Δανία Η πρώτη αυγή της Γροιλανδίας (Video)

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Κάθε χρόνο, τέτοιες μέρες, ο ήλιος ανατέλλει ξανά στη χώρα των Inuit, μετά από 40 μέρες απόλυτης νύχτας. Αυτή είναι η μεγάλη τους γιορτή. Οι κινηματογραφιστές Glen Milner και Ben Hilton ήταν εκεί.





TΙPS: Μόλις πατήσετε το κουμπί του play, περιμένετε λίγο, μέχρι να φορτώσει η ταινία. Τότε εμφανίζεται η ένδειξη cc, στο δεξιά τμήμα της οθόνης, που υποδεικνύει τη λειτουργία υποτίτλων, όταν υπάρχουν. Κάντε κλικ για να ενεργοποιήσετε τους υπότιτλους της επιλογής σας | Μπορείτε να επιλέξετε μεγαλύτερη ή μικρότερη ανάλυση του video, ανάλογα με την ταχύτητα της σύνδεσής σας, κάνοντας κλικ στην επιλογή ανάλυσης (240p, 360p, 480p κλπ)
Πατώντας το εικονίδιο του ηλεκτρικού λαμπτήρα, πάνω δεξιά, μαυρίζετε το φόντο της οθόνης για πιο άνετη παρακολούθηση

ON AIR - THE TUBE - Η πρώτη αυγή της Γροιλανδίας
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν μου πεις ότι ετοιμάζεσαι να πας και στη Γροιλανδία μέσα στο καταχείμωνο να δεις την ανατολή του ηλίου θα βάλω τις φωνές
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Αν μου πεις ότι ετοιμάζεσαι να πας και στη Γροιλανδία μέσα στο καταχείμωνο να δεις την ανατολή του ηλίου θα βάλω τις φωνές
Τον έχω ικανό!!! :D Μάλλον ψάχνει εισιτήρια τώρα! :clap: :clap: :clap:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αν μου πεις ότι ετοιμάζεσαι να πας και στη Γροιλανδία μέσα στο καταχείμωνο να δεις την ανατολή του ηλίου θα βάλω τις φωνές
Τον έχω ικανό!!! :D Μάλλον ψάχνει εισιτήρια τώρα! :clap: :clap: :clap:
Για μένα μιλάτε;
Βρε, δε με λυπάστε, που αφού πεφαγα 20 ώρες ψάξιμο σε εισιτήρια, έπρηξα τουλάχιστον 3 συμφορουμίτες, τελικά δε θα πάω?? Τσίπα δεν έχετε; Που κατέληξα να ψάχνω για κεντρική Ευρώπη; Πάω να βαρέσω καμιά μπουνιά (σε κανέναν σάκο) να ξεσκάσω!!

υ.γ. Πάντως τώρα πάω να τσεκάρω τι προσφορές έβγαλε η ETIHAD, έχω ανοίξει το θέμα σε άλλο παράθυρο... :haha:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Για μένα μιλάτε;
Βρε, δε με λυπάστε, που αφού πεφαγα 20 ώρες ψάξιμο σε εισιτήρια, έπρηξα τουλάχιστον 3 συμφορουμίτες, τελικά δε θα πάω?? Τσίπα δεν έχετε; Που κατέληξα να ψάχνω για κεντρική Ευρώπη; Πάω να βαρέσω καμιά μπουνιά (σε κανέναν σάκο) να ξεσκάσω!!

υ.γ. Πάντως τώρα πάω να τσεκάρω τι προσφορές έβγαλε η ETIHAD, έχω ανοίξει το θέμα σε άλλο παράθυρο... :haha:

Κεντρική Ευρώπη αντί για Ισλανδία; Αυτό ονομάζεται μετά θλίψεώς μου...κατάντια. Δεν πειράζει βρε Αντώνη θα πάμε παρέα άλλη χρονιά. Επανάληψη μήτηρ μαθήσεως για μένα. ΚΑι θα το κάνουμε αλα Ιζαμπέλ
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κεντρική Ευρώπη αντί για Ισλανδία; Αυτό ονομάζεται μετά θλίψεώς μου...κατάντια. Δεν πειράζει βρε Αντώνη θα πάμε παρέα άλλη χρονιά. Επανάληψη μήτηρ μαθήσεως για μένα. ΚΑι θα το κάνουμε αλα Ιζαμπέλ
Τι να κάνω Παναγιώτη μου; Που πέφτει καλοκαίρι και τίποτα δεν ενδείκνυται για τόση ζέστη; Στην ακρίβεια, λέω μια Βαλτική...ένα τουρ εκεί γύρω... Για Τόκυο δεν βρίσκεται θύμα, όλοι φοβούνται τη...''ραδιενέργεια''.

Πάμε μαζί, αν θές να ''φάς στην μάπα'' την Ισλανδία 2η φορά! Μετά θα μας περιμένει η Γροιλανδία (ε, καταχείμωνο εννοείται, όπως το δείχνει το βίντεο!! :bleh: )
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ναι αλλά από Ισλανδία μου λείπουν δυτικά και ανατολικά φιορδ και βέβαια ολίγον από εσωτερικό. Για Γροιλανδία δεν κόβω φλέβες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom