Η ιαπωνική κυβέρνηση προσφέρει 10.000 δωρεάν αεροπορικά εισιτήρια

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στο γιαπωνέζικο yahoo, πάντως, λέει ότι δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα η πρόταση άρα δεν έχουν ανοίξει οι εγγραφές για τα δωρεάν αεροπορικά εισιτήρια.

Japan is letting 10,000 tourists visit… for free!! | Ayashii World: Japan's Hidden News Network
Οταν ανοιξουν οι εγγραφες, ειδοποιησε μας.Ολοι για Ιαπωνια λοιπον.
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Ούτε ένα χρόνο μετά από τέτοια πυρινική κατασροφή θα το κάνατε αυτό το ταξίδι, έστω αν ήταν με δωρεάν εισιτήριο?

Εγώ νομίζω είμαι λίγο σκεπτική.(οτι το πήραμε τώρα το εισιτήριο.....λέμε.........)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
UPDATE: PROGRAM WILL BEGIN IN APRIL 2012

Thank you very much for your interest in visiting Japan.
Recently a number of media outlets have publicized reports about ”Japan offering 10,000 free flights to foreigners”.  However, this initiative to be carried out from April 2012 onwards is still under examination for government budgetary approval and is at this moment undecided.
If the initiative is confirmed and put into operation, Japan Tourism Agency will officially announce details on this website.

(Πηγή Japan is letting 10,000 tourists visit… for free!! | Ayashii World: Japan's Hidden News Network)

Σε ελληνικά η πρόταση για τα δωρεάν εισιτήρια ακόμα εξετάζεται και αν υλοποιηθεί θα είναι απ' τον επόμενο Απρίλιο.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Ούτε ένα χρόνο μετά από τέτοια πυρινική κατασροφή θα το κάνατε αυτό το ταξίδι, έστω αν ήταν με δωρεάν εισιτήριο?

Εγώ νομίζω είμαι λίγο σκεπτική.(οτι το πήραμε τώρα το εισιτήριο.....λέμε.........)
Και μ'ενα μετρητη Γκαιγκερ, για δωρο, βγαινοντας απο το αεροπλανο...Nuclear pollution; No, thank you!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μεγαλύτερη έκθεση στην ραδιενέργεια θα έχεις στην πτήση από Αθήνα για Τόκυο (3 φορές παραπάνω), παρά στο Τόκυο
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
μεγαλύτερη έκθεση στην ραδιενέργεια θα έχεις στην πτήση από Αθήνα για Τόκυο (3 φορές παραπάνω), παρά στο Τόκυο
Με την ραδιενεργεια, δεν παιζω! Δεν θα επεκταθω σε λεπτομερειες, καθοσον πτυχιουχος Φυσικου Τμηματος, αλλα ειναι παρα πολυ νωρις, για ταξιδι σε μια χωρα, που εζησε ενα τετοιου μεγεθους, πυρηνικο ατυχημα.
Κατα τα λοιπα, οσοι πιστοι προσελθετε...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Με την ραδιενεργεια, δεν παιζω! Δεν θα επεκταθω σε λεπτομερειες, καθοσον πτυχιουχος Φυσικου Τμηματος, αλλα ειναι παρα πολυ νωρις, για ταξιδι σε μια χωρα, που εζησε ενα τετοιου μεγεθους, πυρηνικο ατυχημα.
Κατα τα λοιπα, οσοι πιστοι προσελθετε...
χα παρώμια ασχολία ;)

τώρα εργαζόμουν σε ακτινογραφίες κραμάτων, για τν έρευνα "κουφάλων" στα μέταλλα
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
χα παρώμια ασχολία ;)

τώρα εργαζόμουν σε ακτινογραφίες κραμάτων, για τν έρευνα "κουφάλων" στα μέταλλα
Χα, γεια σου συναδελφε! Χαιρομαι που βρηκα καποιον με το ιδιο επιστημονικο αντικειμενο. Ζητω συγγνωμη, για το off topic του μηνυματος.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με την ραδιενεργεια, δεν παιζω! Δεν θα επεκταθω σε λεπτομερειες, καθοσον πτυχιουχος Φυσικου Τμηματος...
Και σα Φυσικός θα έπρεπε να βάζεις πάνω απ' όλα το πείραμα και τις μετρήσεις και να μη λαμβάνεις υπόψη τις φήμες και τις διαδόσεις.

Japan Radiation Map
Tokyo Health & Security Centre 14.10.2011 58.6 nSv/h
Υοkohama 14.10.2011 80 nSv/h
Nagoya 14.10.2011 44 nSv/h
Kyoto 14.10.2011 35 nSv/h
Osaka 14.10.2011 44 nSv/h
Ηiroshima 14.10.2011 49 nSv/h
Sapporo 14.10.2011 30 nSv/h

Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας (ΕΕΑΕ) - Δίκτυο Μέτρησης Ραδιενέργειας - Πανελλήνιος Χάρτης Τηλεμετρικών Σταθμών
Kαβάλα 14.10.2011 83.6 nSv/h
Κομοτηνή 14.10.2011 74.2 nSv/h
Θεσσαλονίκη 14.10.2011 54.5 nSv/h
Σέρρες (Ενδεικτική μέση τιμή ολικής-γ στον αέρα) 120 nSv/h
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.159
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom