Η προετοιμασία είναι κι΄αυτή ταξίδι

nikosfan

Member
Μηνύματα
24
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία για μήνες
Ειναι πολύ λίγες μέρες που γράφτηκα μέλος και νοιώθω κιόλας το περιβάλλον του forum αρκετά γνώριμο αν και έχω αρκετές ελλείψεις στη διαχείρηση το site. Σας ευχαριστώ όλους για τη ζεστή υποδοχή σας που βοήθησε να αιθάνομαι ότι βρίσκομαι αμέσως από την αρχή σε οιικείο και φιλικό περιβάλλον. Μετά και τις πρώτες πληροφορίες που πήρα από πολλούς, άρχισα την προετοιμασία για το επόμενο ταξίδι μου, στην Ισλανδία. Βοηθάει πολύ και το εξαίρετο οδοιπορικό "Ισλανδία ο γύρος του νησιού" με τη λεπτομερή περιγραφή και τις ενημερωτικές οληροφορίες του. Οπως μάλιστα συμβαίνει συχνά και σε πολλούς άρχισα να ταξιδεύω με τη φαντασία μου, σχεδόν βλέπω τα τοπία, άλλους ανθρώπους,geyser, καταρράκτες και παγετώνες. Μήπως είναι τελικά και αυτό κομμάτι του ταξιδιού που απολαμβάνουμε ;
Η αίσθηση ότι ετοιμάζεσαι, η αλλαγή και φυγή από τα μικρά και καθημερινά, το ότι περιμένεις το άγνωστο, το διαφορετικό όλα σε συναρπάζουν. Μερικές μάλιστα φορές το πιο σημαντικό κομμάτι του ταξιδιού, είναι αυτό που δημιουργείς μόνος σου στη φαντασία σου και το ζεις ίσως όπως θα τόήθελες να είναι. Ιδιαίτερα όταν το κυρίως ταξίδι σε απογοητεύει, δεν σου προσφέρει τίποτα από αυτά που περίμενες. Μένει όμως η φαντασία, η απογείωση που έζησες και που δε΄θα την είχες χωρίς το πραγματικό ταξίδι ακόμη και το πιο αποτυχημένο.​
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
νίκο τα λές πολύ ωραία,συμφωνώωωω!! η προετοιμασία τελικά αξίζει αν όχι περισσότερο πάντως εξίσου μέ το ταξίδι,γιατί σε ανανεώνει ,σε κάνει να ξεφεύγεις απο την ρουτίνα σου για αρκετές μέρες κάνοντας όμορφα σχέδια και σκέψεις για το επικείμενο ταξίδι και αν μεν περάσεις καλά είσαι πολλαπλώς κερδισμένος,αν πάλι περάσεις χάλια και αποδειχθεί ότι δεν ανταποκρίθηκε αυτό που έζησες στις προσδοκίες σου τουλάχιστον έχεις κερδίσει αυτό το διάστημα της ανανέωσης.......
αυτό μούχει συμβεί πχ με το Dubai....
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
Έχεις απόλυτο δίκιο Νίκο! Συμφωνώ. Αυτό που περιγράφεις περνάω εδώ και λίγο καιρό, από τότε που αποφασίσαμε με το φίλο μου να πάμε τον αύγουστο στα κουφονήσια, κι επειδή θα είναι οι πρώτες μας καλοκαιρινές διακοπές μαζί, όπως και η πρώτη μας φορά σε αυτό το νησί...έχω ενθουσιαστεί! τι ωραίαααα, άντε να έρθει η ώρα!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
νίκο τα λές πολύ ωραία,συμφωνώωωω!! η προετοιμασία τελικά αξίζει αν όχι περισσότερο πάντως εξίσου μέ το ταξίδι,γιατί σε ανανεώνει ,σε κάνει να ξεφεύγεις απο την ρουτίνα σου για αρκετές μέρες κάνοντας όμορφα σχέδια και σκέψεις για το επικείμενο ταξίδι και αν μεν περάσεις καλά είσαι πολλαπλώς κερδισμένος,αν πάλι περάσεις χάλια και αποδειχθεί ότι δεν ανταποκρίθηκε αυτό που έζησες στις προσδοκίες σου τουλάχιστον έχεις κερδίσει αυτό το διάστημα της ανανέωσης.......
αυτό μούχει συμβεί πχ με το Dubai....

Εγω,παλι,οταν βλεπω ξανα τα βιντεο που εχω τραβηξει απο το ταξιδι,ειναι σαν να ζω ξανα,μιας και τραβαω ωρες.Και φυσικα δεν το βλεπω μια φορα μονο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.005
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom