Η σχέση μου με τα ταξίδια.

sofiaved

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Είμαι η Σοφία. Είμαι 25 χρονών και έχω ταξιδέψει αρκετά στην Ευρώπη... Το πιο μεγάλο ταξίδι μου όμως ήταν στην Κούβα το προηγούμενο καλοκαίρι. Τα ταξίδια για μένα είναι τρόπος ζωής γιατί πιστεύω ότι είναι ο μόνος τρόπος να γνωρίσεις πραγματικά τον κόσμο. Μου φαίνεται απίθανο ότι η μεγαλύτερη απόσταση στον πλανήτη είναι περίπου 12 ώρες και θεωρώ αδιανόητο να μην μπορώ να δω κάτι. Ελπίζω μόνο να έχω τη δυνατότητα να συνεχίσω να ταξιδεύω...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μου φαίνεται απίθανο ότι η μεγαλύτερη απόσταση στον πλανήτη είναι περίπου 12 ώρες και θεωρώ αδιανόητο να μην μπορώ να δω κάτι.
Oι 12 ώρες πώς προκύπτουν?
 

sofiaved

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! όσο για τις 12 ώρες από την Ελλάδα σχεδόν για όπου και να πετάξεις είναι περίπου 12-14 το πολύ αν φυσικά υποθέσουμε ότι από την Ελλάδα θα μπορούσες να πετάξεις χωρίς ενδιάμεσο... Αλλά βασικά μπορείς να το πάρεις σαν σχήμα λόγου...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
... η μεγαλύτερη απόσταση στον πλανήτη είναι περίπου 12 ώρες ...
Αυτή η διατύπωση πριν λίγα χρόνια θα είχε μεγάλη ακρίβεια. Πράγματι το υπερηχητικό επιβατηγό Concorde με ταχύτητα 2,02 Mach θα έκανε τα 20.038 km (την μισή μέγιστη περίμετρο της γης) σε κάτι λιγότερο από 12 ώρες. Δυστυχώς ανήκει στο παρελθόν και όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν. sofiaved καλώς ήρθες στο forum.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.857
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και απο εμένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom