Η μάχη του Ιονίου.

Η μάχη του Ιονίου.


  • Total voters
    57

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Την αγόρασαν. Και την ηλικία μου την γράφει στο προφίλ μου, αλλά μάλλον το ξέρεις ήδη.
Δεν μπορει να χωνεψει οτι εφτασες τα 36 και ακομα να καταλαβεις την αξια της υπερτατης πολης. Ησουν και προκλητικος με κατι Κρητη vs Ρωμη. Και λιγα σου 'πε! :p
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.238
Likes
6.695
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όταν τα καταφέρουν και με συγκινήσουν μεγάλα νησιά με βαβούρα και πολύ πράσινο μπορεί... :haha:
Σήμερα, αύριο ξεκινάω ιστορία για Κεφαλλονιά. Να δω, θα σε ψήσω;
Βαβούρα δεν έχει η Κεφαλλονιά αν δεν το επιζητήσεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε οχι και εθνικος ποιητης...
Την αγόρασαν. Και την ηλικία μου την γράφει στο προφίλ μου, αλλά μάλλον το ξέρεις ήδη.
Αλλοι την αγοραζουν, οχι κεφαλλονιτες..
Καλα σοβαρα υπαρχει κοσμος που διαβαζει προφιλ? Να το διαβασω να το κανω τι? Τιντερ ειμαστε?
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Ε οχι. Εθνικος ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Ζακυνθινος νο 2 ειναι ο Καλβος.
"Παρα προστατας να 'χωμεν..."
Τιτανοτεράστιος προφανώς και ο Κάλβος :"Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία"

σημειώνω όμως ότι στο Τζάντε έχουν γεννηθεί δυο εθνικοί ποιητές διαφορετικών εθνών.
Ε οχι και εθνικος ποιητης...
Της Ιταλίας
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τιτανοτεράστιος προφανώς και ο Κάλβος :"Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία"

σημειώνω όμως ότι στο Τζάντε έχουν γεννηθεί δυο εθνικοί ποιητές διαφορετικών εθνών.

Της Ιταλίας
Μεγαλος ποιητης αλλα εθνικο, καθε χωρα δεν εχει εναν? Θα ηταν Dante λοιπον.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κέρκυρα και από εμένα. Πραγματικά είχαμε περάσει τόσο ωραία, που ούτε καν το περιμέναμε ότι θα είναι τόσο όμορφα.

Τοπία φοβερά, οι άνθρωποι καλοί, η πόλη μαγική άλλης εποχής (μακάρι να ήταν η Αθήνα έτσι).

Σίγουρα θα ξανά πάμε κάποια στιγμή και Πάσχα. Έχω μια εντύπωση ότι θα είναι τέλεια.

Για την Λευκάδα τα έχω πει και παλιά σε άλλο θέμα. Απλά αδιάφορη. Περνάς καλά αλλά μέχρι εκεί.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κέρκυρα και από εμένα. Πραγματικά είχαμε περάσει τόσο ωραία, που ούτε καν το περιμέναμε ότι θα είναι τόσο όμορφα.

Τοπία φοβερά, οι άνθρωποι καλοί, η πόλη μαγική άλλης εποχής (μακάρι να ήταν η Αθήνα έτσι).

Σίγουρα θα ξανά πάμε κάποια στιγμή και Πάσχα. Έχω μια εντύπωση ότι θα είναι τέλεια.

Για την Λευκάδα τα έχω πει και παλιά σε άλλο θέμα. Απλά αδιάφορη. Περνάς καλά αλλά μέχρι εκεί.
Κεφαλλονιά έχετε πάει;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Όχι ακόμα, αλλά θέλουμε πολύ. Είχα πάει μικρός αλλά δεν θυμάμαι και πολλά..
Όταν πάτε, μην ξεχάσεις να αλλάξεις την ψήφο :innocent:

Και μετά σου λέει κανονίζουν "κοπή πίτας". Σας καταλάβαμε.....
Καλά, κανόνισε κι εσύ στη Σάμο κοπή τη πίτα, να δεις το παραπέρα ;)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.724
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ζάκυνθος: δύο φορές έχω πάει και αν την πρώτη φορά δεν μας φιλοξενούσαν γνωστοί και τη δεύτερη δεν το συνδύαζα με τον γάμο αγαπημένων φίλων, δεν θα είχα τίποτα αξιομνημόνευτο να πω για το νησί. Εντελώς αδιάφορη η πόλη, εγγλεζοβαβούρα στις γνωστές παραλίες, μεγάλο τούριστ τραπ οι γαλάζιες σπηλιές. Μόνο όμορφες στιγμές με όμορφους ανθρώπους έχω να θυμάμαι.

Κεφαλονιά: τέσσερις φορές με έφερε ο δρόμος μου εδώ, και δω έχω έρθει για γάμο. Υπέροχο το νησί σε όλα του, και βουνό και θάλασσες και σπήλαιο και αρχαία και φαγητό και κρασιά και χωριά. Θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία τρέχοντας. Υστερεί σε ομορφιά και εδώ το Αργοστόλι αλλά μικρό το κακό μπροστά σε τόσα άλλα.

Λευκάδα: μερικές από τις πιο όμορφες παραλίες του Ιονίου, ωραία και η Καρυά και τέλος. Δεν θα με χαλούσε να περάσω ξανά στον δρόμο για την Κεφαλονιά.

Κέρκυρα: η πόλη της Κέρκυρας είναι άπαιχτη. Πολύ μακριά από τις άλλες επτανήσιες. Δεν χόρταινα να περπατάω στα δρομάκια. Το υπόλοιπο νησί δεν μου άφησε και τίποτα. Άσε που την πρώτη φορά που βρέθηκα εκεί ήταν για πενταήμερη με το σχολείο. Φύγαμε νύχτα από το νησί, δαρμένοι άσχημα μετά από καυγά με κάποιους ντόπιους. Ε, όσο να 'ναι, δεν έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις...

Δαγκωτό στην Κεφαλονιά λοιπόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.406
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom