαρ και τιs αιωρεs που θυμιζουν Τζαμαικα! Τα τελευταια χρονια δεν υπαρχει καλοκαιρι που να μην εχω παει στο νησι εστω και για Σαβ/κο.

Κι εγω θα ταξιδευω οσο παει...με βλεπω με το 'πι' στη ζουγκλα τηs Παπουα- Νεα Γουινεα:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ινδια 5 εβδομαδεs? Πρεπει να ηταν φανταστικο ταξιδι. Σε παρα πολλα φορουμ η Ινδια παιζει μεσα στουs 3 τοπ προορισμουs που σου αλλαζουν τη ζωη και τον τροπο σκεψηs.Ειδικα αν πηγεs μονοs σου και οχι με γκρουπ.
Πρεπει να μα πειs κατι παραπανω γι'αυτο το ταξιδι , η εστω πωs σου φανηκε η Γκοα που με ενδιαφερει περισσοτερο..
Εχω σκεφτει να κανω τη διαδρομη Γκοα-Κεραλα καποια στιγμη :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.912
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom